Ciąg ekologiczny w dużych gminach Francji

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Ciąg ekologiczny w dużych gminach Francji




przez Christophe » 05/07/20, 12:56

Jak wiecie, Bordeaux, Strasburg... i wiele innych dużych francuskich miast przeszło na zieloną stronę Mocy.

Chyba nikt jeszcze nie założył takiego tematu...

Co to zmieni dla mieszkańców tych metropolii?

Więcej wolności czy więcej ograniczeń? Burmistrz Bordeaux dał już do zrozumienia, że ​​podejmie zdecydowane kroki, niekoniecznie popularne...

Media oczywiście również surfują po tym historycznym głosowaniu.

Znalazłem ten artykuł z tym filmem... : Chichot:

https://www.atlantico.fr/decryptage/359 ... l-betbeze-



A co do istoty sprawy, pamiętajmy, że zielona fala u Europejczyków, patrząc z perspektywy czasu, ostatecznie niewiele się zmieniła...
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Ekologiczny ciąg w dużych gminach Francji




przez GuyGadebois » 05/07/20, 13:03

Jean-Paul Betbeze
Kim jestem?

Równie dobrze mogę to przyznać, moja wiedza dotyczy finansów, bankowości, gospodarki, rynków, wszystkiego, co cały czas porusza się we wszystkich kierunkach, a zwłaszcza dzisiaj. Dlatego lepiej zachować spokój, aby zrozumieć, bez dodawania do tego, a doświadczenie może pomóc.

Aby się tam (mniej więcej) dostać, najpierw studiowałem zarządzanie (HEC 72) i ekonomię (doktorat państwowy, Agregacja Wydziałów Ekonomicznych, profesor na Uniwersytecie Paryskim Panthéon-Assas), następnie kierowałem studiami ekonomicznymi w Crédit Lyonnais i tych w Credit Agricole. Wreszcie stworzyłem firmę konsultingową (z moją żoną Joselyne), będąc w szczególności Doradcą Ekonomicznym Deloitte. W sumie: 15 lat Wydziału, 23 i pół roku bankowości i finansów, 5 lat konsultingu, a to jeszcze nie koniec!

Jednocześnie pisałem wiele artykułów, brałem udział w różnych programach radiowych i telewizyjnych, przez osiem lat byłem członkiem Rady ds. Analiz Ekonomicznych przy Prezesie Rady Ministrów, napisałem ponad dwadzieścia książek i raportów.

Krótko mówiąc, wciąż coraz bardziej interesuje mnie nasz dziwny świat. Może stać się szalony, niebezpieczny i dlatego wymaga większej analizy technicznej, ważenia i (być może) oświecenia. W ten sposób zamierzam nadal być przydatny.

Mouaaarffff....śmieci igraszki uderzające w ekologię.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Ekologiczny ciąg w dużych gminach Francji




przez Christophe » 05/07/20, 13:25

Stary świat jest twardy... a raczej idioci starego świata...
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Ekologiczny ciąg w dużych gminach Francji




przez phil59 » 05/07/20, 13:30

Christophe napisał:Stary świat jest twardy... a raczej idioci starego świata...


Myślę, że to dobre podsumowanie!
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Ekologiczny ciąg w dużych gminach Francji




przez phil59 » 05/07/20, 13:31

phil59 napisał:
Christophe napisał:Stary świat jest twardy... a raczej idioci starego świata...


Myślę, że to dobre podsumowanie!


Nie mówiłem, że mi się to podoba!
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Ekologiczny ciąg w dużych gminach Francji




przez phil59 » 05/07/20, 13:42

Dlaczego potrzebujemy oszczędności? szczególnie ze szkodą dla ekologii, nie ekologii czystej i twardej, ale ekologii rozumnej? jeśli możemy mówić o rozsądnej ekologii...

wydaje się to niemożliwe...

Ale dlaczego musimy produkować za wszelką cenę?

Ben, zastępca w kieszeni jakiegoś...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Ekologiczny ciąg w dużych gminach Francji




przez Sen-no-sen » 05/07/20, 16:52

Christophe napisał:Jak wiecie, Bordeaux, Strasburg... i wiele innych dużych francuskich miast przeszło na zieloną stronę Mocy.


Nie byłbym taki pewien.
Powstanie „zieleni” w dużych miastach metropolii jest w istocie konsekwencją tego, co można nazwać „boboizacją” centrów miast.
Zawrotny wzrost cen za m2 szybko wyparł klasę średnią na rzecz drobnomieszczaństwa, bardzo skłonnego do obrony jakości życia.
Paradoksalnie, to ci, którzy swoim stylem życia najbardziej degradują ekosystemy, są skłonni głosować na ekologię...
1 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Ekologiczny ciąg w dużych gminach Francji




przez GuyGadebois » 05/07/20, 17:49

Sen-no-sen napisał:
Christophe napisał:Jak wiecie, Bordeaux, Strasburg... i wiele innych dużych francuskich miast przeszło na zieloną stronę Mocy.


Nie byłbym taki pewien.
Powstanie „zieleni” w dużych miastach metropolii jest w istocie konsekwencją tego, co można nazwać „boboizacją” centrów miast.
Zawrotny wzrost cen za m2 szybko wyparł klasę średnią na rzecz drobnomieszczaństwa, bardzo skłonnego do obrony jakości życia.
Paradoksalnie, to ci, którzy swoim stylem życia najbardziej degradują ekosystemy, są skłonni głosować na ekologię...

Tak, wreszcie, wydaje mi się, że nie ma wystarczającej liczby zasmuconych wyborców, aby przenieść miasto z jednej strony na drugą.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Ekologiczny ciąg w dużych gminach Francji




przez Sen-no-sen » 05/07/20, 18:50

Prawie 58% głosów wstrzymało się od głosu! Biorąc pod uwagę liczbę wyborców i różne podziały, tendencja wydaje mi się całkiem jasna.
Głosowanie lokalnie na zielono to sposób na realizację polityki miasta nastawionej na dobrostan, nie jest to jednak sprzeczne z polityką funduszy gwarantujących dywidendę... Roll:
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Ekologiczny ciąg w dużych gminach Francji




przez GuyGadebois » 05/07/20, 18:58

Sen-no-sen napisał:Prawie 58% głosów wstrzymało się od głosu! Biorąc pod uwagę liczbę wyborców i różne podziały, tendencja wydaje mi się całkiem jasna.
Głosowanie lokalnie na zielono to sposób na realizację polityki miasta nastawionej na dobrostan, nie jest to jednak sprzeczne z polityką funduszy gwarantujących dywidendę... Roll:

Tak, aby sprawdzić, czy jedną z kategorii, która głosuje najmniej, nie jest kategoria wrzodów...
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 209