Produkcja ciepłej wody fotowoltaicznej na prąd stały

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
ewaluację
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 02/11/16, 16:22
Lokalizacja: cosmopolitanie
x 7

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez ewaluację » 19/04/20, 17:24

pasc napisał:Ze względów bezpieczeństwa sektora i linii prądu stałego paneli nie można mieszać. Ta linia musi rzeczywiście pozostawać swobodnie, aby zapewnić ochronę typu „aż do drugiego uszkodzenia”. Linia prądu przemiennego jest chroniona przez różnicę przy pierwszym zwarciu. Poza tym mój falownik ma również swój własny mechanizm różnicowy.

Po zastanowieniu tylko jedna dioda, wykonująca prostowanie naprzemiennie sektora, powinna umożliwiać mieszanie energii słonecznej i sektora, przy jednoczesnym poszanowaniu bezpieczeństwa?
Neutralny byłby bezpośrednio w kierunku piłki.
Moc sieci zostanie podzielona przez 2, czas ogrzewania podwojony, ale czy to naprawdę karalne?

Czy w takim przypadku odniesienie 0 V czujników do ziemi stanowi problem bezpieczeństwa?
0 x
PASC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 31/08/19, 23:31
x 16

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez PASC » 19/04/20, 18:04

Jeśli dojdzie do kontaktu gorącego punktu generatora (paneli) z ziemią (najlepiej przez użytkownika), nic się nie potknie i jest to katastrofa ... Musimy pozostawić generator pływający i sprawdzić od czasu do czasu izolacja od ziemi. Pierwsza niewykryta usterka powraca do poprzedniego przypadku.
Należy unikać jakiegokolwiek połączenia z siecią.
0 x
RJ_64
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 02/07/20, 19:46

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez RJ_64 » 02/07/20, 20:00

Dobry wieczór,

Początkowy przedmiot mnie interesuje i chciałbym obejść się bez falownika, regulatora itp., Więc oto mój pomysł:
Planuję umieścić panele fotowoltaiczne podłączone do klasycznego cumulusa (2000 w). Następnie umieściłem 6 paneli o napięciu maks. 40 woltów w szeregu (aby uzyskać maks. 240 V), a każdy o mocy 330 W, aby mieć około 2 kW. Opuszczam istniejący termostat, ale dodając stycznik statyczny dla prądu stałego (jak crydom V030451 https://www.manomano.fr/catalogue/p/con ... cs-4974565).
Czy ktoś wie, czy może działać z technicznego, elektrycznego punktu widzenia?

Z ekonomicznego punktu widzenia, to kolejny temat ... Moje panele będą używane latem do pompy prądu stałego do basenów. A zimą chciałbym przechowywać ciepłą wodę.
0 x
PASC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 31/08/19, 23:31
x 16

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez PASC » 02/07/20, 21:29

Trudność polega na wydobyciu sygnału dostarczanego przez termostat ze zbiornika. Często termostat jest podłączony bezpośrednio do rezystora grzewczego bez zewnętrznego dostępu. Rozwiązałem ten problem, dodając kontakt termostatyczny do zbiornika bez użycia oryginalnego kontaktu. Należy pamiętać, że płacz jest kontrolowany przez napięcie 24 V. Jak podano powyżej ze względów bezpieczeństwa, nie należy podłączać 0 V do uziemienia i okresowo sprawdzać, czy nie występuje zwarcie izolacji do uziemienia.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13713
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez izentrop » 02/07/20, 23:49

Rje_64 napisał:https://www.manomano.fr/catalogue/p/con ... cs-4974565).
Czy ktoś wie, czy może działać z technicznego, elektrycznego punktu widzenia?
Przy maksymalnym napięciu 150 V pierdzi przy pierwszym użyciu.
Dla maksymalnego napięcia liczy się maksymalne napięcie jałowe paneli. Jeśli jest to 50 VX 6, przekaźnik musi być w stanie obsłużyć co najmniej 300 V DC.
D4D12 byłby lepszy (bez gwarancji) https://www.mouser.fr/datasheet/2/657/1 ... 370650.pdf

Konieczne będzie również dobre zabezpieczenie przed piorunem, jak sądzę, i przed dodatkowym prądem, nie mam wiedzy na temat energii słonecznej.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 204