Krewetki Globetrotter

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
bolton069
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 02/11/06, 13:15
Lokalizacja: Belgique
x 1

Krewetki Globetrotter




przez bolton069 » 05/01/07, 10:41

Witam,

Ta mała wiadomość, aby przekazać ci straszne wieści. : Chichot:
Wyjechałam na wakacje z rodziną nad morze (Bretania), a podczas zakupów z czystej ciekawości zerknęłam na pochodzenie różowych krewetek; siedzisz? Idę.

Supermarket w Bretanii: krewetki hodowane na równiku, : Evil: przetwarzane w Chinach : Evil: : Evil: i pakowane we Francji.

Nie wiedziałem, że istnieją przewodniki dla turystów z plecakiem dotyczące krewetek. : Chichot:

Cóż, oczywiście, wycofałem się, dumny z siebie i mojego obywatelskiego czynu, i kilka dni później kupiłem tę samą odmianę krewetek od lokalnego sprzedawcy ryb (utrzymuję lokalny biznes przy życiu, dumny jak byłem. ).

Na koniec pobytu wracam do wspomnianego handlarza ryb i uświadamiam sobie pochodzenie krewetek: hodowane na równiku : Evil: Burza z piorunami ! o rozpacz! ... O wrogu starości, czy żyłem tak długo tylko dla tej hańby?

Krótko mówiąc, potrzeba stałej czujności, aby konsumować „inteligentnie”. I najwyraźniej to nie był sezon na krewetki w okolicy, to mnie nauczy!!
0 x
grakamoule
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 03/01/07, 15:25
Lokalizacja: Paryż




przez grakamoule » 05/01/07, 11:12

Wielki klasyk:
krewetki złowione w Danii, łuskane w Maroku, zjedzone w Danii!
to trochę przerażające!

Czas na wzrost kosztów transportu! (a także płace pracowników w Maroku!)

90% krewetek, które spożywasz, pochodzi z ciepłych krajów… a połowy krewetek włokiem powodują marnotrawstwo na poziomie 80% (80% zabitych jest wyrzucanych z powrotem do morza), to głównie narybek ponosi ciężar tego rybołówstwo.

Hodowla w tym przypadku wydaje mi się więc dobrym rozwiązaniem, nawet jeśli przychodzi z daleka to jest (chyba) najmniej najgorsze
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 07/02/07, 11:28

Jak przypływają twoje krewetki, łodzią w skrzyniach chłodniczych?

czy samolotem?? W skrzyniach chłodniczych? :D
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 07/02/07, 14:38

grakamoule napisał:Hodowla w tym przypadku wydaje mi się więc dobrym rozwiązaniem, nawet jeśli przychodzi z daleka to jest (chyba) najmniej najgorsze


Tak, w zasadzie masz rację. Tyle że w praktyce większość farm krewetek znajduje się w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie rdzenna ludność (która żyła w zgodzie z rybacką i zbieracką naturą) została zmasakrowana (lub stłoczona w slumsach) i zniszczona namorzyny, aby założyć te farmy.

Poza ludzką stroną zniszczenie namorzyn jest katastrofą, ponieważ nie tylko zapewnia schronienie wyjątkowej różnorodności biologicznej, ale dodatkowo jego obecność ogranicza wpływ sztormów i innych tsunami, pełniąc rolę naturalnego falochronu.

Witryna, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. (patrz linki na górze strony)
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Gildas, Google [Bot] i goście 320