Hay, to pilne!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Przetacznik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/01/20, 12:36

Hay, to pilne!




przez Przetacznik » 24/01/20, 12:41

Witam,

Jako nowicjuszka (mój pierwszy ogródek warzywny powstał w zeszłym roku) z zachwytem czytam o ogródku leniwca. I już ogarnia mnie niepokój: bardzo się cieszę, że zamówiłam organiczne siano, które odbiorę później, przeczytałam, że rozsądniej byłoby rozrzucić je pod koniec listopada, ale cóż.. . oto mamy koniec stycznia. Więc powinienem na to iść, czy nie?

Przetacznik
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: siano, to pilne!




przez phil53 » 24/01/20, 16:30

Można zacząć, błąd początkującego polega na tym, że nie używa się go wystarczająco grubo. Pakowane co najmniej 15 cm.
Jeśli trawa jest długa, można ją skosić przed położeniem siana.
W pierwszym roku należy priorytetowo traktować sadzenie zamiast sadzonek.
To tylko opinia, jeśli chcesz spróbować sadzonek, śmiało!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: siano, to pilne!




przez Ahmed » 24/01/20, 18:28

Nie możemy popaść w obsesję na punkcie kalendarza, ponieważ wszystko zależy od cech zimnej pory roku: w tym roku, przy deszczowej i łagodnej jesieni, łagodnym początku zimy, nie było pilności...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Przetacznik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/01/20, 12:36

Re: siano, to pilne!




przez Przetacznik » 25/01/20, 14:59

Bardzo ładne odpowiedzi! To prawda, kiedy zaczynasz, bardzo boisz się, że zrobisz to źle. Dziękuję za porady.

W zeszłym roku moje pomidory na szczęście złapały „chorobę” pod koniec sezonu. Spryskałam je na początku sezonu wywarami z czosnku, nie wiedząc, co jeszcze zrobić, aby uniknąć mieszanki Bordeaux. Czy masz coś, co działa?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: siano, to pilne!




przez Ahmed » 25/01/20, 16:29

Jedyną „sztuczką”, która nie jest sztuczką, jest unikanie długotrwałej wilgoci na liściach: bez tego nie mogą rozwijać się zarodniki pleśni...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Hay, to pilne!




przez Adrien (były nico239) » 27/01/20, 19:43

Weronika napisała:Witam,

Jako nowicjuszka (mój pierwszy ogródek warzywny powstał w zeszłym roku) z zachwytem czytam o ogródku leniwca. I już ogarnia mnie niepokój: bardzo się cieszę, że zamówiłam organiczne siano, które odbiorę później, przeczytałam, że rozsądniej byłoby rozrzucić je pod koniec listopada, ale cóż.. . oto mamy koniec stycznia. Więc powinienem na to iść, czy nie?

Przetacznik


Cześć

Możesz iść.

Jedyne, o co będziesz musiał zadbać, to utrzymanie wilgoci w sianie.

I dlatego podlewaj go, nawet jeśli niczego tam nie sadzisz ani nie siejesz, jeśli pogoda nie jest wystarczająco deszczowa.

I jak powiedzieli inni, nie oszczędzaj na grubości.
0 x
Przetacznik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/01/20, 12:36

Re: Hay, to pilne!




przez Przetacznik » 28/01/20, 13:55

Dziękuję za odpowiedzi! Rozsiewaj siano, dziś ulewny deszcz, wszystko jest w porządku! : Chichot:
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 307