Energia wiatru służy nie tylko elektryce, ale także działa!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Energia wiatru służy nie tylko elektryce, ale także działa!




przez Grelinette » 23/05/20, 15:57

Nie wiedziałem, gdzie zamieścić ten film, ponieważ może dotyczyć kilku tematów dotyczących energetyki wiatrowej.
W każdym razie zaprezentowane kreacje są niepokojące, bo zdają się wykorzystywać siłę wiatru do eleganckiego poruszania się...

To szalone, co może wyjść z wyobraźni niektórych artystów. Co więcej, to działa!

1 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
dżem
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 395
Rejestracja: 17/12/07, 21:53
x 27

Re: Energia wiatru jest nie tylko elektryczna, ale także działa!




przez dżem » 23/05/20, 19:15

Wydaje się, że nie korzystają z energii wiatrowej, w prawie wszystkich przypadkach korzystają wyłącznie z energii wiatrowej.

Jestem w trakcie tworzenia małego modelu (w druku 3D), ale ten będzie elektryczny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Energia wiatru jest nie tylko elektryczna, ale także działa!




przez thibr » 23/05/20, 21:38

jam napisał:Nie wydają się nie korzystaj z energii wiatru, stosują je w prawie wszystkich przypadkach tylko energia wiatrowa.

: Mrgreen:
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Energia wiatru jest nie tylko elektryczna, ale także działa!




przez ABC2019 » 24/05/20, 08:30

jam napisał:Wydaje się, że nie korzystają z energii wiatrowej, w prawie wszystkich przypadkach korzystają wyłącznie z energii wiatrowej.

Jestem w trakcie tworzenia małego modelu (w druku 3D), ale ten będzie elektryczny.

z tego co czytałem, nie jest to „prawie” we wszystkich przypadkach, tak jest we wszystkich przypadkach: wszystkie są poruszane przez wiatr.

Ale hej, kiedy już masz skrzydła młyna, które obracają oś, robisz dokładnie to samo, co w przypadku silnika, pozostaje tylko kwestia mocy.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Kylie7
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/05/20, 10:18

Re: Energia wiatru jest nie tylko elektryczna, ale także działa!




przez Kylie7 » 27/05/20, 10:22

Bardzo interesujące, dziękuję. Jestem fanem natury, a zwłaszcza energii odnawialnych :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 177