Placo + wełna szklana czy placo + styropian?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Placo + wełna szklana czy placo + styropian?




przez Flytox » 25/04/20, 19:45

mountbridge napisała:bonjour,
Zamierzam podwoić ściany i nie wiem co wybrać pomiędzy dwoma rozwiązaniami w moim tytule
wiedzieć; który jest najbardziej niezawodny w czasie (słyszałem topo chwili opadła wełna szklana )

dziękuję za zapalenie mojej latarni


+1; Wełna szklana o grubości około 10 cm naklejona na papier pakowy zwisa po kilku latach, jeśli nie jest ograniczona do minimum (zgodnie z jej grubością).
W domu, demontując przegrodę, byliśmy w stanie zmierzyć, że zapadnięcie się wełny szklanej wynosiło od 20 do 30 cm, tworząc w ten sposób piękny mostek termiczny na całym górnym obwodzie pomieszczenia.

Wydaje się, że kolega rozwiązał problem, układając tę ​​wełnę szklaną samodzielnie, ale podpierając ją w półksiężycu drutem blokującym ze stali nierdzewnej na dużej części powierzchni. Po demontażu w celu modyfikacji około 25 lat później, absolutnie się nie zmienił.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Mounbridge
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/04/20, 04:42

Re: Placo + wełna szklana czy placo + styropian?




przez Mounbridge » 26/04/20, 07:29

cześć flytox

i dziękuję za tę odpowiedź, która odpowiada moim oczekiwaniom
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11027

Re: Placo + wełna szklana czy placo + styropian?




przez Christophe » 26/04/20, 12:45

Jak myślisz, dlaczego producenci wełny szklanej i mineralnej są notowani na giełdzie… a inni nie? : Chichot:

Wełna izolacyjna osiada i zatrzymuje wilgoć, więc po 20 latach nie są już nic lub prawie nic warte… kropka!

Błąd, który wielu popełnia, polega na odkładaniu wełny z powrotem... : Chichot: : Chichot: : Chichot:

To cieszy akcjonariuszy.
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197