Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Moindreffor » 14/06/20, 15:07

Miałem żeliwne krzesło z drewnianym siedziskiem, ale żywopłot nie był jeszcze wystarczająco gruby, moje krzesło zbyt blisko płotu przeskoczyło płot, pewnego dnia podczas mojej nieobecności, od tego czasu szukam, ale jeszcze nie teraz znalazłem jedną piękność, która mi się podoba i która jest ładna, tego brakuje

To denerwujące, że zawsze muszę wyjść i odstawić krzesło...
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Rajqawee » 15/06/20, 08:35

Moindreffor napisał:Miałem żeliwne krzesło z drewnianym siedziskiem, ale żywopłot nie był jeszcze wystarczająco gruby, moje krzesło zbyt blisko płotu przeskoczyło płot, pewnego dnia podczas mojej nieobecności, od tego czasu szukam, ale jeszcze nie teraz znalazłem jedną piękność, która mi się podoba i która jest ładna, tego brakuje

To denerwujące, że zawsze muszę wyjść i odstawić krzesło...


We wspólnym ogrodzie mogłabym mieć ten sam problem...Zbierałam plastikowe krzesła ze śmietnika, nikt nie odważył się ich ukraść!
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Rajqawee » 16/06/20, 10:13

W tym roku „przegapiłem” fasolę pnącą (a przynajmniej ślimaki jej nie przeoczyły). Ponieważ skończyły mi się nasiona, zacząłem uprawiać fasolę krzewiastą. I myślę, że dla małych dzieci mogłoby to być lepsze: łatwiej im zbierać plony, są już prawie w ich wieku.

Jest o czym myśleć na przyszły rok.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Adrien (były nico239) » 17/06/20, 01:38

Rajqawee napisał:W tym roku „przegapiłem” fasolę pnącą (a przynajmniej ślimaki jej nie przeoczyły). Ponieważ skończyły mi się nasiona, zacząłem uprawiać fasolę krzewiastą. I myślę, że dla małych dzieci mogłoby to być lepsze: łatwiej im zbierać plony, są już prawie w ich wieku.

Jest o czym myśleć na przyszły rok.


W zeszłym roku przegapiliśmy linię o wymiarach 15 m x 40 cm... wszystko zostało spalone.

W tym roku wypchałem skrzynię, ale w zamian musiałem męczyć się przez 1 godzinę każdego wieczoru przez 15 dni, aby zebrać ślimaki i dać je kurczakom

A priori zadziałało, nawet jeśli POD bardzo zielonym i pozornie nienaruszonym sklepieniem jest trochę Stalingradu...

Zobaczymy, jak to się ostatecznie skończy, ale obawiam się, że zniszczenia pod spodem zniszczą całość.

A nie ma jak walczyć, bo szperanie pod spodem jest niemożliwe.

Nie miałem wtedy jeszcze wystarczającej ilości form przeciw ślimakom.

Jednak w przypadku fasoli tworzącej tego typu „koronę” myślę, że będzie to skuteczne tylko na początku.

Wtedy uzupełnienie małży wodą byłoby zbyt trudne.

Być może celowo rzadka sadzonka, a nawet bardzo rzadka.

Jednak w tym przypadku załamałaby się wydajność i wymagałaby zdecydowanie zbyt dużych powierzchni.

Krótko mówiąc, dzisiaj są wątpliwości.
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Rajqawee » 18/06/20, 11:08

Adrien (ex-nico239) napisał:
Rajqawee napisał:W tym roku „przegapiłem” fasolę pnącą (a przynajmniej ślimaki jej nie przeoczyły). Ponieważ skończyły mi się nasiona, zacząłem uprawiać fasolę krzewiastą. I myślę, że dla małych dzieci mogłoby to być lepsze: łatwiej im zbierać plony, są już prawie w ich wieku.

Jest o czym myśleć na przyszły rok.


W zeszłym roku przegapiliśmy linię o wymiarach 15 m x 40 cm... wszystko zostało spalone.

W tym roku wypchałem skrzynię, ale w zamian musiałem męczyć się przez 1 godzinę każdego wieczoru przez 15 dni, aby zebrać ślimaki i dać je kurczakom

A priori zadziałało, nawet jeśli POD bardzo zielonym i pozornie nienaruszonym sklepieniem jest trochę Stalingradu...

Zobaczymy, jak to się ostatecznie skończy, ale obawiam się, że zniszczenia pod spodem zniszczą całość.

A nie ma jak walczyć, bo szperanie pod spodem jest niemożliwe.

Nie miałem wtedy jeszcze wystarczającej ilości form przeciw ślimakom.

Jednak w przypadku fasoli tworzącej tego typu „koronę” myślę, że będzie to skuteczne tylko na początku.

Wtedy uzupełnienie małży wodą byłoby zbyt trudne.

Być może celowo rzadka sadzonka, a nawet bardzo rzadka.

Jednak w tym przypadku załamałaby się wydajność i wymagałaby zdecydowanie zbyt dużych powierzchni.

Krótko mówiąc, dzisiaj są wątpliwości.


W porządku. Mamy ten sam problem. Myślę, że problem z pnącą fasolą polega na tym, że ślimaki zjadają także łodygę! Nie tylko liście. Czasami więc obcina plan lub go łamie i na tym kończy się projekt.
Wydaje mi się, że moja fasola karłowata rośnie szybciej i silniej. To triumf farsowej odmiany i bardzo mnie to cieszy. Pierwsze dwadzieścia stóp już mi wystarczyło, ponownie uruchomiłem 40, aby zrobić więcej. Zobaczymy w połowie sierpnia.

Jeśli chodzi o plemię, myślę o zorganizowaniu dziś po południu dużej sesji w ogrodzie warzywnym. Zobaczę, jakie zadania lubią wykonywać dzieci.

Widziałem, że Doris mówiła o książce o owadach, zaczynam się zastanawiać, czy wersja dla najmłodszych (lub przynajmniej przystosowana) owadów występujących w ogrodach warzywnych mogłaby zainteresować się przynoszeniem do ogrodu warzywnego, aby dokonać odkrycia.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Moindreffor » 18/06/20, 11:23

Rajqawee napisał:Widziałem, że Doris mówiła o książce o owadach, zaczynam się zastanawiać, czy wersja dla najmłodszych (lub przynajmniej przystosowana) owadów występujących w ogrodach warzywnych mogłaby zainteresować się przynoszeniem do ogrodu warzywnego, aby dokonać odkrycia.

Jeśli chcesz jednocześnie zrobić dobry uczynek, kup książkę za pośrednictwem LPO, mają katalog i książki dla całej rodziny
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Doris » 18/06/20, 14:03

Rajqawee napisał:[

Widziałem, że Doris mówiła o książce o owadach, zaczynam się zastanawiać, czy wersja dla najmłodszych (lub przynajmniej przystosowana) owadów występujących w ogrodach warzywnych mogłaby zainteresować się przynoszeniem do ogrodu warzywnego, aby dokonać odkrycia.


Mówiłem o tej stronie

https://www.insectes-net.fr/index.htm

Został wykonany przez emerytowanego profesjonalistę z pasją, na stronie znajduje się jego historia. Jest bardzo przystępny, według tych słów, przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 77 lat (w porównaniu z tym, że jestem na początku trzeciej trzeciej, to jest w porządku : Chichot: )
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 379