Hay vs ogród kuchenny na żywo

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez phil53 » 19/06/20, 16:49

Jem tylko pomidorki koktajlowe, pozostałe żółkną, nawet nie są pomarańczowe
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Adrien (były nico239) » 19/06/20, 22:01

A my nigdzie Obraz na razie po prostu rośnie... i mam zbiory... sadzonek testowych

Natomiast placuszki z kwiatów cukinii możemy zrobić z samcami...w oczekiwaniu na samice
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez izentrop » 20/06/20, 09:51

Did67 napisał:Ja mam dwie na etapie „pomarańczowym” – Stupice. W szklarni. I jest nas dwoje. Spójny !!!
i Maskotka, oba haszysze z krajów wschodnich. Mam francuskie, które są już bardzo zaawansowane pod moją szklarnią, piece z pomidorem, który wkrótce będzie gotowy do zbioru https://jardinage.ooreka.fr/astuce/voir ... urnaise-f1
Zasmakować nam będzie także fasola karłowata już w uprawie szklarniowej, wysiewana pod koniec marca za radą Pawła72.
Cukinia również na ten weekend.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 21/06/20, 10:43

izentrop napisał:
Did67 napisał:Ja mam dwie na etapie „pomarańczowym” – Stupice. W szklarni. I jest nas dwoje. Spójny !!!
i Maskotka, oba haszysze z krajów wschodnich. Mam francuskie, które są już bardzo zaawansowane pod moją szklarnią, piece z pomidorem, który wkrótce będzie gotowy do zbioru https://jardinage.ooreka.fr/astuce/voir ... urnaise-f1
Zasmakować nam będzie także fasola karłowata już w uprawie szklarniowej, wysiewana pod koniec marca za radą Pawła72.
Cukinia również na ten weekend.


Mój ojczym zasiał swoją fasolkę szparagową na początku marca, zajada ją od miesiąca, musiał się odważyć, ale opłaciło się dzięki szczęściu gorącego źródła (w szklarni)
Moje były mniej produktywne w szklarni, ale na zewnątrz będą dobre w przyszłym tygodniu i w większych ilościach! Rzędy zasiane przez moją 6-letnią córkę na początku kwietnia (dziękuję za pomoc)

Cukinie również przybywają po powolnym początku, deszcz im pomógł. W nadchodzących dniach.
Papryczki i papryczki coraz większe, wygląda nieźle. Melony są spóźnione, ale nie za późno.

Krótko mówiąc, poza kilkoma porażkami, na razie jest całkiem nieźle, a lato zaczynamy z bardzo mokrym podłożem.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez izentrop » 21/06/20, 11:28

Muszę podlewać, opady były tutaj zbyt lekkie, wystarczające, aby zmoczyć powierzchnię i wyschnąć kilka godzin później. Próbowałem też strąków fasoli. Jedna na 10 wyrosła, reszta zgniła, musiało to być spowodowane tym, że kompost nie był wystarczająco dojrzały, a zwłaszcza dlatego, że temperatura była lepiej regulowana w przypadku roślin posadzonych na ziemi w szklarni.

Na zewnątrz kwitną, u nas też nie jest taki klimat, daleko nam tu do Loary : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 22/06/20, 12:16

Potrzebuję Twojej opinii: nadeszła plaga krzyżowców (mszyce jesionowe i pchły). Jak zwykle wszystko nadmuchane (kapusta, rzodkiewka, rzepa). Oprócz jesieni i zimy nie nadaje się ona do uprawy i bardzo frustruje mnie brak tego wszystkiego latem, zwłaszcza że uniemożliwia mi to również posiadanie pięknych kapusty zimą, ponieważ jest pomarszczona do przodu.
Jeśli więc ktoś boryka się z tym samym problemem, czy znalazłeś jakieś rozwiązanie?
1 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 22/06/20, 12:33

Aktualnie też to mam...

Ale moje rośliny generalnie regenerują się w 80 lub 90%...

W przypadku mszyc, jeśli coś zrobię (ale minęło dużo czasu, odkąd cokolwiek robiłem), przepuszczam strumień wody „ze wszystkich stron”... „Masz to” dwa lub trzy razy i 95% przypadków problem jest rozwiązany. Muszę używać wody z sieci wodociągowej, żeby mieć wystarczające ciśnienie, żeby mogły tryskać...

W przypadku pchełek apriorycznie kolega (profesjonalista) z powodzeniem zastosował proszki skalne. Niektóre diatomity (Kieselguhr) miałyby ten sam efekt...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 22/06/20, 13:10

Did67 napisał:Aktualnie też to mam...

Ale moje rośliny generalnie regenerują się w 80 lub 90%...

W przypadku mszyc, jeśli coś zrobię (ale minęło dużo czasu, odkąd cokolwiek robiłem), przepuszczam strumień wody „ze wszystkich stron”... „Masz to” dwa lub trzy razy i 95% przypadków problem jest rozwiązany. Muszę używać wody z sieci wodociągowej, żeby mieć wystarczające ciśnienie, żeby mogły tryskać...

W przypadku pchełek apriorycznie kolega (profesjonalista) z powodzeniem zastosował proszki skalne. Niektóre diatomity (Kieselguhr) miałyby ten sam efekt...


Dziękuję za tę pierwszą opinię.
Szczerze mówiąc, jeśli chodzi o mszyce jesionowe, nigdy nie widziałem ich tak wielu tak szybko. Może ma to coś wspólnego z ostatnimi deszczami, które przyniosły im korzyść? To oni w tej chwili wyrządzają mi najwięcej szkód. Młode sadzonki spryskałam naparem z mięty wodnej, zobaczymy, czy będzie choć częściowo skuteczny. Zachowuję okrzemkę dla pcheł, zobaczę, czy można ją łatwo znaleźć i nie jest zbyt droga. Mam dolomit, może do przetestowania?
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez izentrop » 22/06/20, 14:16

Z mszycami też niewiele robię. Ja też nie robię kapusty. W tym roku próbowałam kalafiora... ledwo przesadzona, liście nabrzmiałe... nie przeżyła.

W tym czasie karczochy są atakowane przez czarne mszyce, ale nie przeszkadza to w wytwarzaniu pięknych jadalnych kwiatów. W tym roku nastąpił gwałtowny wzrost liczby biedronek azjatyckich, które zapadły w sen zimowy w szopie ogrodowej. Są tak głodni, że stawiają czoła mrówkom broniącym stada mszyc.

W innych latach doszedłem do końca (mszyce) wodą z mydłem (kilka kropel płynu do mycia naczyń), usuwa ona tłustą warstwę ochronną pokrywającą skórę mszycy, powodując jej szybkie obumieranie. W przeciwnym razie moc mojego 5-litrowego opryskiwacza wystarczy, aby zdjąć te małe bestie z podpórek dla roślin.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 22/06/20, 14:49

Paul72 napisał: Zachowuję okrzemkę dla pcheł, zobaczę, czy można ją łatwo znaleźć i nie jest zbyt droga. Mam dolomit, może do przetestowania?


A priori odgrywa rolę efekt ścierny. Dlatego potrzebny jest produkt sypki, tak drobny jak cement. Z wystarczająco mocnymi kryształami...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 419