Lekcje Lumni College: strzeż się lekcji matematyki w telewizji!

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Lekcje Lumni College: strzeż się lekcji matematyki w telewizji!




przez Christophe » 03/04/20, 15:42

Właśnie to załamałem, problem z geometrią ... i przepraszam, że znów natknąłem się na przeciętność!

path.jpg
chemin.jpg (471.98 KiB) Oglądano 3907 razy


Hipotezy są w tekście, 2 „nauczyciele” dochodzą do wniosku po 10 minutach DŁUGIEGO BARDZO DŁUGIEGO WYJAŚNIENIA, że są tylko 3 punkty rozwiązania (białe strzałki)!

MAJĄC NA UWADZE, że najprostszym rozwiązaniem jest po prostu chodzenie co 2 ku sobie ... nie zawracaj sobie głowy tropem czegokolwiek: najkrótsza ścieżka jest najprostsza! Jeśli dwaj idą z tą samą prędkością, to przeszliby tę samą trasę ... Ale koncepcja prędkości nie została wprowadzona w rozumowaniu ...

Krótko mówiąc, ich konkluzja 3 punktów jest całkowicie nieprawdziwa, ponieważ istnieje nieskończenie wiele punktów do rozwiązania problemu: wszystkie te znajdujące się na NIEBIESKIEJ linii !! Nie wspominając już o tym, że biała strzałka po prawej stronie była źle narysowana: musiała wskazywać na różowy krzyż ...

Jeśli tysiąclecia są tworzone tymi metodami, rozumiemy, że to się obraca! :zaszokować:

Remundo, ty, który jesteś nauczycielem, co myślisz? :zaszokować:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Lekcje Lumni College: strzeż się lekcji matematyki w telewizji!




przez Ahmed » 03/04/20, 16:19

Matematyka jest z definicji abstrakcyjna i aby uczynić ją bardziej życzliwą, pedagogika stara się stawiać problemy pod bardzo konkretnym wyglądem, w wyniku czego wypowiedź jest całkowicie absurdalna (ponieważ problemy te nigdy nie powstają w tych kategoriach) ... Oznacza to również, że wyniki są tak samo absurdalne, gdy nie są poprawnie zapisane w rzeczywistości. Stwierdzenie, że średnio na lotnisku Auxerre-Branches jest średnio 0,6 ruchów samolotu, jest poprawne, ale prawie nie mówi (są tylko lądowania lub starty, a nie ułamki tych działań ) ...
W dłuższej perspektywie nie pozostaje to bez wpływu na nasze postrzeganie rzeczywistości, dlatego rozwija się formalizm, który odsuwa się od zdrowej wizji rzeczy. Na przykład demokracja (która jest ideałem) pojawia się jako prosty dowód, gdy tylko zostaną spełnione formalności regulacyjne. Formalna równość praw jest iluzją, ponieważ: teoretycznie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uciskana osoba zmieniła się w ciemiężyciela ...
Kształt i tło stale się łączą ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Lekcje Lumni College: strzeż się lekcji matematyki w telewizji!




przez Christophe » 03/04/20, 16:25

Ahmed napisał:ponieważ te problemy nigdy nie powstają w tych kategoriach ...


Dobrze Czy nigdy nie biegłeś w stronę ukochanej na wiosennej łące z miodową muzyką? ? : Mrgreen:

Myślę, że widzimy to w napisach małego domku na prerii ... Cholera, to także telewizja!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Lekcje Lumni College: strzeż się lekcji matematyki w telewizji!




przez Ahmed » 03/04/20, 16:30

Jeśli w sytuacji, w której jesteś na tyle uprzejmy, aby do mnie oddzwonić (nie odmładza mnie!), Postarałem się sformułować to tak, jak w twoim przykładzie, nigdy bym do niej nie dołączył ... ::
Ostatnio edytowane przez Ahmed 03 / 04 / 20, 16: 49, 1 edytowany raz.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Lekcje Lumni College: strzeż się lekcji matematyki w telewizji!




przez Christophe » 03/04/20, 16:32

Ah ah ah! Mdr Ahmed!

Stop: spróbujesz najmłodszych matematyki !!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Lekcje Lumni College: strzeż się lekcji matematyki w telewizji!




przez Ahmed » 03/04/20, 16:40

Muszą tylko zrozumieć, że matematyka jest przydatna w niektórych przypadkach, a szkodliwa (a przynajmniej nieodpowiednia) w innych ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Lekcje Lumni College: strzeż się lekcji matematyki w telewizji!




przez sicetaitsimple » 03/04/20, 16:50

Ahmed napisał:Muszą tylko zrozumieć, że matematyka jest przydatna w niektórych przypadkach, a szkodliwa (a przynajmniej nieodpowiednia) w innych ...

Chciałem powiedzieć „zapewniam cię”, ale to naprawdę nie jest właściwy termin ...
Prowadzę dobrowolne korepetycje w domu w sąsiedztwie, nie są one dla przeważającej większości zastanawiające się, czy jest to przydatne ... Szkodliwe dla nich, być może dzisiaj sprawia, że więc cholera w porównaniu z Google ......
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Lekcje Lumni College: strzeż się lekcji matematyki w telewizji!




przez Ahmed » 03/04/20, 16:53

Tak, to naprawdę mnie nie „uspokaja”. Irytujące jest to, że może nie ograniczać się do matematyki ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Lekcje Lumni College: strzeż się lekcji matematyki w telewizji!




przez sicetaitsimple » 03/04/20, 17:02

Ahmed napisał: Najbardziej denerwujące jest to, że nie może ograniczać się do matematyki ...


Niestety nie. Cóż, ci, którym staram się pomóc, niekoniecznie należą do najbardziej uprzywilejowanych klas ... Ale często jest to przygnębiające.
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 210