Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 14/02/20, 19:12

Exnihiloest napisał:

Proszę przeformułować pytanie, to nie jest zrozumiałe po francusku.


Bez problemu ! : Mrgreen:
przeformułuję:
Czy to nie bierze ludzi za idiotów, którzy a priori uważają, że chcą powrotu do epoki kamienia łupanego?

Wynika z tego, że jeśli wziąć kogoś za wariata, to kontynuacja rzadko idzie dobrze, ale się staram. : Lol:

Exnihiloest napisał:
Zobaczmy ...
"Jeśli się ze mną nie zgadzasz, nie mówisz poważnie i zaprzeczasz.„. Znamy muzykę radykalnej nietolerancji.

Więc jeśli chcesz, jestem arogancki, nietolerancyjny i cokolwiek chcesz, to nie jest wielka sprawa. Wiem, że to nieprawda! : Lol:
Pomiędzy moimi narodzinami a dniem dzisiejszym są rzeczy, które zrozumiałem, ponieważ jestem zainteresowany i staram się zrozumieć. Kiedy mam czas

Nie twierdzę, że wszystko zrozumiałem, ale zrozumiałem pewne rzeczy dotyczące świata, ludzkiego społeczeństwa, w którym żyjemy.
Nie twierdzę, że liberał lub ktokolwiek inny nie może mi powiedzieć o rzeczach, które wydaje mi się, że widziałem, ale będą one na uboczu.
Twierdzę, że istnieją prawdy, co do których byłbym bardzo zdziwiony, gdybym się mylił. Mogę to rozważyć, ale będzie musiało być mocne i naprawdę przekonujące.

I tak, mam pewne pewniki, na których się opieram, czy to jest nietolerancja?
Czy powinniśmy tolerować masowe rozpowszechnianie błędu ??? Pod pretekstem, że dobrze byłoby być tolerancyjnym?

Mam kilka pewników, szczególnie w odniesieniu do kapitalizmu, pieniądza dłużnego i jego rycerza w służbie, liberalizmu.

W szczególności, że kapitalizm wymaga wzrostu, aby właściwie funkcjonował, i że nie jest to możliwe ad vitam aeternam*, nawet szkodliwe na fizycznych granicach planety.
(* będąc miłym, ma bien rynku od 30 lat : Lol: )

Szkodliwy dla nas ORAZ planety, wspaniałego biotopu, w którym żyjemy i który jest unikalny w Układzie Słonecznym.
Jakim prawem niszczyć ten biotop, aw konsekwencji nas z nim?
Wszystko to dla opowieści o konwencjach ekonomicznych, które ustaliliśmy i których nie chcielibyśmy kwestionować?

Problemy z tym panem Exnihiloestem? : Mrgreen:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Exnihiloest » 14/02/20, 19:24

sicetaitsimple napisał:
eclectron napisał:Jeżeli ktoś ma zdanie odmienne od mojego, ale jest ono domniemane, poparte i poważne, to ja jestem przeciwny. Rzadko spełniasz te kryteria, chociaż prawdopodobnie przez cały czas uważasz się za uczciwego i działającego w dobrej wierze.
Nie ma czasu do stracenia na przekonywanie ludzi do zaprzeczeń, bekhend jest moją odpowiedzią na tego rodzaju postawę.

Naprawdę nie chcę wracać do tej debaty (ani innej na temat kolapsologii).
Ale nadal powinieneś myśleć o swojej skłonności do charakteryzowania swoich rozmówców.
„liberalny” wydaje się być ostateczną zniewagą w twoich ustach.
Oskarżyłeś mnie również o interwencję pod pseudonimem exnihiloest i mój, spisek..

Cofnij się o krok, jeśli chcesz rozmawiać. Tam z twoim "Jeśli ktoś ma zdanie przeciwne do mojego, ale jest ono domniemane, poparte i poważne, to wręcz przeciwnie, jestem zwolenniczką., po prostu masz dobre intencje.

Ale w praktyce, jeśli opinia jest przeciwna lub różna od twojej, jesteśmy po prostu brudnym liberalnym kapitalistą…

To tylko twój problem, pomyśl o tym.


OK, to też widziałem.
Nawiasem mówiąc, temat tego wątku „Sposób myślenia dla realnej przyszłości”, to potwierdza. Oznacza to, że celem nie jest pozyskanie ludzi o koniecznie różnych mentalnościach, ponieważ przyszłość dotyczy wszystkich, porozumienie co do wspólnych celów i sposobów ich osiągnięcia, ale wybór kryteriów mentalnych i więcej prawdopodobnie moralne, jakie ludzie powinni mieć aby móc urzeczywistniać ową przyszłość którą opiszę jako "kompatybilną elektronowo".
A jeśli oni nie mają takiej mentalności, co my zrobimy? Czy ich potępiamy? Czy powinni się zmienić? A kto decyduje? Klika stojąca za projektem?

Sztuka polityki polega na tym, aby udało się sprawić, że ludzie o zupełnie różnych stanach umysłu będą współpracować, a ich pomysły na przyszłość również bardzo się od siebie różnią. Sukces nie zależy od „stanu umysłu”, mglistego pojęcia, w którym każdy będzie oczywiście stawiał swoje, a odrzucał drugie (opozycja prawica/lewica jest nadal aktualna), ale od pragmatyzmu: osiągnięcia porozumienia w sprawie realistycznych, konkretnych, i ograniczone cele (nie plany), które większość ludzi może uznać za przydatne, niezależnie od ich stanu umysłu.
Nasze działania kształtują świat, zwłaszcza te pionierów, kiedy majonez bierze górę, a „stan umysłu” następuje, ponieważ się dostosowujemy. Jest to zupełne przeciwieństwo ideologicznego podejścia, które stawia wóz przed koniem, czego Gunter Pauli oczywiście unika (wideo w 1. poście), ale nie Eclectron.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Exnihiloest » 14/02/20, 19:36

eclectron napisał:....
W szczególności, że kapitalizm do prawidłowego funkcjonowania wymaga wzrostu i że nie jest to możliwe ad vitam aeternam...


Ale jeśli !

Gdybyście oczywiście pokazali nam konkretny przykład alternatywy dla kapitalizmu i sami w niej uczestniczyli, bylibyście wiarygodni. Obecnie w ogóle nie jesteście, ponieważ atakujecie system, który, nawet jeśli był katastrofalny, przewyższa te, które widzieliśmy do tej pory.

Nie prosimy was o przysięgę wierności, możecie zejść z drzewa i żyć inaczej, ale nie odpiłować gałęzi, na której wszyscy siedzimy, trzymając kciuki za uniknięcie katastrofy, która jest o wiele bezpieczniejsza i bardziej nieuchronna niż hipotetyczna koniec wzrostu.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 14/02/20, 20:54

Exnihiloest napisał:Nawiasem mówiąc, temat tego wątku „Sposób myślenia dla realnej przyszłości”, to potwierdza. Oznacza to, że celem nie jest pozyskanie ludzi o koniecznie różnych mentalnościach, ponieważ przyszłość dotyczy wszystkich, porozumienie co do wspólnych celów i sposobów ich osiągnięcia, ale wybór kryteriów mentalnych i więcej prawdopodobnie moralne, jakie ludzie powinni mieć aby móc urzeczywistniać ową przyszłość którą opiszę jako "kompatybilną elektronowo".
A jeśli oni nie mają takiej mentalności, co my zrobimy? Czy ich potępiamy? Czy powinni się zmienić? A kto decyduje? Klika stojąca za projektem?

Doskonale, zawsze lubię binarną finezję ludzi głoszących liberalizm. Wyglądają jak klony. Tak, zawsze mnie to śmieszy! : Lol: : Lol: : Lol:
Kiedyś mnie to denerwowało, robię postępy! : Mrgreen:

Gwoli wyjaśnienia, jest to bardzo osobista inicjatywa, mająca na celu zebranie różnorodnych i różnorodnych opinii/refleksji w celu stworzenia podstaw zrównoważonego świata.
Oczywiście opinie, ideologie sprzeczne z ustanowieniem zrównoważonego świata nie są mile widziane, aby położyć podwaliny, ale oczywiście nie możemy od tego uciec. : Wink:
Trwałe, czyli wieczne w czasie i absolutnie nie ustalone na wieczność.
Muszę przewidzieć binarną i wrogą myśl, czy istnieje związek między tymi dwoma? ... : Lol: : Lol: : Lol:


Exnihiloest napisał:Sztuka polityki polega na tym, aby udało się zmusić do współpracy ludzi o zupełnie różnych stanach umysłu, których pomysły na przyszłość również bardzo się od siebie różnią.

To dobrze, nie jestem politykiem i nie zamierzam nim zostać, więc nie jestem zmuszany do kompromisu, który hamuje jakikolwiek postęp.
Powtarzam, chodzi o to, aby położyć podwaliny pod zrównoważony świat....
To cel, który nie może być bardziej stronniczy.
To ćwiczenie myślenia, które nikomu nie szkodzi, rodzaj pierwszego kamienia, małego kamyczka, dla zrównoważonego świata.

Zanim się zgodzisz, musisz jeszcze mieć coś do zaoferowania. Rzeczy, które uczyniłyby naszą cywilizację zrównoważoną.
Cywilizacja ewolucyjna żyjąca w pokoju i harmonii, a nie jak w przeszłości, z dramatycznymi upadkami w miarę ewolucji, po której następuje odnowa. Krótko mówiąc, wyjdź z systemu binarnego, właśnie : Mrgreen:
Wydostań się z przemocy binarności.

Exnihiloest napisał:. Jest to zupełne przeciwieństwo podejścia ideologicznego stawiającego wóz przed koniem, którego Gunter Pauli oczywiście unika (wideo w 1. poście), ale nie eklektronu.

W rzeczywistości Gunter Pauli nie kwestionuje kapitalizmu, ale chce uczynić go przestarzałym, konkurując z nim zrównoważonymi i opłacalnymi rozwiązaniami w kapitalizmie.
Może tak właśnie jest, ponieważ w dłuższej perspektywie zrównoważony rozwój prowadzi do zniszczenia kapitalizmu, przy czym jedno i drugie jest ściśle nie do pogodzenia.
Kiedy wszystko będzie zrównoważone, pojawi się problem z ramami kapitalistycznymi, które będą wymagały wzrostu
Tak jak dzisiaj, gdy powolny wzrost nęka ją, a wraz z nią nas.

Kładzenie fundamentów na papierze, myślenie, nazywacie ideologią. Doprawdy, pozwalanie na to, co się dzieje, jest drakońskie w stosunku do wszystkiego.
Człowiek ma intelekt, równie dobrze może go pożytecznie używać, prawda?
Dlaczego myślenie o zrównoważonym świecie i kładzenie pod niego fundamentów nie byłoby adaptacją, którą życie znalazło w celu utrwalenia ludzkiej cywilizacji?

Na pewno się nie zgodzisz (liberalne zaprzeczenie : Mrgreen: ), ale tam, odpuszczając, jak zwykle, odhaczamy wiele pól w lotto tragicznego końca.
Ostatnio edytowane przez eclectron 14 / 02 / 20, 20: 58, 2 edytowany raz.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez GuyGadebois » 14/02/20, 20:55

Exnihiloest napisał:
eclectron napisał:....
W szczególności, że kapitalizm do prawidłowego funkcjonowania wymaga wzrostu i że nie jest to możliwe ad vitam aeternam...


Ale jeśli !

Chichoczę… „Ale tak”, nieskończenie rozszerzalny kapitalizm jako mesjasz… Żałosny kakochymiczny staruszek.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 14/02/20, 21:11

Exnihiloest napisał:Gdybyście oczywiście pokazali nam konkretny przykład alternatywy dla kapitalizmu i sami w niej uczestniczyli, bylibyście wiarygodni.

A więc jesteśmy w sporze o śmierć, rzecz, która zabija! : Lol: : Lol: : Lol:

Chodzi o położenie fundamentów, budowanie w sposób kooperacyjny i prosicie mnie o gotowy efekt z pierwszej linii. : Lol: : Lol: : Lol:

Czy zatem brak alternatywy „pod klucz” nie pozwoliłby na krytykę istniejącego?
nie dopuszczałby myśli o usamodzielnieniu się od niego? D : Lol: : Lol: : Lol:
Jak śmiesz! : Evil: : Lol: : Lol: : Lol:

Exnihiloest napisał:przewyższa te, które widzieliśmy do tej pory.

Oto teraz argument, że system jest najlepszy na świecie, nawet jeśli jest to bzdura, MUSI BYĆ ZADOWOLONY!
Jak śmiesz go skrzywdzić, co za pretensja! : Lol: : Lol: : Lol:
szybko stos za herezję! : Lol: : Lol: : Lol:

Exnihiloest napisał: trzymamy kciuki, aby uniknąć znacznie bezpieczniejszej i bardziej nieuchronnej katastrofy niż hipotetyczny koniec wzrostu.

teraz argument shadokiański: lepiej pompować nawet jeśli nic się nie dzieje, czasem gorzej jest nie pompować. : Lol: : Lol: : Lol:

Przede wszystkim nie dotykamy niczego, gdy jest coraz gorzej...

Wspaniałe twoje 3 argumenty, jak na pragmatyka! : Lol: : Lol: : Lol:

Powinniśmy lepiej radzić sobie w sprzeczności niż ta zużyta liberalna retoryka.
Może działać pomiędzy wami, ale nie w otwartym świecie.
Ostatnio edytowane przez eclectron 14 / 02 / 20, 21: 15, 1 edytowany raz.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez GuyGadebois » 14/02/20, 21:14

eclectron napisał:
Exnihiloest napisał:Gdybyście oczywiście pokazali nam konkretny przykład alternatywy dla kapitalizmu i sami w niej uczestniczyli, bylibyście wiarygodni.

A więc jesteśmy w sporze o śmierć, rzecz, która zabija! : Lol: : Lol: : Lol:

Musisz zrozumieć, Tryphon, on się sra!
Więc to jest „Gdzie mieszkasz na bezludnej wyspie i nie schodzisz z drzewa kokosowego ani nie zamykasz ust”.
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 15/02/20, 06:58

eclectron napisał:Przeformułowuję po francusku moje przesłanie na ABC2019 : Mrgreen: :
Mówisz
ABC2019 napisał:
eclectron napisał:koszty finansowe...

...jest czynnikiem ograniczającym dla wszystkich energii, nawet dla energii węglowych.

następnie
ABC2019 napisał:pieniądze, jak mówisz, to symboliczna konwencja, która ucieleśnia prawo każdego do konsumpcji.


Na przykład w przypadku IV generacji jądrowej nie ma ograniczeń w zakresie środków na ich budowę.
Nie brakuje betonu ani stali, nie ma ograniczeń w sile roboczej ze względu na liczbę bezrobotnych, nie ma ograniczeń w zakresie materiałów rozszczepialnych przez 1000 lat.
Nic nie brakuje, oprócz pieniędzy, zgadzamy się?

już to, co mówisz, jest całkowitą nieprawdą, stal produkuje się z rud żelaza i węgla, których zasoby szacuje się na około 100 lat, a beton wymaga piasku, którego zasoby są również skończone i rzędu stulecia. No i oczywiście potrzeba też dużo plastiku i materiałów syntetycznych, innych metali czy paliwa do maszyn.
A pieniądz to konwencja, która mierzy fizyczną rzeczywistość, tj. ilu ludzi trzeba zatrudnić, aby uzyskać dany produkt. Jeśli myśliwiec kosztuje dziesiątki milionów, a różdżka dolara, to po prostu zbudowanie myśliwca wymaga dziesiątek milionów razy więcej pracy niż różdżki, to wszystko. I to jest fizyczna rzeczywistość, niezależnie od tego, jaką jednostkę monetarną przyjmiesz do pomiaru godziny pracy.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 15/02/20, 09:13

ABC2019 napisał:stal wytwarzana jest z rud żelaza i węgla, których zasoby szacuje się na około 100 lat,
a beton wymaga piasku, którego zasoby są również ograniczone i rzędu stulecia.

No i oczywiście potrzeba też dużo plastiku i materiałów syntetycznych, innych metali czy paliwa do maszyn.

Nie wiedziałem, że jesteś nieuniknionym piquiste?

Umieszczam refleksję w ramach zrównoważonego świata, ze zrównoważonymi rozwiązaniami i rozumowaniem, jakbyśmy kontynuowali jak dzisiaj.
To pewne, że utknie! : Lol:
Właśnie taki jest cel tego podejścia – rozluźnienie.

Kiedy elektryczność zaczną być wytwarzane przez IV generację (ponieważ budujemy je dzisiaj), kiedy energia potrzebna do pojazdów będzie produkowana przez IV generację, co stanie się z węglem? Tylko 100 lat dla stali?
Ponadto węgiel do stali może pochodzić ze źródeł całkowicie odnawialnych.

Do piasku:
https://www.batiactu.com/edito/sable-de ... -52993.php

Tak więc, ponieważ nie zamierzam odpowiadać na wszystkie twoje zarzuty, daj mi jeden, który uważasz za naprawdę krytyczny i nie do pokonania, pomimo ustanowienia zrównoważonego świata.
Chętnie poszukam.

ABC2019 napisał:A pieniądze to konwencja, która mierzy fizyczną rzeczywistość

Bez wątpienia w książkach dla dzieci, nawet dla dorosłych.
W rzeczywistości to, co mówisz, jest mniej pewne.

Mówiłem ci, żebyś nie zaprzeczał temu powiązaniu między pieniędzmi a fizyczną rzeczywistością, ale czy jest to tak solidne, jak chcesz to opisać lub pomyśleć?

Czy możesz mi wyjaśnić, posługując się swoim rozumowaniem na temat bagietek i myśliwców, co wyprodukowały banki centralne UE i USA dzięki miliardom QE?
https://fr.wikipedia.org/wiki/Assouplis ... euro_(2015[jeden])
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 15/02/20, 10:26

EclectronPiszesz:
W rzeczywistości to, co mówisz, jest mniej pewne.

Absolutnie: pieniądz to symbol, który odwołuje się do zmiennych konwencji w zależności od firmy, która go używała. W naszym przypadku jest to faktycznie równoważne ilości „społecznie użytecznej” pracy (tej niezbędnej). przynajmniej do wytworzenia towaru), ponieważ obecnie dominuje relacja społeczna. Jeśli chodzi o „QE” i inne podstępy, są to środki paliatywne symulujące przyszłe rozwiązanie, mające skutek w teraźniejszości, w związku z obecną niemożnością wyceny wartości u szczytu zgromadzonego abstrakcyjnego bogactwa…
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90