Makani Power: wiatr pływające szybowiec

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 29/04/14, 12:43

Inne projekty latających turbin wiatrowych: http://www.courantpositif.fr/eoliennes- ... le-ciel-2/

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 29/04/14, 12:48

0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 29/04/14, 12:56

Dziękuję.
Znałem już tego rodzaju turbiny wiatrowe.
I zastanawiałem się, czy był mniejszy ...
Byłby to dobry plan na niezależność energetyczną.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 29/04/14, 13:26

Jako pilot mogę powiedzieć, że demokratyzacja turbin wiatrowych, które wzrosłyby do wysokości 200m, nie jest zbyt dobrym pomysłem ... ani nawet 100 m ...

Przepisy lotnicze są bardzo surowe pod tym względem! Nie możemy podnieść niczego w powietrze, zwłaszcza że pływające turbiny wiatrowe poruszają się i mogą ostatecznie spaść!

Dla mnie latające turbiny wiatrowe mają przyszłość na obszarach słabo zaludnionych, z dala od lotnisk i korytarzy powietrznych ... i możemy oczekiwać, że niektóre kraje nigdy ich nie zaakceptują ... :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 29/04/14, 14:21

Stefan napisał:Prawdopodobna hipoteza, zainspirowana faktem, że obecny jacht wyścigowy jest w stanie żeglować znacznie szybciej niż wiatr z optymalnymi prędkościami (z boku na bok): dlaczego nie wyobrażać sobie, że poruszanie się po okręgu niekoniecznie musi podążać trajektorią czy prawdziwy wiatr (ponieważ jest w niewoli) dałby mu prędkość liniową znacznie wyższą niż prędkość tego wiatru? W tym przypadku wirniki nie byłyby już poruszane przez działanie prawdziwego wiatru (tak jakby był statyczny w stosunku do wiatru), ale tylko przez działanie wiatru względnego wytwarzanego przez ruch maszyny. Wiedząc, że energia wiatru rośnie wraz z kwadratem jego prędkości, zysk może być ważny ...

Ale to wszystko jest z mojej strony tylko przypuszczenie ;-)


Ja też tak myślę. Biorąc pod uwagę odpowiednie powierzchnie skrzydła i łopatek „turbin wiatrowych”. Myślę, że latawiec "wychwytuje" energię słabego wiatru, który przy dobrze wyliczonej orientacji udaje się "skręcić" szybciej niż weterynarz przewoźnika i dlatego latawiec będzie "zbierał" energia zwracana w postaci prędkości do łopat turbiny wiatrowej ...

Ale nie jestem pilotem ani żeglarzem ...! ?

W porównaniu z problemami „zatorów”, jakie może stwarzać tego rodzaju engis, nadejdzie moment, w którym człowiek będzie musiał podejmować stosy arbitrażu:

- panele słoneczne i inne zastosowania powierzchni
- ogrzewanie lub rozkład beztlenowy i inne zastosowania biomasy (w tym żywność, „tereny zielone” itp.)
- turbiny wiatrowe na lądzie i „panoramy / widoki”
- turbiny wiatrowe tego typu i lotnictwo cywilne „niskiego poziomu” (nie powiedziałem „górnego poziomu”!) ...
itp...
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 22/03/15, 13:47

Google też to robi.

Prawdziwy prototyp (plus model) poleci w przyszłym miesiącu. Oczekiwana moc 600 kW.


Google uruchomi powietrzne turbiny wiatrowe

Marzec 18, 2015 evwind

Według Google Astro Teller, szefa Google X, laboratorium firmy zajmującej się tak zwanymi projektami typu „moonshot”, Google poinformowało, że planuje uruchomić długie na stopach turbiny wiatrowe 84.



Gigantyczne turbiny podobne do latawca zostaną uruchomione w przyszłym miesiącu, Teller powiedział na przemówieniu w części interaktywnej South South Southwest (SXSW).

Google pracuje nad projektem Makani, jak nazywają się turbiny, ale firma testuje mniejsze modele o długim odczuciu 28. Nowe w przyszłym miesiącu będą pełnowymiarowymi modelami.

Według Google latające turbiny są bardziej wydajne, ale nie jest również praktyczne budowanie wyższej turbiny naziemnej (Teller, dlatego Google jest zamiast tego skupiając się na typie powietrznym.

Każdy zestaw w Projekcie Makani wygląda jak rozpiętość skrzydeł samolotu, z ośmioma śmigłami do startu i liną do przymocowania do ziemi. Gdy zestaw osiągnie limit, wystarczy, aby zatrzymać wiatr, a oni lecą po niebie.

Ten rodzaj 600 Kilowatów energii, która jest wysyłana na Ziemię przez uwięzi. „Jeśli to zadziała zgodnie z założeniami, można by powiedzieć, że przyspieszy globalne przejście na energię odnawialną” - powiedział Teller.

Google już latał modelami stóp 28 w Pescadero w Kalifornii, jednym z najsmaczniejszych miejsc na świecie. Można zmienić kierunek w kilka sekund. Ale pomimo warunków Teller powiedział, że Google nie rozbił latawca Makani po ponad 100 godzinach lotu, choć może to nie być dobre.

Dyrektor naczelny Larry Page, ale nikt tego nie zrobił, więc bez tej wiedzy przechodzą testy modelu w pełnej skali.


zobacz w tym linku obraz koncepcyjny http://www.evwind.es/2015/03/18/google- ... ines/51075
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Makani Power: turbina wiatrowa latającego szybowca




przez Christophe » 26/11/18, 00:37

Oficjalna strona zmieniła się: https://x.company/makani/
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Makani Power: turbina wiatrowa latającego szybowca




przez moinsdewatt » 19/02/20, 08:10

Alfabet porzuca projekt latających turbin wiatrowych Makani

AFP opublikowany 19 lutego 2020

Alphabet, spółka macierzysta Google, ostatecznie oddzieli się od swojej spółki zależnej zajmującej się projektowaniem małych turbin wiatrowych latających na końcu kabla, Makani, ogłosił we wtorek dyrektor generalny tego podmiotu.

Stworzony w 2006 roku przez kitesurfingowców ciekawi potencjału żagli w zakresie wykorzystania energii wiatru, start-up został kupiony w 2013 roku przez internetowego giganta, który ma zostać zintegrowany z laboratorium poświęconym futurystycznym projektom.

Aby sprawdzić, czy start-up może stać na własnych nogach, Alphabet już w 2019 r. Postanowił oddzielić Makani od reszty swojej działalności.

„Stworzenie zupełnie nowego rodzaju technologii energii wiatrowej wymaga sprostania wyzwaniom biznesowym i inżynieryjnym” - skomentował we wtorek dyrektor generalny Makani, Fort Felker w poście na specjalistycznej stronie Medium.

„Pomimo stałego postępu technicznego, droga do komercjalizacji jest dłuższa i bardziej ryzykowna niż oczekiwano, więc od dziś Makani nie będzie już częścią Alphabet” - powiedział.

„Nie oznacza to, że to koniec technologii opracowanej przez Makani, ale oznacza, że ​​Makani nie będzie już firmą Alphabet” - powiedział urzędnik.

Makani rozpoczęła już w 2019 r. Współpracę z anglo-holenderskim gigantem naftowym Shell, aby przetestować u wybrzeży Norwegii swój produkt: delikatne skrzydło z ośmioma turbinami i połączone kablem z łącznikiem, przypominającym z daleka latawiec.

Felker powiedział, że Shell poszukuje obecnie rozwiązań w celu dalszego rozwoju technologii Makani.



https://www.connaissancedesenergies.org ... ani-200219
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Makani Power: turbina wiatrowa latającego szybowca




przez Christophe » 19/02/20, 10:01

Nie dlatego, że Google porzuca to, że nie może stać na własnych nogach ... jeśli śmiem powiedzieć! : Chichot: Jednak Google raczej lubi wyzwania technologiczne ... i humanistyczne (hum ...) ...

Po przejęciu tankowca ... tak dobrze ... To jest to! : Mrgreen:

Przynajmniej wiedzieli, jak kupić 2 razy! Dowód dojrzałości i pewne zainteresowanie technologią.

Po tym myślę, że wszystko już zostało powiedziane o wadach latających turbin wiatrowych!
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 273