magazynowania energii elektrycznej: grafen ultracapacitor-600Wh / kg!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Superkondensatory grafenowe




przez Dirk Pitt » 26/11/14, 16:17

danielj napisał:
Przede wszystkim jestem „dotykającym” technikiem, który majsterkuje (w dosłownym tego słowa znaczeniu i bez pejoratywnych wyobrażeń) i który robi mnóstwo rzeczy…


więc ja też jestem specjalistą od wszystkiego, a zwłaszcza supercapas w ramach mojej pracy.
i mogę ci powiedzieć, doświadczenie réelle na poparcie tego, że energia zwrócona (a zatem zmagazynowana) w superkondensatorze jest znacznie większa niż 50% tego, co wstrzykuje do niego moja ładowarka stałoprądowa (raczej bliższa 90% w trybie proto). to nie jest wiara: to fakt!

nie jestem osobą, która ma przekonać każdego, kto nie chce słyszeć, chciałem tylko rzucić trochę światła.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
DanielJ
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 17/10/12, 18:18

Re: Superkondensatory grafenowe




przez DanielJ » 26/11/14, 19:09

Dirk Pitt napisał:
danielj napisał:
Przede wszystkim jestem „dotykającym” technikiem, który majsterkuje (w dosłownym tego słowa znaczeniu i bez pejoratywnych wyobrażeń) i który robi mnóstwo rzeczy…


więc ja też jestem specjalistą od wszystkiego, a zwłaszcza supercapas w ramach mojej pracy.
i mogę ci powiedzieć, doświadczenie réelle na poparcie tego, że energia zwrócona (a zatem zmagazynowana) w superkondensatorze jest znacznie większa niż 50% tego, co wstrzykuje do niego moja ładowarka stałoprądowa (raczej bliższa 90% w trybie proto). to nie jest wiara: to fakt!

nie jestem osobą, która ma przekonać każdego, kto nie chce słyszeć, chciałem tylko rzucić trochę światła.


doświadczenie réelle na poparcie tego, że energia zwrócona (a zatem zmagazynowana) w superkondensatorze jest znacznie większa niż 50% tego, co wstrzykuje do niego moja ładowarka stałoprądowa (raczej bliższa 90% w trybie proto). to nie jest wiara: to fakt!


Ok, zgadzamy się, Dirk Pitt...

Tyle że jest małe dziwactwo, gdy mówisz „znacznie więcej niż 50% tego, co wkłada do niego moja ładowarka stałoprądowa”…

Wiem, że energia wtryskiwana do kondensatora przez ładowarkę trafia do mieszkania i jest zwracana z dobrą wydajnością. Ale nie o to mi chodziło...

Nie mówiłem o tym, co jest wtryskiwane do kondensatora, ale o energii, którą ładowarka pobiera ze swojego zewnętrznego źródła! ?

Czy jesteśmy dobrze rozumiani?

Och, znowu to samo. : Chichot:
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Superkondensatory grafenowe




przez Dirk Pitt » 26/11/14, 19:38

danielj napisał: Nie mówiłem o tym, co jest wtryskiwane do kondensatora, ale o energii, którą ładowarka pobiera ze swojego zewnętrznego źródła! ?


dla twojej informacji, stosunek energii wtryskiwanej do mieszkania przez ładowarkę do energii pobieranej przez ładowarkę z zewnętrznego źródła, nazywa się to wydajnością ładowarki.
w moim przypadku jest to ładowarka przełączająca i PFC (obowiązkowe powyżej określonej mocy) i dlatego wydajność około 95%.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/11/14, 20:28

to nie jest problem kondensatora lub superkondensatora! w każdym razie oddaje to, co mu dano

problemem jest ładowarka!

jeśli ładowarka jest prostym rezystorem, rzeczywiście występuje strata 50%

jeśli ładowarka jest zasilaczem impulsowym, wydajność wyniesie 90 lub 95% w zależności od jej jakości lub nawet więcej

regulacja prądu poprzez przełączanie zasilacza nie jest jedynym rozwiązaniem: dławik szeregowy przed prostownictwem również działa z dobrą wydajnością, jak stacja do spawania łukowego lub statecznik rurowy
0 x
DanielJ
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 17/10/12, 18:18

Superkondensatory grafenowe




przez DanielJ » 28/11/14, 18:47

Witam, czy ktoś z Was może przeprowadzić manipulację kontrolą efektywności energetycznej i podzielić się z nami wynikami!:

https://www.econologie.info/share/partag ... y8mcXh.pdf

Obraz
0 x
xboxman4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 09/07/08, 20:04
x 2




przez xboxman4 » 22/12/14, 23:46

dla zainteresowanych:

https://www.indiegogo.com/projects/zap- ... or-charger

wkrotce na wyprzedazy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 23/12/14, 11:15

chatelot16 napisał:... regulacja prądu poprzez przełączanie zasilacza nie jest jedynym rozwiązaniem: dławik szeregowy przed prostownikiem również działa z dobrą wydajnością, jak stacja spawania łukowego lub statecznik rurowy
Jeśli chodzi o stateczniki do lamp fluorescencyjnych, nie podzielam Twojej opinii na stronie wyniki pomiarów porównawczych, które wykonałem na statecznikach elektronicznych i ferromagnetycznych. :?
Już same straty spowodowane efektem Joule'a budują na opłakanej wydajności tych stateczników... nagrzewają się tak bardzo, że izolacja przewodów zasilających stała się czarna i krucha na długości ponad 20 cm.
Mogło to podpalić dom i przekonać mnie do wymiany całej instalacji elektrycznej, która miała zaledwie 32 lata. : Arrowl:
Obraz
Przejście z 53 W na 36 W zużycia lampy 36 W daje wyobrażenie o odpowiedniej wydajności stateczników ferromagnetycznych i elektronicznych...
0 x
Surivai
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 05/11/14, 12:19

Jasne wyjaśnienie




przez Surivai » 25/03/15, 22:02

Mały temat odkrywam, żeby zgłosić artykuł mówiący o ładunku superkondensatorów :P :

http://www.supercondensateur.com/charge ... ndensateur

Część artykułu mówi o różnicy pomiędzy ładowaniem stałym napięciem a ładowaniem stałym prądem:
http://www.supercondensateur.com/charge ... on-courant

Demonstracja wyraźnie pokazuje, że całkiem możliwe jest osiągnięcie efektywności energetycznej znacznie powyżej 50% podczas ładowania superkondensatora. Dla tych, którzy nadal mieli wątpliwości... 8)
0 x
Duży plik, aby dowiedzieć się wszystkiego o superkondensatorach: http://www.supercondensateur.com/dossie ... densateurs
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Magazynowanie energii elektrycznej: Ultrakondensator-grafen 600Wh/kg!




przez plasmanu » 18/01/20, 08:05

Baterie grafenowe w końcu trafiły na rynek...
https://www.papergeek.fr/les-batteries- ... he-1227441
Screenshot_2020-01-18-07-56-07.jpg

Screenshot_2020-01-18-07-52-22.jpg
Screenshot_2020-01-18-07-52-22-370.29.jpg (2333 KB) Oglądano XNUMX razy

Opis
Cechy:
Wygodnie mieści się w kieszeni. Po prostu włóż ten power bank o grubości 4 mm do portfela.
Zamień swój nieporęczny i ciężki power bank na ten fajny i lekki kieszonkowy.
Ładuj łatwiej, bezpieczniej i szybciej dzięki temu cudownemu materiałowi!

Specyfikacja:
Materiał: stop
Czarny kolor
Rozmiar: 88 * 58 * 4mm
Pojemność: 1500mAh

Paczka zawiera:
1 x metalowy skarb do ładowania

Uwagi:
1. Ze względu na różnicę między różnymi monitorami obraz może nie odzwierciedlać rzeczywistego koloru przedmiotu. Gwarantujemy, że styl jest taki sam kolorowy na zdjęciach.
2. Ze względu na pomiary ręczne i różne metody pomiaru, proszę pozwolić na odchylenie 1-3 cm. Dzięki!
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Magazynowanie energii elektrycznej: Ultrakondensator-grafen 600Wh/kg!




przez GuyGadebois » 18/01/20, 12:52

Pojemność: 1500 mAh <<< Nie ma nawet pojemności dobrej jakości akumulatorka AA za 20 dolarów...
Obraz
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 174