Modernizacja ogrzewania słonecznego

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
gaetan_p
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/06/20, 18:31

Modernizacja ogrzewania słonecznego




przez gaetan_p » 07/06/20, 21:01

Witam,

Mam panele termiczne (4m2), które zasilają akumulator 500 l (CWU + ogrzewanie), resztę pokrywa kocioł gazowy zasilany z cysterny 4m3 zakopanej w moim ogrodzie.
Chcę pozbyć się mojego kotła gazowego i zastąpić go źródłem odnawialnym. Najprostszym rozwiązaniem, które mi się zaleca, byłaby pompa ciepła, ale ponieważ mam termiczne kolektory słoneczne, pompa ciepła będzie używana głównie zimą, kiedy jej wydajność jest najniższa, co oznacza, że ​​będę głównie ogrzewał moje woda elektryczność w zimie.
Innym (bardziej skomplikowanym) pomysłem byłaby modernizacja moich paneli fotowoltaicznych (4m2 -> 20-25m2) i zmiana mojego obecnego pieca na wodny do CWU zimą, ale przede wszystkim muszę magazynować więcej wody (2-3 m3) , .

Problem dotyczy 2-3 m3 wody. Pomieszczenie, w którym znajduje się obecny akumulator 400l nie może pomieścić dużo większej objętości, a innego pomieszczenia nie mam. Pomyślałem wtedy o przestrzeni zwolnionej przez spłuczkę i zastanawiam się, czy jest możliwe (i efektywne) zakopanie akumulatora CWU, zasilanego z paneli słonecznych i pieca, z odpowiednią izolacją. Wchodzi i wychodzi wiele rur i musisz mieć do nich łatwy dostęp w razie potrzeby; wszystko to sprawia, że ​​myślę, że nie jest łatwo, a nawet możliwe mieć zakopany akumulator, ale czy ktoś byłby świadomy takiej instalacji lub systemu, którego nie znam?

Dziękuję za radę.
--
Gaetana
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 225

Re: Modernizacja ogrzewania słonecznego




przez ne 44 » 07/06/20, 23:30

Witam,

Przed zamontowaniem 25 m2 izolatorów... Być może trzeba będzie określić potrzeby... a także możliwość zamontowania tej powierzchni zbiorczej.

Jeśli ma to wszystko stawiać prawie płasko (albo z bardzo małym nachyleniem) na małe potrzeby, to może nie być zbyt ciekawie.

Następnie schematy instalacji, jest ich wiele, naprawdę wiele.
0 x
gaetan_p
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/06/20, 18:31

Re: Modernizacja ogrzewania słonecznego




przez gaetan_p » 08/06/20, 14:49

Witam,

Trzeba ogrzać jak najwięcej wody za pomocą słońca, aby stworzyć rezerwę i opóźnić do późnej jesieni moment rozpalenia pieca w celu podgrzania CWU. Jesteśmy 4 osoby w domu 160m2, wybudowanym w 2006 roku, ogrzewanie podłogowe.
Mój dach jest wystarczająco duży, aby pomieścić 20-25m2 paneli, jego nachylenie wynosi 50% (26°) w południowo-wschodniej ekspozycji, aw zimie regularnie jesteśmy ponad mgłą. Na tym samym dachu znajdują się obecnie 4m2 paneli.

Czy te dane wystarczą do opracowania planu?
0 x
Czwartek63
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/12/20, 06:32

Re: Modernizacja ogrzewania słonecznego




przez Czwartek63 » 06/12/20, 06:48

Witam,

Tylko zwrot z ogrzewania słonecznego. Właśnie zainstalowałem go na 2 budowach i jest bardzo interesujący.

Po pierwsze bez problemu ogrzejemy 160M². Ze swojej strony ogrzewam 340M² na wysokości 850 metrów (Puy-de-Dôme)! Z moją firmą montowaliśmy ogrzewanie podłogowe na parterze i grzejniki na podłogach http://www.monhabitatpositif.com.

Komfort jest imponujący :D . W większości pomieszczeń temperatura wynosi 22°, a na zewnątrz -5 stopni. Połączyliśmy to ogrzewanie słoneczne z wkładem wodnym na drewno i elektrycznym kotłem oporowym (3kwa). Dom ten powinien być samowystarczalny w ogrzewanie i ciepłą wodę przez około 85% roku i 99% z wkładem drewnianym.

Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się.

Stefan WEBER
Moje pozytywne siedlisko
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 225

Re: Modernizacja ogrzewania słonecznego




przez ne 44 » 06/12/20, 08:56

Witam,

Kilka małych pytań:

Ile osób mieszka na tych 340m2?

Jaka jest powierzchnia paneli?

Z jakim nachyleniem?

dziękuję
0 x
Czwartek63
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/12/20, 06:32

Re: Modernizacja ogrzewania słonecznego




przez Czwartek63 » 06/12/20, 10:09

Witam,


Dom jest odnowioną stodołą w Auvergne. Mają 5 lat, aby mieszkać na 340 m². W zależności od pory roku może ich być znacznie więcej.

Jest 20m² paneli, a orientacja jest całkowicie południowa przy około 22° (niskie nachylenie). Więc nie jest idealny, ale nadal działa bardzo dobrze.
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 162