Nasz ogród partycypacyjny w Mozeli

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Nasz ogród partycypacyjny w Mozeli




przez Ahmed » 26/06/20, 23:01

Używając odrobiny soku mózgowego podczas epizodu intensywnego korzystania z leżaka sprzyjającego temu ćwiczeniu i słusznie głównego narzędzia PP, bez wątpienia można znaleźć alternatywę dla tych kwadratów „desek”, która jest zgodna z specyficzne ograniczenia miejsca...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nasz ogród partycypacyjny w Mozeli




przez Did67 » 27/06/20, 07:17

Nie musisz często korzystać z leżaka: dobrą alternatywą są płaskie listwy tarasowe. Zaznaczają obszary, a ponieważ można je przewrócić, stają się pułapkami na ślimaki!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Nasz ogród partycypacyjny w Mozeli




przez Ahmed » 27/06/20, 09:07

Nie trzeba często korzystać z leżaka...

Informuje nas promotor o jego intensywnym stosowaniu! :P
Żarty na bok, czas efektywnego stosowania zależy od początkowego stanu danego mózgu... : Wink:
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
emilio57
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 54
Rejestracja: 18/07/19, 17:45
x 6

Re: Nasz ogród partycypacyjny w Mozeli




przez emilio57 » 29/06/20, 18:34

Did67 napisał:Te piękne granice są, z mojego punktu widzenia, przeszkodą ...

Teraz potrzebujesz również cierpliwości ... Pozwól im przyjść. Skądś. Osiedlić się w. I zostań !!! To trochę losowe.

Możemy zahamować. Granice (karabidy, gronkowce). Grille (jeże). Itd ...

Lub możemy pomóc: schronienia, wysoka trawa, mokradła (ropuchy, orvets, salamandry ...). Stare drewno Suche kamienne ściany (jaszczurki) ...

Niestety, „indoktrynacja” i „tryby” prowadzą raczej do kwadratów - tym samym zwiększając problem! I będziemy szukać „lekarstwa” ...


Witaj Didier.
Mówiłeś o tym podczas wizyty w Forbach, ja to pamiętałem, ale inni śmiali się z tej kłótni o kłody wokół działek

w przypadku koszy są one niezbędne, aby umożliwić korzystanie z ogrodu osobom na wózkach inwalidzkich. podniesiony, a więc niezbędny.
2 x
emilio57
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 54
Rejestracja: 18/07/19, 17:45
x 6

Re: Nasz ogród partycypacyjny w Mozeli




przez emilio57 » 29/06/20, 18:44

Ahmed napisał:Używając odrobiny soku mózgowego podczas epizodu intensywnego korzystania z leżaka sprzyjającego temu ćwiczeniu i słusznie głównego narzędzia PP, bez wątpienia można znaleźć alternatywę dla tych kwadratów „desek”, która jest zgodna z specyficzne ograniczenia miejsca...


dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej przyznaję, że oprócz podniesionych kwadratów, aby zobaczyć wiszący ogród, nie wiem, co robić.
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Nasz ogród partycypacyjny w Mozeli




przez sicetaitsimple » 29/06/20, 19:20

emilio57 napisał:dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej przyznaję, że oprócz podniesionych kwadratów, aby zobaczyć wiszący ogród, nie wiem, co robić.


Kontynuuj, jak uważasz, to świetny projekt, niektóre rzeczy będą działać, inne nie, zobaczysz!
Ale przyjęcie tam osób o ograniczonej sprawności ruchowej do pracy, nawet w nieco „powierzchowny” sposób, jest, jak powiedziałem na poprzedniej stronie, ważniejsze niż ułatwienie dostępu chrząszczy do łóżek uprawnych (chrząszcze i inne) tylko po to, żeby sobie poradzić : Lol:
Bravo!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nasz ogród partycypacyjny w Mozeli




przez Did67 » 29/06/20, 19:42

Miałem "fankę" na wózku podczas konferencji (na szczęście w dobrze wyposażonej nowoczesnej sali - nie było jej w Forbach, gdzie sala też była piękna)... Oczywiście dyskutując na koniec powiedziałem mu, że w jego przypadku musiało być wysokie [bo oczywiście podrapałem się po modzie na "kwadraty" - twierdzę, że 98 razy na 100 to po prostu podążanie za ostatnią modą jak osioł; więc poszedłem do niego poprawić]

W każdym razie sugestia; zrobić jeden lub dwa lub trzy długie pasy wysokości, które na poziomie krótszych boków na każdym końcu są łagodnie nachylone, na przykład z krzewami (zrywanie na wysokości). Spowoduje to utworzenie „naturalnego korytarza”, którym automatycznie przejdą jednostki pomocnicze „nisko nad ziemią”. I to w żaden sposób nie przeszkadza w pracy na wysokości na całej centralnej części...

Oczywiście w dnie nie ma geowłókniny ani innej plandeki.

Wypełnij ziemią (prawdziwą glebą - ewentualnie zmienioną, tak bardzo, aby skorzystać z wstrząsów lub nawet w tych okolicznościach możesz rozważyć modyfikację tekstury - dodając ciężarówkę lub dwie gliny lub gleby gliniastej w glebie, która jest zbyt piaszczysta lub odwrotnie ). Żadnej „gleby”, całkowicie organicznej, która nie jest „glebą” w sensie agronomicznym…

Powiem tak: dzielę się pomysłami. Wreszcie nie: rzucam pomysłami. Które bardzo dobrze mogą „gnić” i rozkładać się. To naturalne !
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 443