Zbuduj swój własny agregat hydrauliczny

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 03/01/07, 19:45

Andrew

Muszę mieć wzór na obliczenie wartości mieszkania...
Jeśli jesteś zainteresowany....
Bo dzisiaj może być sprawiedliwie, jutro mnie nie ma... najpóźniej w piątek!

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
CYRILR
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 01/01/07, 18:00
Lokalizacja: Quebec




przez CYRILR » 07/01/07, 05:56

Witajcie panowie,

Powrót po kilku dniach intymności z upartym zarazkiem.
Dziękuję za wszystkie komentarze, dały mi wiele pomysłów, ale będę musiał trochę poczytać :D

Więc na początek:

@Andre
Poszedłem na stronę generatora Drummonda, podoba mi się pomysł generatora WOM, jest solidny. Skontaktuję się z nimi raz na zawsze, kiedy nadejdzie czas na zakupy. Przypuszczam, że powinienem być w stanie znaleźć kontroler obciążenia, kontroler częstotliwości i panel zrzutu obciążenia.

Jeśli chodzi o turbinę, z tego, co do tej pory przeczytałem, będzie to Turgo z wtryskiwaczami lub bez, ponieważ wydaje się to zalecane w mojej sytuacji.

Dla facetów z łodzi to zabawne, mój zięć jest maniakiem żeglarskim :D , ma kontakt do swojego sprzętu elektrycznego i zobaczę w przyszłym tygodniu.

Co do ujęcia wody, lodu i tego gówna, które się z tym wiąże, zamierzam zanurzyć swoje ujęcie wody w obszarze odpływu dużego basenu w rzece. Rozważam syfonowanie na głębokość 4 lub 5 stóp, co powinno rozwiązać większość problemu.

Zastanawiam się nad +/- 7kW

Jestem +/- 15-20 km od wodospadów Montmorency.

Hydro ma 400 m, wykonalne, ale drogie +/- 7 000 $, jak mi powiedziano. Zresztą nie chcę ich mieć w łapach. Więc w 100% autonomiczny.

Do regulacji obciążenia nie jest wygrana, mam tam pracę po tej stronie.

Zrobiłem 2 scenariusze.

Scenariusz 1: Działa 24 godziny na dobę
Syfonuję 200l/s jednym lub kilkoma syfonami (muszę się dowiedzieć)
Mam 5 metrów nierówności między dołem a centralnym
Wysyłam rurą (duża średnica, niskie ciśnienie) w stronę turbiny, brak wtryskiwaczy (jest słabo przefiltrowany i może się zapychać)
Znoszę wahania poziomu rzeki (40m3/s do 300m3/s w ciągu 10 godzin, informacje uzyskane z klubu kajakowo-kajakowego Ste-Brigitte), więc wahania +/- 7 do 8'
Brak zaworu regulacji prędkości, nie mam filtra więc może się zapchać, więc skrzynia z automatycznym reduktorem.
Muszę zobaczyć koszty
Alternator + zarządzanie obciążeniem + transformator 600 V i transport.
Dom będzie +/- 300 m od alternatora.

Scenariusz 2: Turbinuje, gdy jest to konieczne.
Już nie syfonuję, tylko pompuję do dobrego oczka wodnego z siatką 3-4' głębokości (w białej wodzie, nie zamarzającej) pompą mechaniczną zanurzoną w prądzie równowartości 3-4kw,
Jestem na końcu świata i mam 9 metrów różnicy wysokości z elektrownią w tym miejscu.
Wysyłam go 6 metrów wyżej w stawie na moim drugim płaskowyżu na +/- 2 metrów i od środka.
Robię mój zastawkę, mała średnica-wysokie ciśnienie,
Woda w stawie oczyszcza się sama, a przepływ jest stabilizowany przez mały automatyczny zawór.
Turbina: mała, wtryskiwacze i duża prędkość, bez redukcji
Alternator + zarządzanie obciążeniem + transformator 600 V i transport.
Dom jest jeszcze 300 m od alternatora : Chichot:

Czy jest to wykonalne? Jaki jest koszt oczka wodnego vs system zarządzania przepływem vs ryzyko zapchania lub zablokowania turbiny? Nie wiem, muszę zobaczyć.



@Serge
Z tego, co czytałem o asynchronicznym, jego słabością jest to, że nie jest w stanie zapewnić mocy przeciążeniowej do uruchamiania dużych silników. Mam warsztat drzewny (szybowiec, currier, piła stołowa itp.) a za 2 lata będę miał mały tartak. Oczywiście to wszystko nie działa jednocześnie, ale to są silniki 2-3 KM.
Inna rzecz niepokoi mnie z asynchronicznym. Czytając twoje wyjaśnienia dotyczące modyfikacji, które należy wprowadzić, aby system był opłacalny w autonomicznej produkcji, nie jestem pewien, czy czuję się wystarczająco dobrze w elektryczności, aby to rozważyć. W rzeczywistości nie chodzi o to, że nie czuję się komfortowo, ale o to, że jestem całkowicie bezużyteczny w elektryczności. : Lol:
Więc asynchroniczne może nie być tym, czego potrzebuję.
Czytałem, że istnieją w pełni zintegrowane systemy synchroniczne z zarządzaniem zrzucaniem obciążenia i wszystkim innym. To bardziej w moim stylu. Zobaczymy ile to kosztuje...

Twoje informacje nadal będą dla mnie cenne, ponieważ mogę być bardziej skąpy niż ty. : Chichot:


@ Zarówno,
Twoje dyskusje i plany elektryczne, wysłałeś mnie w teren :płakać:
Bardzo dziękuję za czas poświęcony na udzielenie mi odpowiedzi.

CYRIL
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 07/01/07, 08:32

Witam,

Beztroski....

Nie spiesz się..... Nie wiedziałem, że chcesz nakarmić warsztat!!!
To prawda, że ​​do zarządzania odczynnikiem moja technologia nie jest najprostsza (ale daje radę).
W pobliżu są zestawy z generatorem synchronicznym....ale tam wiem mniej bo to nie na moją kieszeń!!!
Turgo???? No cóż, nie wydaje mi się.... To są turbiny odpowiednie do niskich przepływów (<200L/s) i do wysokich spadów (>20m)....w przeciwnym razie zwróć uwagę na wydajność!!!! Turgo czy Pelton = ta sama walka!

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/01/07, 04:46

Witam,

Pierwszy test (szybko wykonany) tworzenia generatora asynchronicznego

Silnik elektryczny jednofazowy
1 / 2 KM
1725 rpm
amperów 9
V 115
60hz

ten silnik jest napędzany przez moje stanowisko testowe w 100% panton
Silnik benzynowy 125 cm3360 XNUMX obr/min (pomiar nieprecyzyjny)

z 1 kondensatorem 14 Mf równolegle, nie uruchamia się
z 2 kondensatorami 14 Mf generuje to 178 woltów

wyjście generatora (a raczej silnik staje się generatorem)

Napięcie 178 woltów
Częstotliwość 112 Hz
Natężenie w kondensatorach 28 Mf 4,7 ampera
zainstalować 60-watową lampę, która natychmiast się spaliła
zainstaluj obciążenie lampą 100 W, generator podnosi,

W przypadku instalacji jednofazowych, myślę, że różni się to od trójfazowych, spróbuję przekazać obciążenie szeregowo z kondensatorami, ponieważ umieszczenie obciążenia rezystancyjnego bezpośrednio równolegle na kondensatorach wzbudzenia nadpisuje funkcję kondensatorów.
Następny test (podobnie jak trójfazowy obwód zrównoważony, lepiej rozumiem, dlaczego dodał 3 inne kondensatory szeregowo na obciążeniu)
po prostu zrób reaktywną VA, która wymusza mały silnik 125 cmXNUMX,
(4,7 ampera x 178 woltów) Myślę, że łatwiej byłoby przeprowadzić eksperymenty, aby połączyć 2 silniki elektryczne o tej samej prędkości obrotowej i trenować jeden z drugim, który stworzy generator. mniej hałasu, mniej zapachu pantonu.

André
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 08/01/07, 08:57

Cześć Andrew,

Pytanie.... hp odpowiada co jako jednostka?

W przeciwnym razie, czy nie jest zaskakujące, że tak łatwo można przekształcić mono-asynchroniczny silnik w generator? Podczas sortowania jest jednak bardziej stabilny i mniej szybko się zapada… cóż, tak myślę.
Potrzebujesz tylko odpowiedniej wartości mieszkania dla prostej regulacji dla małego obciążenia rezystancyjnego... jeśli chcesz więcej, potrzebujesz regulatora IGC.
Ja, za każdym razem mnie to zadziwia!!!

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 08/01/07, 17:05

witam was i dobrej kontynuacji, kontynuuję ze swojej strony moją stronę:
http://www.nrjrealiste.fr/elec/production.html

obliczenie kondensatorów jest tutaj:
http://www.nrjrealiste.fr/elec/condensa ... chrone.xls

wzięte ze strony:
http://perso.orange.fr/ebonys/pagespeci ... rateur.htm

więc w rzeczywistości regulator ładowania, o którym mówisz, przekracza, to jest dość głupie! to tak jak w regulatorze bocznikowym w 12V nadwyżka jest przekierowywana przez przekaźnik...

nawiasem mówiąc, zrzut obciążenia musi zająć wszystkie 10kW, jeśli prąd nie jest używany?!!!
przy połączeniach równoległych nie jest to rozwiązane + po prostu?

potrzebna jest znajomość każdorazowo wartości pobieranej mocy byłoby to + proste... ale chyba niemożliwe w domowym użytkowaniu.

tak przy okazji jeśli używasz 5kW musisz wyprowadzić 5kW inaczej ... jeśli nie to co? czy to jest gorące? czy błyszczy? czy wybucha? czy błoto?
uszkadza generator asynchroniczny (w końcu jaki silnik)?

i nie możemy ładować akumulatorów tak długo, jak to robimy, za nadmiar?
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 08/01/07, 17:41

Hi Jonule,

Mówisz :

tak przy okazji jeśli używasz 5kW musisz wyprowadzić 5kW inaczej ... jeśli nie to co? czy to jest gorące? czy błyszczy? czy wybucha? czy błoto?
uszkadza generator asynchroniczny (w końcu jaki silnik)?


Cóż, to proste, w tym przypadku pracujemy z przepływem (wody). stały....dlatego natężenie przepływu obliczone na wyjście 10KW z generatora przy maksymalnym obciążeniu...bez zużycia domowego, jesteśmy zobowiązani do posiadania zestawu rezystorów, który da zużycie 10kW...w przypadku, gdzie. . ..Auć! Auć! Auć!.... zużywasz 5 kW, a rezystory nie rozpraszają 5 kW... rezultatem jest po prostu... ucieczka wszystkich pojemników!!!! Koniec z regulacją prędkości i napięcia... na początku napięcie wzrośnie, częstotliwość odpowiednio wzrośnie... normalnie zabezpieczenia napięciowe zadziałają (no, już lepiej), ale generator da się ponieść i na pewno spali ... bardziej na pewno należy się spodziewać uszkodzeń mechanicznych !!!!

Tak więc, absolutnie konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa... a obwód regulacyjny Jana Portejisa normalnie kontroluje to wszystko...
Z drugiej strony nie wierzę, nie mając pewności, że sterowanie rezystorami to wszystko albo nic (przekaźnik)… osobiście uważam, że sterowanie jest proporcjonalne do zużycia przez tyrystory lub triaki… .

Ale nadal nie mówię po angielsku, pomimo mojej wyraźnej prośby do Świętego Mikołaja!!!! Nikomu już nie ufamy!!! : Lol: : Lol: : Lol:

I dlatego muszę wszystko zrozumieć w tym cholernym doktorze!!!

Sur http://tech.groups.yahoo.com/group/microhydro/
Jest wiele dyskusji i informacji w języku angielskim, ale nadal !!! Grrr !!!
Dlaczego nie jest to samo w języku francuskim ????????? To kwestia ?????

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/01/07, 18:13

Halo
tak przy okazji jeśli używasz 5kW musisz wyprowadzić 5kW inaczej ... jeśli nie to co? czy to jest gorące? czy błyszczy? czy wybucha? czy błoto?
uszkadza generator asynchroniczny (w końcu jaki silnik)?



niezależnie od tego, czy jest to generator synchroniczny, czy asynchroniczny, obciążenie zawsze będzie miało wpływ na obroty generatora, a tym samym na częstotliwość
Co do syncrone to ten do którego przywykliśmy widzieć sterowanie napięciem jest łatwiejszy jeśli jest różnica częstotliwości, albo rozładowanie ma własny regulator napięcia na wyjściu,
Na assychronie, jeśli obroty również zwiększają napięcie, a napięcie również zmienia się wraz z obciążeniem,
w związku z tym sterowanie przepływem wody z obciążeniem staje się tym samym problemem, dlatego dla uproszczenia istnieje stałe obciążenie rezystorami zrzucającymi obciążenie, rozumie się, że jest woda a i jaki przepływ w turbinie lub jaki przepływ obok to nic nie zmienia, więc używamy mocy w zakresie albo do grzania wody użytkowej albo zwykłej rezystancji na granicy traconego ciepła.. (jak tracona woda w przypadku sterowania przepływem)
Chociaż nawet koła łopatkowe starych młynów miały zaporę do kontrolowania przepływu, i myślę, że gdyby nasi przodkowie mogli kontrolować przepływ, nie powinno to być teraz trudne do zrobienia w prosty sposób.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/01/07, 20:12

Przekroczyć napisał:[...] Pytanie….hp odpowiada jako jednostka?
[...]
Osobiście powiedziałbym "KM„Kim są brytyjscy kuzyni naszych koni…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/01/07, 22:31

Halo
kolejny test na generatorach asynchronicznych
Moja instalacja ma małą moc dla tych 500 watów
W silniku jednofazowym napędzanym jako generator wystarczy po prostu włączyć równolegle kondensatory, a to generuje
Obciążenie rezystancyjne podłączone bezpośrednio nie działa
Transformator zebrany na wyjściu działa dobrze
Przetestowałem ładowarkę i mały silnik suszarki do włosów, działa dobrze
Aby użyć obciążenia rezystancyjnego, musisz przepuścić wyjście przez kondensator, który działa, purystom pozostaje dostosowanie kondensatorów do kosztu instalacji, ale działa bez zbytniej precyzji wartości.
Więc dla małych mocy kilka kw nie jest to bardzo skomplikowane z kondensatorem szeregowo na wyjściu.
W przypadku większych mocy 10 kW i więcej bardziej przydatny byłby transformator wyjściowy, który pozwala dostosować napięcie, tak jak robi się 110/220 ze środkowym zaczepem.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 197