Uritonnoir: siusiu w beli słomy (festiwal, camping, pokazy ...) !!

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Uritonnoir: siusiu w bele słomy (festiwal, camping, pokazy ...) !!




przez Moindreffor » 17/01/20, 11:47

jest teraz tak wielu demaskatorów, że żyjemy we Francji w atmosferze niepokoju, tak że morale Francuzów jest na dole dziury, gdy sytuacja jest całkiem dobra, o tym rano w RTL
cudzoziemcy przyjeżdżają inwestować we Francji, ponieważ ufają Francji, z drugiej strony Francuzi nie

więc trochę mniej ambientowego pesymizmu, na ten temat moglibyśmy zabrać się do tego w tonie gaudriole, ale nie, zawsze jest doradca moralny, aby zrównoważyć w twoim wieku już nie "siusiu", rzeczywiście trochę octu sikającego i to nie ma znaczenia jaja, Janic zdejmij sutannę
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Uritonnoir: siusiu w bele słomy (festiwal, camping, pokazy ...) !!




przez Christophe » 17/01/20, 11:56

Janic napisał:wtedy powinieneś trochę wydostać się z dziury. Na zewnątrz jest świat i jeśli nastolatki (nie tylko nastolatki używają tego języka) nie używają tych samych słów, które zastąpiły innymi, które nie są lepsze, a zwłaszcza dla wszystkiego dzieje się poniżej pasa. To kultura według każdej epoki! 8)


Roooooh, a zatem monsignor Janic mówi, co będzie, gdy siusiu lub kupi, jeśli te dwa warunki tak go zaszokują? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Powyższe wideo, doktorantka… przywołuje „siusiu”, w tych uwagach nie ma nic dziecinnego… albo jest tak, że zostałeś zablokowany w XIX wieku lub w przysadzistej warstwie arystokracji?

Z drugiej strony, jeśli nadal mówisz popo, musisz się martwić, myślę! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Uritonnoir: siusiu w bele słomy (festiwal, camping, pokazy ...) !!




przez GuyGadebois » 17/01/20, 12:01

Christophe napisał:Z drugiej strony, jeśli nadal mówisz popo, musisz się martwić, myślę! : Chichot:

„Popo” wciąż mówi się wśród starych Czarnych Stóp, ale nie żeby mówić o popo ... : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Uritonnoir: siusiu w bele słomy (festiwal, camping, pokazy ...) !!




przez Janic » 17/01/20, 13:03

Roooooh, a zatem monsignor Janic mówi, co będzie, gdy siusiu lub kupi, jeśli te dwa warunki tak go zaszokują? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:
Mówię sikanie i gówno lub defekację (ten ostatni termin czyni bardzo monsignor!). Z drugiej strony te określenia nie szokują mnie bardziej niż to, co mówi małe nasienie ojca, które spotka jajo matki. Dlatego jest to „normalne” dla dziecka, które nie ma pojęcia o fizjologii.
Powyższe wideo, doktorantka… przywołuje „siusiu”, w tych uwagach nie ma nic dziecinnego… albo jest tak, że zostałeś zablokowany w XIX wieku lub w przysadzistej warstwie arystokracji?
Student pracy magisterskiej, który dokonuje analizy społecznej, podkreślając, że naiwne formy języka znajdują się późno u dorosłych w każdym wieku, to jest ich rola. Ale jeśli używa go sam, to trochę tak, jakby nadal ssał kciuk, niezależnie od wieku. Ale oczywiście wszyscy używają języka, który najbardziej im odpowiada.
Z drugiej strony, jeśli nadal mówisz popo, musisz się martwić, myślę!
mający nigdy użyłem tego terminu dla moich dzieci (które według infantylizmu mówią niektórzy wychowawcy), oczywiście martwiłbym się, gdybym użył go dla siebie! Ale mam ponad 42 lata, to może to wyjaśniać. : Chichot:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Uritonnoir: siusiu w bele słomy (festiwal, camping, pokazy ...) !!




przez plasmanu » 17/01/20, 13:30

Na CHU powiedziałem, aby przejść do wypróżnienia z miednicą.
I miałem dyskomfort z cewnikiem moczowym.
Zapytałem, czy to krew rocco siffredi w pierwszej transfuzji. Ponieważ 10 budzików z rzędu w nocy z dużą erekcją i zawieszoną sondą, użyłem wyobraźni wilka, który nie rozluźnia szyi ofiary.

Moja mama przyniosła mi kawałek papieru znaleziony w pokoju mojego ostatniego syna. To było hasło jednego z jego 13-letnich przyjaciół, aby włączyć komputer: siusiu, łatwo zapamiętać.

EDYCJA: w CHU to 95% młodych dziewcząt, nie chciałam być wulgarna, mają dość starych ludzi, którzy budzą się zdezorientowani i krzyczą przez całą noc, i tych, którzy szaleją. "Powiem burmistrzowi z mojego rodzinnego miasta, zobaczysz, to bezpośredni proces ... ”
Ostatnio edytowane przez plasmanu 17 / 01 / 20, 13: 53, 1 edytowany raz.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Uritonnoir: siusiu w bele słomy (festiwal, camping, pokazy ...) !!




przez Remundo » 17/01/20, 13:45

sikanie, oddawanie moczu, oddawanie moczu, napełnianie miski, płukanie, sikanie, opróżnianie zbiornika ...

gówno, wypróżnij się, zrób taborety, krocze, wlej brąz, kufel, kufel, opróżnij wózek, pchnij gówno, odłóż ciasto ...

czy dobrze czujesz te słowa? Czy to pasuje do wszystkich semantycznych „gustów”?
1 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Uritonnoir: siusiu w bele słomy (festiwal, camping, pokazy ...) !!




przez Did67 » 17/01/20, 14:00

Christophe napisał:
dede2002 napisał:ale czy istnieje ryzyko przeniesienia potencjalnie zakaźnych chorób u ludzi?


Z pewnością, ale tylko jeśli zjesz słomkę! : Chichot:


Z wyjątkiem choroby (zakażenia dróg moczowych) mocz jest sterylny ... I możemy go wypić (co zrobili żołnierze pierwszej wojny światowej) ... Lub zjeść słomkę, na którą sikamy (doskonałe jedzenie dla przeżuwacze - przeżyj: sikaj na słomę i upuszczaj głodne przeżuwacze: tam właśnie pójdą; leczenie słomy mocznikowej to proces lepszego karmienia przeżuwaczy!) .. ,

Zapach amoniaku (gaz - NH3) pochodzi z pierwszego działania bakteryjnego, które rozkłada mocznik (który jest normalnym azotowym odpadem zwierząt, ludzi) na uwalniany gazowy amoniak.

Amoniak jest bardzo dobrze rozpuszczalny - bardzo głodny wody.

W wilgotnym środowisku ten amoniak jest bardzo szybko wychwytywany przez wodę i staje się amoniakiem, z „tym” - roztworem gazowego amoniaku w wodzie (bardzo dokładnie, jony amonowe NH4+, w roztworze wodnym; który jest zatem jedynie cząsteczką gazowego amoniaku, który zsekwencjonował jon H.+)

Kał jest czymś zupełnie innym. Nigdy nie są sterylne. Zauważ, że w umyśle każdego człowieka pochodzi on z naszego ciała. W rzeczywistości przeszedł tylko przez rurkę, która przechodzi przez nasze ciało. W przeciwieństwie do moczu, który jest pobierany z krwi. Tak więc we wszystkich sytuacjach, w których żywność ma kontakt z kałem lub jest dotykana rękami, które były w kontakcie i nie były dobrze umyte itp. ... istnieje ryzyko zanieczyszczenia i przenoszenia chorób. Na szczęście jesteśmy stosunkowo sterylizowani, w porównaniu z tym, czego doświadczyłem w dzieciństwie, kiedy wszystkie dzieci miały glisty. Czasami tasiemiec.

W XIX wieku epidemie cholery spustoszyły południową Francję - patrz Giono.

Zarodki kozieradki skażone Escherichia colii spowodowały śmierć w latach 90. w Europie lub Japonii ... Ta bardzo powszechna i zwykle nieszkodliwa bakteria czasami tworzy toksyczne, nawet śmiertelne szczepy ... A tam zanieczyszczenie przez odchody mogą być prawie automatyczne!

Nie ma to nic wspólnego z moczem. Dlatego nie wolno nam mylić „siusiu” i „kupy”, nawet jeśli oba są odpadami: mocz jest produktem oczyszczania cząsteczek z naszego metabolizmu (reakcji chemicznych naszych komórek) przenoszonych przez krew; więcej kału to, co w naszym pożywieniu nie zostało przyswojone (dlatego tak naprawdę nigdy nie dostało się do naszego organizmu) lub pochodzi z metabolizmu mikroflory - a czasem od kilku pasożytów, które lubią to środowisko - które utrzymujemy w nasza okrężnica - szczególnie. Te same, z których niektóre sprawiają, że pierdzimy - oznaka dobrego zdrowia.

Sikam w plaster warzywny.

Odchodzę od kału przez lagunę i podwójną przerwę biologiczną: leczenie w basenach laguny, trzciną / kulturą biomasy płynnymi ściekami zebranymi w okopach wypełnionych żwirem, nigdy w kontakcie z nadziemnymi częściami roślin / wytwarzaną biomasą powietrzną przeniesione do ogrodu warzywnego, aby nakarmić system / uprawę warzyw w tym systemie wzbogaconym o minerały, które utworzą cały ten obwód bez możliwego kontaktu z kałem lub zawartością (ewentualnie).
2 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Uritonnoir: siusiu w bele słomy (festiwal, camping, pokazy ...) !!




przez Did67 » 17/01/20, 14:05

Exnihiloest napisał:
Did67 napisał:Bele słomy należy stosować w pisuarach publicznych ...

Musisz zobaczyć koszt ekologiczny, z tonami odświeżaczy powietrza, które będą konieczne, aby zamaskować zapach maceracji. : Lol: Pisuary publiczne nie są przewiewną belą słomy na dnie ogrodu, która będzie używana raz na jakiś czas.


Tak, masz rację ...

Byłem w mojej głowie bardziej na pokazach typu „święto natury”… Ale rzeczywiście, nawet tam jest to poważny obowiązek. Niełatwe do zarządzania dla organizatorów.

Rzuciłem to na wpół poważnie, na wpół śmiejąc się. Nie sądziłem, że doprowadzi to do tak poważnej dyskusji ... Zrobiłem to tak, jakbym sikał na skrzypcach. Co zrobiły skrzypce, żeby na to zasłużyć?
Ostatnio edytowane przez Did67 17 / 01 / 20, 14: 07, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Uritonnoir: siusiu w bele słomy (festiwal, camping, pokazy ...) !!




przez plasmanu » 17/01/20, 14:06

10 lat temu w dupku świata odbył się pierwszy festiwal ptaków przelatujących przez Lentillères w bouseux d'Ardéchois jedną drogą, po której nie można przejechać ścieżkami na pół samochodem. Widziałem tam moje pierwsze bele słomy do oddawania moczu. Szybko próbowałem
https://lesoiseauxdepassage.info/
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Uritonnoir: siusiu w bele słomy (festiwal, camping, pokazy ...) !!




przez izentrop » 17/01/20, 15:04

Did67 napisał:Byłem w mojej głowie bardziej na pokazach typu „święto natury”… Ale rzeczywiście, nawet tam jest to poważny obowiązek. Niełatwe do zarządzania dla organizatorów.

Rzuciłem to na wpół poważnie, na wpół śmiejąc się. Nie sądziłem, że doprowadzi to do tak poważnej dyskusji ... Zrobiłem to tak, jakbym sikał na skrzypcach. Co zrobiły skrzypce, żeby na to zasłużyć?
Tak, nadaje się tylko na „święta przyrody” lub dożynki instalowane na polach.
Po przyjęciu rolnik musi poradzić sobie z tym za pomocą widelca do ciągnika, aby rozłożyć lub dać krowy : Wink:

Mimo wszystko zarządzanie naszymi odchodami pozostaje poważnym wyzwaniem na przyszłość. Wszystko to będzie wzbudzać coraz większe zainteresowanie wraz z zanikiem „łatwych paliw kopalnych” i ich rosnącym kosztem.
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137