Czas suszenia drewna opałowego

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9828
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2671

Re: Czas schnięcia drewna grzewczego




przez sicetaitsimple » 26/02/20, 20:38

Bardzo się nad tym zastanawiałem, ale nie odważyłem się! Adrien jest wystarczająco poważnym, ciekawym i przedsiębiorczym mówcą (z mojego punktu widzenia), aby zaspokoić jego pragnienie wiedzy bez rzucania mu żartów! Nie dotyczy to wszystkich!

Ale hej, biorąc pod uwagę tytuł wątku, Fernand Raynaud wydaje mi się właściwym rozmówcą!
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Czas schnięcia drewna grzewczego




przez GuyGadebois » 26/02/20, 20:39

sicetaitsimple napisał:Bardzo się nad tym zastanawiałem, ale nie odważyłem się!

Tak, ale wiesz, że idioci mają odwagę zrobić wszystko. Nawet z tym się identyfikuję.
(Wciąż uważam, że dyskusja nabrała niemal surrealistycznego wymiaru, który nie zasługiwał na tyle pierdolenia się z robakami. A poza tym Adrien zna to stworzenie i nie sądzi, żeby go to uraziło, zwłaszcza, że ​​to „kraj” ) : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Czas schnięcia drewna grzewczego




przez Ahmed » 26/02/20, 23:12

Jak już powiedziano, według mojej wiedzy zanurzanie nie ma na celu usunięcia soku, ale rozpuszczenie garbników (które są bardzo dobrze rozpuszczalne w wodzie). Jest to praktyka powszechna przy stosowaniu listew dębowych, aby zapobiec obcinaniu gwoździ w wyniku utleniania...
Ostatnio edytowane przez Ahmed 26 / 02 / 20, 23: 14, 1 edytowany raz.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Czas schnięcia drewna grzewczego




przez Did67 » 26/02/20, 23:13

sicetaitsimple napisał:[

Nie będąc zbyt wielkim specjalistą, myślę, że masz na myśli techniki „odzwyczajania” (zobacz swoją ulubioną wyszukiwarkę), zwłaszcza poprzez zanurzenie.
Ale to jest (wydaje się?) interesujące tylko w przypadku drewna. zwłaszcza dla leniwej osoby!


Oczywiście nie zawsze możemy polegać na obecnych praktykach. Ale nadal bardzo niewiele osób moczy drewno na opał!

Niniejsze opracowanie dostarcza pewnych danych, głównie dla tarcicy. Ale domyślnie możemy zebrać jedno lub dwa dane dotyczące drewna opałowego.

http://documents.irevues.inist.fr/bitst ... sequence=1
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Czas schnięcia drewna grzewczego




przez Adrien (były nico239) » 27/02/20, 01:34

GuyGadebois napisał:
sicetaitsimple napisał:Bardzo się nad tym zastanawiałem, ale nie odważyłem się!

Tak, ale wiesz, że idioci mają odwagę zrobić wszystko. Nawet z tym się identyfikuję.
(Wciąż uważam, że dyskusja nabrała niemal surrealistycznego wymiaru, który nie zasługiwał na tyle pierdolenia się z robakami. A poza tym Adrien zna to stworzenie i nie sądzi, żeby go to uraziło, zwłaszcza, że ​​to „kraj” ) : Mrgreen:


Obraz Odszedłem od wiedzy o drewnie, nic więcej, nic mniej.

Zupełnie jakby z ogródka warzywnego zaczęliśmy rozmawiać o… mikoryzach.

Oczywiście na pierwszy rzut oka mikoryza może wydawać się naciągana, ale nie bardziej niż próba odróżnienia soku od wody zawartej w drewnie. Obraz

Robię to wyłącznie ze względu na moją kulturę osobistą i wiedzę, jak zachowuje się drewno i jego różne składniki, zwłaszcza po cięciu.

Rozumiem jednak, że może to nie być interesujące Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129