Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Rajqawee » 11/06/20, 09:28

Po dyskusjach na temat wątku leniwego ogrodu warzywnego okazało się, że sporo ogrodników jest w ogrodnictwie w grupach, z rodzinami lub innymi plemionami.

Zamiast okresowego inwazji na wątek - już dobrze zaopatrzony! - leniwego ogrodu warzywnego, proponuję stworzyć osobny temat.

Chodzi o to, aby omówić rozwiązania, zawsze w filozofii leniwych, które umożliwiają dzielenie się z młodymi i starymi ogrodem warzywnym. Może to być również recepcja dla ogrodów edukacyjnych.

Możemy rozmawiać masowo:

- uprawy dostosowane do określonych odbiorców;
-operacje, metody, procedury dostosowane do określonych odbiorców;
- układ według opinii publicznej

Chodzi oczywiście o wymianę i otwarte pytania.
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez phil53 » 11/06/20, 11:24

Po raz trzeci jestem w posiadaniu rodzinnej działki ogrodowej w mojej gminie, pierwszy rok jest biały, ponieważ ziemię miałem dopiero pod koniec lipca. Zimą przyniosłem wszystko, co mogłem odzyskać materię organiczną, więc w drugim roku kultywowałem. Wymieniłem się z innymi bez reklam, niektórzy mieli wątpliwości, ale nie miałem sprzeciwu.
Wyniki pierwszego roku produkcji są nadal dość dobre w porównaniu z sąsiadami, których niektórzy chcieli wypróbować w tym roku.
Co zauważam:
Pomimo wyjaśnień, które są bardzo „ciasne” co do grubości siana. Kupują go, więc jest drogi w obszarze podmiejskim. Jednak w moim kącie jest dużo trawy (mniej więcej siana) do zebrania za darmo.
Nieliczni nie uwzględniają faktu, że importujemy energię przez umieszczanie siana, oni chcą kontynuować produkcję zielonego nawozu. To prawie magiczne słowo. Ciekawy może być zielony nawóz, ale na początku jest to szczególnie masa organiczna, którą należy importować na nasze działki, a jednak raczej ubogą.
Niewielu akceptuje pomysł, aby nie trząść się ani nie kopać przed włożeniem siana, nagle kładą go późno i traci on swoją skuteczność.

Metoda jest świetna, a jednak jej wyniki nie są świetne, ale istnieje trend i myślę, że niektóre będą ewoluować.
Walczę, aby jak to mówią, nieorganiczne odpady pozostały poza stosem chwastów.
Rozłożyłem je na mojej działce, aby pokazać, że wyrzucają jedzenie roślinne.
Staram się ich przekonać, aby nie używali już bulionu Bordeaux. Niektórzy go używają i nadużywają.

Nadal jestem szczęśliwy ze względu na wszystkie ogrody komunalne, które monitoruję, nasz ma najmniejszy stos odpadów. Usuwam około 1 różnych plastikowych toreb na zakupy na kwartał. Wiadomość powoli dociera do głów.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Moindreffor » 11/06/20, 12:39

phil53 napisał:Po raz trzeci jestem w posiadaniu rodzinnej działki ogrodowej w mojej gminie, pierwszy rok jest biały, ponieważ ziemię miałem dopiero pod koniec lipca. Zimą przyniosłem wszystko, co mogłem odzyskać materię organiczną, więc w drugim roku kultywowałem. Wymieniłem się z innymi bez reklam, niektórzy mieli wątpliwości, ale nie miałem sprzeciwu.
Wyniki pierwszego roku produkcji są nadal dość dobre w porównaniu z sąsiadami, których niektórzy chcieli wypróbować w tym roku.
Co zauważam:
Pomimo wyjaśnień, które są bardzo „ciasne” co do grubości siana. Kupują go, więc jest drogi w obszarze podmiejskim. Jednak w moim kącie jest dużo trawy (mniej więcej siana) do zebrania za darmo.
Nieliczni nie uwzględniają faktu, że importujemy energię przez umieszczanie siana, oni chcą kontynuować produkcję zielonego nawozu. To prawie magiczne słowo. Ciekawy może być zielony nawóz, ale na początku jest to szczególnie masa organiczna, którą należy importować na nasze działki, a jednak raczej ubogą.
Niewielu akceptuje pomysł, aby nie trząść się ani nie kopać przed włożeniem siana, nagle kładą go późno i traci on swoją skuteczność.

Metoda jest świetna, a jednak jej wyniki nie są świetne, ale istnieje trend i myślę, że niektóre będą ewoluować.
Walczę, aby jak to mówią, nieorganiczne odpady pozostały poza stosem chwastów.
Rozłożyłem je na mojej działce, aby pokazać, że wyrzucają jedzenie roślinne.
Staram się ich przekonać, aby nie używali już bulionu Bordeaux. Niektórzy go używają i nadużywają.

Nadal jestem szczęśliwy ze względu na wszystkie ogrody komunalne, które monitoruję, nasz ma najmniejszy stos odpadów. Usuwam około 1 różnych plastikowych toreb na zakupy na kwartał. Wiadomość powoli dociera do głów.

a to dopiero twój drugi rok produkcji, więc jest nadzieja
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Doris » 11/06/20, 12:43

Ogród warzywny plemion, coś mi mówi :)

Oto moja sytuacja i moje plemię: kilka lat temu zacząłem ogród warzywny, bardzo mały (30 m2), na gołej ziemi. Nigdy nie byłem entuzjastycznie nastawiony, przewracając się ziemią, kopiąc, to nie była moja sprawa, ale to mój mąż to zrobił, ponieważ tak się nauczył. 2018, wielki udar choroby mojego męża, powrót do zdrowia zajął ponad rok. Ja sam, aby utrzymać 8000 m2, pozwoliłem ogrodowi warzywnemu żyć i zaskoczyć: miałem tyle zbiorów, co w innych latach. Objawienie: natura mnie nie potrzebuje. Przeszedłem przez kilka etapów, zanim natknąłem się na leniwy ogród warzywny, który był drugim wielkim objawieniem: nawet fizycznie osłabiony, lub mając zajęty lub zmęczony zawód, możesz mieć dobre warzywa. Ogród warzywny urósł, ale będzie wspierać zmianę w Korei po sezonie. Deski do uprawy zostaną oddzielone nieco szerszymi przejściami, które są bardziej praktyczne do poruszania się. Będzie też trochę więcej kąta do lądowania. Wychowałem miejsca do uprawy, ale naturalnie, ponieważ od lat przechowujemy tam nasze martwe liście itp.

Mój ogród warzywny przesuwa się łagodnie z miejsca produkcji do miejsca życia. Jestem tam z mężem i przyjaciółmi; przyroda pozbawiła mnie dzieci, ale w rodzinie są drodzy, którzy są mi drodzy, jednym z wyniesionych miejsc staje się mała dżungla z warzywami, paprociami i inną roślinnością, która jest właśnie opanowałem. W centrum miejsce do lądowania, odkrywania i wykopywania.

Na końcu ziemi mam pustkowie, które w ciągu najbliższych miesięcy staną się plamą czerwonych owoców i gdzie będą również szparagi. Inne miejsce życia.
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Rajqawee » 11/06/20, 13:26

Doris napisała:Ogród warzywny plemion, coś mi mówi :)
Mój ogród warzywny przesuwa się łagodnie z miejsca produkcji do miejsca życia. Jestem tam z mężem i przyjaciółmi; przyroda pozbawiła mnie dzieci, ale w rodzinie są drodzy, którzy są mi drodzy, jednym z wyniesionych miejsc staje się mała dżungla z warzywami, paprociami i inną roślinnością, która jest właśnie opanowałem. W centrum miejsce do lądowania, odkrywania i wykopywania.

Na końcu ziemi mam pustkowie, które w ciągu najbliższych miesięcy staną się plamą czerwonych owoców i gdzie będą również szparagi. Inne miejsce życia.



W każdym razie konwencjonalne ogrody warzywne to wszystko oprócz miejsc, które zapraszają. To jest jak dom, w którym wszystko jest idealne: osobiście czuję się tam nieswojo, bo boję się przeszkadzać lub brudzić coś!

A więc tak, aby zaprosić tam ludzi, na „bazar warzywny ogródek” czy „nieużytek”, od razu jest się wygodniej. Nawet dzieci, które są trochę zbyt miejskie, które trochę boją się ziół i zwierzątek, w końcu szybko rozumieją, że jest to przestrzeń życiowa, więc gdzie jest pewna swoboda.

Dotyczy to również gości, którzy poruszają się bardzo swobodnie.

Kolejna ciekawa rzecz, którą zobaczyłbym tego lata: myślę, że łatwiej jest znaleźć zamiennik podlewania, jeśli to konieczne, w „otwartym” ogrodzie warzywnym. Mniej boimy się popełnienia błędu.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Moindreffor » 11/06/20, 15:15

Rajqawee napisał:Więc tak, aby zaprosić ludzi, „bazar warzywny” lub „nieużytkowy ogród warzywny”

naturalne ogrodnictwo warzywne, nie oznacza dla mnie potrzeby zrobienia dużego bałaganu
przykład z ostatniego filmu pokazuje to dobrze, ten sposób kultywowania, pozwalając spontanicznym rozwojom, dobrze odpowiada konieczności, nachyleniu
Nie widzę sensu mieszania wszystkiego w nieskończoność, że takie warzywo kojarzy nam się z innym, dlaczego nie, ale kompletny bałagan wydaje się odwrotny do zamierzonego, wciąż trzeba myśleć o cieniach, konkurencji, na wysokościach kultur ...

trochę modne jest zrobienie ogródka warzywnego, który tak naprawdę nie wygląda, ogród warzywny "nieużytków" wymaga dużej powierzchni, więc wolę, aby było to zaznaczone jako możliwość dla tych, którzy mogą, a nie jako „model”

w moim mini ogrodzie warzywnym jest trochę nieużytków, ale to nie jest norma, ugór jest tymczasowo zamontowany do nasion sałatki lub innej.
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Rajqawee » 11/06/20, 16:43

Moindreffor napisał:
Rajqawee napisał:Więc tak, aby zaprosić ludzi, „bazar warzywny” lub „nieużytkowy ogród warzywny”

naturalne ogrodnictwo warzywne, nie oznacza dla mnie potrzeby zrobienia dużego bałaganu
przykład z ostatniego filmu pokazuje to dobrze, ten sposób kultywowania, pozwalając spontanicznym rozwojom, dobrze odpowiada konieczności, nachyleniu
Nie widzę sensu mieszania wszystkiego w nieskończoność, że takie warzywo kojarzy nam się z innym, dlaczego nie, ale kompletny bałagan wydaje się odwrotny do zamierzonego, wciąż trzeba myśleć o cieniach, konkurencji, na wysokościach kultur ...

trochę modne jest zrobienie ogródka warzywnego, który tak naprawdę nie wygląda, ogród warzywny "nieużytków" wymaga dużej powierzchni, więc wolę, aby było to zaznaczone jako możliwość dla tych, którzy mogą, a nie jako „model”

w moim mini ogrodzie warzywnym jest trochę nieużytków, ale to nie jest norma, ugór jest tymczasowo zamontowany do nasion sałatki lub innej.


Przepraszam, to nie było jasne. Szczególnie chciałem sprzeciwić się wizji „niklowy ogród warzywny, w tym alejki”. Ogród warzywny z 0 życiem, ścieżkami i bruzdami bez najmniejszego źdźbła trawy!

Ja też nie jest to dżungla. Poza tym dobrze o tym rozmawiasz: dżungla, wszędzie mieszane kultury, to jest absolutnie niepraktyczne dla „obcokrajowców” z danego warzywnika. Ani dla nie-koneserów.

Zwykle dla dziecka byłoby to katastrofą, gdyby powiedzieć mu: „dobrze wytrzeć do kosza w warzywniaku na chybił trafił i zebrać pomidory”, a potem, kwadrans później, „ah, ale zapomniałeś tej stopy w zachodnim rogu. . a ten schowany za squashem, na który wspinamy się ”. „Nie-twórcy” ogrodu warzywnego jest o wiele łatwiej, gdy uprawy są w tym samym miejscu, prawdopodobnie w dwóch miejscach. W każdym razie dobrze zidentyfikowane.

Podobnie, jeśli chodzi o podlewanie: zauważyłem, że w warzywniaku nie jest łatwo kierować ruchem rur, nawet dla osoby dorosłej. Zapominamy, że ciągniemy za rurę, aby ruszyć do przodu i „rozbijamy” stopę, która była na ścieżce… nawet jeśli granice / pudełka ograniczają efekt, to i tak od czasu do czasu.
Aby temu zaradzić, po prostu podłożyłem kołki przy klasycznych „kątach tarcia” rury. W ten sposób rura z konieczności dokładnie omija uprawy. Dzięki temu mogę powiedzieć moim dzieciom, aby podlewały (o ile to zapewnia im rozrywkę) bez martwienia się o wąż, który za nimi płynie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Doris » 11/06/20, 17:11

Rajqawee napisał:[

Ja też nie jest to dżungla. Poza tym dobrze o tym rozmawiasz: dżungla, wszędzie mieszane kultury, to jest absolutnie niepraktyczne dla „obcokrajowców” z danego warzywnika. Ani dla nie-koneserów.



Powinienem umieścić w poście słowo „dżungla”, to i tak nie jest bazar. Korzystam z tego kąta, który nazywam dżunglą wielu rzeczy. To miejsce jest wyniesione, ponieważ od lat przechowujemy tam materię organiczną, az czasem stworzyła ona wyboję. Dookoła jest naturalna roślinność, między innymi wiciokrzew, właśnie kontrolowana, aby nie pozwolić jej dominować. Paprocie też rosną, zawsze w pobliżu. Stało się gigantyczne, ponieważ materia organiczna przynosi korzyści wszystkim. A moje uprawy wykorzystują cień tej spontanicznej roślinności, którą zostawiam, ale interweniuję, aby nie pozwolić jej przejąć władzy. Uprawy nie są zakopane ani utracone, ale czasami trzeba usunąć trochę roślinności, aby dowiedzieć się, co jest za nimi. Dzieciom się podobało.
Jeśli chodzi o właściwy ogród warzywny, w tym roku wiele rzeczy jest bardzo mieszanych, ale na początku nie było to moją intencją. Dzięki ograniczeniom nie zawsze otrzymywałem nasiona, kiedy ich chciałem. Testowałem też wiele rzeczy, ponieważ miałem czas i nie sądziłem, że mi się uda. Tyle że prawie wszystko działało, więc znalazłem sadzenie tam, gdzie było miejsce. Ale to nie jest świetne, wiem, i będzie zmieniane po lecie, na korzyść desek z maksymalnie dwoma lub trzema rodzajami warzyw, między deskami stóp przejściowych do obiegu.
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Moindreffor » 11/06/20, 17:36

tutaj się zgadzamy,
jesteśmy bardziej pewni angielskiego ogrodu warzywnego niż francuskiego ogrodu warzywnego, jeśli weźmiemy pod uwagę ogrody : Mrgreen:
zanim tu przybyłem, obejrzałem kilka filmów o permakulturze i uciekłem przed prawdziwą dżunglą, w której wszystko jest mieszane bez powodu lub nic nie kontrolujemy, aby było bardziej naturalne ... Robię ogród warzywny na moim talerzu, aby nie upijać się alkoholem lub uniknąć psychoanalizy, jeśli wymieszam pewne kultury, to jest dobre dla zainteresowania i to nie przeszkadza w relaksującym miejscu

tylko uwaga, w moim ogrodzie warzywnym brakuje kwiatów, będę musiał o tym pomyśleć przez następny rok
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Ogród warzywny plemion: leniuchowanie z rodziną




przez Rajqawee » 11/06/20, 18:27

Moindreffor napisał:tutaj się zgadzamy,


tylko uwaga, w moim ogrodzie warzywnym brakuje kwiatów, będę musiał o tym pomyśleć przez następny rok


Dobra uwaga, moja 7-letnia córka kazała mi o tym pomyśleć tej wiosny.

Zwłaszcza, że ​​kwiaty mogą na przykład wypełniać przestrzenie, które nie są „roślinne”. Po drugiej stronie ogrodzenia działki zainstalowałem kwietniki. Jest ładny i wymaga niewielkiej konserwacji (w zależności od kwiatów). I w końcu każdemu się to podoba :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 334