Która kruszarka ma produkować BRF (Raméal Fragmented Wood)?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez eclectron » 01/04/20, 09:12

Osobiście próbowałem 4 rodzajów szlifierki,
- pierwsza konsumencka płyta elektryczna, spaliłem 2… : Lol: i zawsze musisz powiększyć otwór (bezpieczeństwo producenta dla rąk itp.), ponieważ w przeciwnym razie spędzisz czas na wprowadzaniu roślin, a nie ich miażdżeniu.
- 1 wirnik elektryczny ogólnego użytku, taki sam jak Guy. Nie ma co mówić, działa dobrze, ale nie trzeba dużo szlifować.
ten sam problem dotyczy otwierania skrzynek na listy, które wymagają uprzedniego obcięcia wszystkiego, co wystające z gałęzi….
Cichy, można używać bez kasku, ale nie jest to szybka i żmudna praca przy przygotowaniu gałęzi. ograniczona do 45 mm


Korzystałem również z profesjonalnej niszczarki termicznej do wynajęcia, która zaczyna się od 150 mm, automatycznie zarządza przesuwem gałęzi, nie ma nic do powiedzenia poza ceną: 15 000 euro zakupu.
Dobrze jest mieć zawsze pod ręką rozdrabniacz, który umożliwi natychmiastowe przetworzenie gałęzi zaraz po ich przybyciu.
Aby wynajem był opłacalny, przechowujemy wyschnięte gałęzie... i mamy wyczerpujące dni w pracy! : Lol:


Młynek, którego używamy z Ahmedem, to idealny kompromis pomiędzy wydajnością a ceną.
Powiemy, że jest 3 razy droższy od ogólnodostępnej szlifierki elektrycznej i 10 razy wydajniejszy.
Zasada rotora oznacza, że ​​zasysa on rośliny.
Trzymając gałęzie ręcznie, można przejść od 100 mm, wszystko prawdopodobnie zależy od rodzaju drewna.
nie ma potrzeby obcinania bocznych gałęzi i jak mówi Ahmed, dzięki doświadczeniu wiemy, co jest dobre, a co nie.
Z drugiej strony jest bardzo głośny, ale od strony zapachowej cichy (silnik 4T)
Musisz wiedzieć czego chcesz, młynka, który miele czy cichego młynka? : Lol:

Nie zależy mi już na Guyu piła łańcuchowa, znowu wiele prób/niepowodzeń.
-Elektryczność przewodowa, dobrze, ale potrzebna jest długość przewodu, a gdy ogród jest duży, jest to problem. Drut na wypustce jest ograniczający.
-Elektryczny na akumulatorze, poprawny pod względem cięcia, ale bardzo ciężki w dłoni, zwłaszcza gdy akumulator jest naładowany! : Lol:
-Niedrogi chiński termiczny, lekki w dłoni, hałas, zapachy i nie skończy się psuciem. Koszt naprawy przewyższający cenę zakupu….
Jestem na drugim...
-Nadal z agri euro, w tej chwili mam eklektyczny na akumulatorze, ale akumulator jest zużyty na pasku. Przewód łączący jest krótki, bardzo elastyczny i nie przeszkadza. Dzięki temu pilarka jest lekka, bez hałasu, bez zapachu i bez problemów z uruchomieniem.
Wydaje mi się, że jest to idealny kompromis do moich zastosowań.
Jest to trochę trudne w przypadku wycinki drzew, brak długości cięcia i mocy/autonomii, ale przy cierpliwości można się tam dostać.
Podobnie dobre naostrzenie łańcucha zmienia wszystko pod względem wydajności i żywotności baterii.
Dodatkowy akumulator byłby plusem.
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 01/04/20, 11:00

Jak już wspomniano, mała niszczarka elektryczna jest przeznaczona wyłącznie do bardzo niewielkiej ilości gałęzi Eclectron, ale gdy tylko ilości zostaną powiązane z potrzebami ogrodu, lepiej zapomnieć.
Ciekawy rozwój ma miejsce w kierunku niszczarek elektrycznych na baterie: w tej chwili, o ile mi wiadomo, istnieje to tylko w przypadku modeli pro*, ale mogłoby być dostępne na mniejszych urządzeniach. Mniej hałaśliwe (nie zmienia to niczego w zakresie hałasu mielenia, ale bardzo dużo w przypadku silnika), bezobsługowe i bardziej elastyczne w użyciu, maszyny te oferują tę samą wydajność, co ich odpowiedniki termiczne.

Umiejętność ostrzenia jest warunkiem sine qua non posługiwania się narzędziami skrawającymi, nie tylko dlatego, że naprężenia generowane przez tępe narzędzia szkodzą całemu łańcuchowi kinematycznemu, ale także jakości pracy i bezpieczeństwu operatora.

*Mam projekt ponownego wykorzystania odpadów zielonych w przypadku zwarcia, w którym prawdopodobnie wykorzystana zostanie tego typu niszczarka (średnica użytkowa 15 cm).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez GuyGadebois » 01/04/20, 12:51

Wiesz, gałęzie powyżej 20 mm, palę je w piecu. : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez eclectron » 01/04/20, 13:11

GuyGadebois napisał:Wiesz, gałęzie powyżej 20 mm, palę je w piecu. : Mrgreen:

U mnie to raczej 50mm, wszystko zależy od gatunku drewna.
Wierzba 20mm nie nadaje się do ogrzewania, chyba, że ​​jest to wojna! : Lol:
100 mm było przeznaczone do testów i kto może więcej, w tym przypadku może zrobić mniej -> Kruszarka osadza się na małych sekcjach.
Rzeczywiście uważam za niedorzeczne nie robić drewna opałowego ze 100 mm.
Każdy widzi według swoich potrzeb.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 01/04/20, 13:20

Maksymalna średnica zastosowana do scharakteryzowania BRF została arbitralnie ustalona na 7 cm, ponieważ jest to zwyczajowy minimalny wymiar drewna opałowego. Jest to również, moim zdaniem, dobry kompromis, zarówno pod względem agronomicznym, jak i energii potrzebnej do mielenia.
Przy mniejszych kalibrach pozbawiamy się znacznej masy*, która bardziej przydałaby się w ogrodzie niż w domu. Czasami odkładam drobne gałęzie, ale tylko wtedy, gdy chodzi o martwe drewno, które byłoby trudne do zmiażdżenia, a także miałoby przeciętne znaczenie dla naszego tematu.

Zgadzam się z wyboremEclectron za wartość około 5 cm, która jest dobrze dopasowana do tego typu szlifierki; mocniejszy model uzasadniałby zwiększenie tego kalibru, ponieważ zużywa on niewiele energii.

* Im bardziej wzrasta kaliber drewna, tym bardziej maleje współczynnik redukcji objętości** (w pewnym momencie nawet się odwraca***).
**Przypominam, że dla oddziałów prywatnych współczynnik ten wynosi około 1/10.
*** Normalne: jeśli zmiażdżymy równowartość kłód o dobrej średnicy, wstawiamy powietrze pomiędzy wióry czegoś, co było początkowo zagęszczone...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez GuyGadebois » 01/04/20, 13:44

Do rozpalenia ognia potrzebne są małe gałęzie. : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Moindreffor » 01/04/20, 13:47

GuyGadebois napisał:Do rozpalenia ognia potrzebne są małe gałęzie. : Mrgreen:

ogień jest pełen drobnych cząstek, jest tak samo szkodliwy dla ludzi jak olej napędowy, więc kolejny „prawdziwy” zły pomysł, niech żyje BRF!!!
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez GuyGadebois » 01/04/20, 13:52

Moindreffor napisał:
GuyGadebois napisał:Do rozpalenia ognia potrzebne są małe gałęzie. : Mrgreen:

ogień jest pełen drobnych cząstek, jest tak samo szkodliwy dla ludzi jak olej napędowy, więc kolejny „prawdziwy” zły pomysł, niech żyje BRF!!!

Jesteś na zachodzie czy co??? Podpałkę, którą zbieram w ogrodzie, rozpalam w piecu!!! Nie trudno to zrozumieć...
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez sicetaitsimple » 01/04/20, 14:41

Zgadzam się z Guygadebois! Szampan!!!!

Przede wszystkim mówimy o wykorzystaniu „małych” gałęzi, powiedzmy do 7 cm, które zbieramy sami na naszej ziemi lub w jej pobliżu, bezpłatnie lub prawie, własną pracą.
Po drugie, nadal musisz mieć możliwość arbitrażu! Każdy, kto nie ma możliwości ogrzewania drewnem, np. pieca na drewno, z pewnością będzie zwolennikiem BRF (lub centrum recyklingu jako ostatecznego rozwiązania). Tylko ten z ogrzewaniem typu piecowego et pytanie zada ogrodnik warzywny.
Po trzecie, małe lub średnie drewno rzeczywiście jest bardzo przydatne, zwłaszcza poza sezonem, kiedy na co dzień rozpala się tylko małe ognisko i dlatego trzeba ponownie rozpalić ogień ze stanu zimnego.
Ale każdy robi to, co wydaje mu się najlepsze... BRF to jedno z wielu rozwiązań poprawiających jakość gleby.
Dla mnie drewno na ognisko i wszystko inne (liście, zioła, resztki pożniwne czy kuchenne, słoma, siano, różne nawozy itp.) w ogrodzie.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 01/04/20, 14:46

Do rozpalenia mojego pieca używam połamanych gałęzi cedru i sprawdza się bardzo dobrze! W ten sposób utrzymuję nienaruszony sektor BRF lub pseudo-BRF ... 8)

Przepraszam, że nie mogę wznieść toastu razem z Wami, chętnie bym to zrobił, ale ja nie piję alkoholu... : Oops:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 274