Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 12/01/20, 23:39

sicetaitsimple napisał:
Oczywiście nie jest to wzór, który można powtarzać w nieskończoność. Ale jest to wykonalne, a przynajmniej możemy się do tego zbliżyć.

Stwierdzenie, że „nie istnieje” jest po prostu brakiem argumentu.

Powiedziałem tylko, że prawdziwym problemem nie jest metoda produkcji energii elektrycznej, ponieważ problem ten został już rozwiązany od dawna w krajach takich jak Islandia. Jest więc wiele innych problemów!
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 13/01/20, 00:14

ABC2019 napisał:to absolutnie nie jest odbiegające od normy, pozwala uniknąć zawracania sobie głowy niebezpieczną energią jądrową, która powoduje powstawanie odpadów i ryzyko wypadków, to bardzo dobry powód!
i oczywiście przechowywanie to tylko kwestia kosztów: wystarczy obliczyć ilość baterii potrzebną do zapewnienia zużycia, gdy nie ma słońca, a następnie obliczyć powierzchnię paneli słonecznych potrzebną do ich wypełnienia. Jeśli koszty nie stanowią problemu, naprawdę nie wiem, co Cię przed tym powstrzymuje.To prawda, że ​​niewielu jest w tej dziedzinie tak wytrwałych jak Ty. ;) +.

Dla twojej informacji, jeśli masz magazyn, powierzchnia dachów jest wystarczająca, aby zaopatrzyć Francję w energię elektryczną.

: Lol: : Lol: : Lol: Oscar w kategorii humoru.
Rzeczywistość fizyczna wydaje się ci umykać (sezonowa zmienność nasłonecznienia, sezonowe zużycie energii wzrasta dokładnie wtedy, gdy kończy się słońce)

Obliczyłem ilość potrzebnych baterii, to jedna, musi mieć tylko odpowiednią pojemność. : Lol: : Lol: : Lol:

O ile możemy grać na ekonomii, biorąc pod uwagę, że jest to konstrukcja czysto ludzka, tak samo na fizyce musimy postąpić z prawami matki natury.
Tam, choć raz, znajdujesz się w najbardziej totalnej utopii, chyba że drastycznie zmniejszysz zapotrzebowanie na energię, która pozostaje wyborem, po raz kolejny ludzkim.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 13/01/20, 00:29

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:to absolutnie nie jest odbiegające od normy, pozwala uniknąć zawracania sobie głowy niebezpieczną energią jądrową, która powoduje powstawanie odpadów i ryzyko wypadków, to bardzo dobry powód!
i oczywiście przechowywanie to tylko kwestia kosztów: wystarczy obliczyć ilość baterii potrzebną do zapewnienia zużycia, gdy nie ma słońca, a następnie obliczyć powierzchnię paneli słonecznych potrzebną do ich wypełnienia. Jeśli koszty nie stanowią problemu, naprawdę nie wiem, co Cię przed tym powstrzymuje.To prawda, że ​​niewielu jest w tej dziedzinie tak wytrwałych jak Ty. ;) +.

Dla twojej informacji, jeśli masz magazyn, powierzchnia dachów jest wystarczająca, aby zaopatrzyć Francję w energię elektryczną.

: Lol: : Lol: : Lol: Oscar w kategorii humoru.
Rzeczywistość fizyczna wydaje się ci umykać (sezonowa zmienność nasłonecznienia, sezonowe zużycie energii wzrasta dokładnie wtedy, gdy kończy się słońce)

w zasadzie nie ma problemu, jeśli koszt nie stanowi problemu, instalujesz tyle paneli słonecznych, ile chcesz i pojemność baterii, jaką chcesz, znowu jest to TYLKO problem kosztowy.
O ile możemy grać na ekonomii, biorąc pod uwagę, że jest to konstrukcja czysto ludzka, tak samo na fizyce musimy postąpić z prawami matki natury.
Tam, choć raz, znajdujesz się w najbardziej totalnej utopii, chyba że drastycznie zmniejszysz zapotrzebowanie na energię, która pozostaje wyborem, po raz kolejny ludzkim.

fizyka w żaden sposób nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł dowolnie zwiększać powierzchnię paneli słonecznych, a także pojemność swoich akumulatorów, naprawdę nie widzę problemu.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 13/01/20, 10:36

ABC2019 napisał:w zasadzie nie ma problemu, jeśli koszt nie stanowi problemu, instalujesz tyle paneli słonecznych, ile chcesz i pojemność baterii, jaką chcesz, znowu jest to TYLKO problem kosztowy.
...
fizyka w żaden sposób nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł dowolnie zwiększać powierzchnię paneli słonecznych, a także pojemność swoich akumulatorów, naprawdę nie widzę problemu.

Nie wiem, czym się zajmujesz, wydaje mi się, że nie masz bliskiego kontaktu z konkretnymi sprawami, o których mówimy.
Spróbuj wzmocnić dom, a będziesz już mniej asertywny.


Zacznijmy od konkretnego przypadku, mojego, domu, który zużywa około 15000 XNUMX kWh rocznie, łącznie. Wszystko jest elektryczne, podgrzewanie ciepłej wody użytkowej i oczywiście oświetlenie itp.
W pozostałej części będę się trzymał liczb okrągłych i pewnych przybliżeń, dla uproszczenia.

Obliczanie strat domu:
dom zużywa około 15000 XNUMX kWh rocznie, łącznie.
Zostawiliśmy 2/3 ogrzewania, resztę 1/3 wraz z ciepłą wodą użytkową.
W ten sposób dom traci 10 000 kWh na ogrzewanie
Lokalnych dju jest 2500. To jest 2500x24 = 60000 dhu
Dom rozprasza 166 Wh (10 000 K/60000 XNUMX) na stopień odległości od zewnątrz.

Weźmy najgorszy przypadek zimnego grudniowego dnia, gdy na zewnątrz jest -20°C, a wewnątrz - 20°C.
Dom rozprasza 40x166 = 6640 Wh przez 24 godziny, czyli 159 KWh tego dnia.
Pech, jest zima i niebo jest pochmurne. mi słoneczny =100 W/m² przez 8 godzin lub 800 Wh/m²
Wydajność fotowoltaiki wynosi 20%.
Tego dnia możemy uzyskać 160Wh/m² kolektora słonecznego.
Aby zapewnić ogrzewanie na ten dzień, potrzeba prawie 1000 m² (159K/160) czujnika.
Dodaj do tego ciepłą wodę i oświetlenie, telewizor, piekarnik…………….i przekroczysz 1000m² fotowoltaiki

A energię elektryczną wyprodukowaną w ciągu dnia musimy przechowywać w nocy, co równa się magazynowaniu w akumulatorach 16 x 6640 Wh = 106 KWh.
Biorąc pod uwagę samochodowe akumulatory kwasowo-ołowiowe (zły przykład) 12 V 45 Ah, co daje 540 Wh na akumulator.
To w sumie około 200 akumulatorów.

Pomnóż to wszystko przez liczbę domów i firm, a będziesz miał pojęcie o skali zasobów materialnych i przestrzeni, którą trzeba zmobilizować, aby mieć przyjemność zasilać się fotowoltaiką i bateriami.
Chociaż niektóre elektrownie jądrowe/węglowe/gazowe/elektrownie radzą sobie z tym zadaniem znakomicie.

Można powiedzieć, że rozprzestrzenianie się ENR utrudnia kwestia kosztów, ale przede wszystkim ich niska koncentracja energii utrudnia ich wykorzystanie na poziomie, na którym potrzebujemy energii.
Istnieją oczywiście bardziej racjonalne rozwiązania OZE do ogrzewania domu niż fotowoltaika. : Lol: na przykład drewno, ale jeśli wszyscy to zrobią, pojawią się problemy.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Forhorse » 13/01/20, 11:24

Interesujące byłoby obliczenie powierzchni potrzebnej na osobę (lub gospodarstwo domowe) do zaspokojenia zapotrzebowania na energię odnawialną.
jak na przykład, ile powierzchni fotowoltaiki służy wyłącznie potrzebom elektrycznym (oświetlenie, maszyny) i ile powierzchni lasu odpowiada potrzebom cieplnym (ogrzewanie/ciepła woda) i skorelować to z liczbą ludności i powierzchnią danego kraju...moim zdaniem to się nie liczy, ale nie powinna być miarką : Mrgreen:
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 13/01/20, 11:50

Forhorse napisał:Interesujące byłoby obliczenie powierzchni potrzebnej na osobę (lub gospodarstwo domowe) do zaspokojenia zapotrzebowania na energię odnawialną.
jak na przykład, ile powierzchni fotowoltaiki służy wyłącznie potrzebom elektrycznym (oświetlenie, maszyny) i ile powierzchni lasu odpowiada potrzebom cieplnym (ogrzewanie/ciepła woda) i skorelować to z liczbą ludności i powierzchnią danego kraju...moim zdaniem to się nie liczy, ale nie powinna być miarką : Mrgreen:

Tak, jest to bardziej inteligentne podejście niż wszystkie fotowoltaiki. : Lol:
rezerwowanie fotowoltaiki na potrzeby wyłącznie elektryczne byłoby prawidłowe.
Istnieje energia słoneczna, która jest bardzo interesująca do ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.
drewno, biogaz, energia wiatru, energia hydrauliczna.

Gromadząc wszystko i wymuszając trzeźwość, wydaje mi się, że negawatt stworzył udany scenariusz? Nie bardzo rozumiałem ich pracę.

Osobiście poszukuję zrównoważonych i bezemisyjnych rozwiązań dla całej energetyki, łącznie z transportem... Ja widzę jedynie energię jądrową do produkcji „paliwa” bez CO2, co nie zachwyca mnie bardziej niż „ty”, odpadami i związanymi z nimi zagrożeniami .
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 13/01/20, 16:39

eclectron napisał:Nie wiem, czym się zajmujesz, wydaje mi się, że nie masz bliskiego kontaktu z konkretnymi sprawami, o których mówimy.
Spróbuj wzmocnić dom, a będziesz już mniej asertywny.

Żyję w konkretnym świecie, w którym koszty i rentowność SĄ problemami, to zwracam uwagę na ciebie, który twierdzi, że tak nie jest. :).

Opieram się jedynie na TWOJEJ logice (która nie jest moją), gdzie koszt nie stanowi problemu i po prostu mówię, że jeśli nie jest to problemem, to RE, z pewną ilością pamięci masowej ad libitum, jest znacznie prostsze w wykonaniu i dużo lepsze.

Zacznijmy od konkretnego przypadku, mojego, domu, który zużywa około 15000 XNUMX kWh rocznie, łącznie. Wszystko jest elektryczne, podgrzewanie ciepłej wody użytkowej i oczywiście oświetlenie itp.
W pozostałej części będę się trzymał liczb okrągłych i pewnych przybliżeń, dla uproszczenia.

Obliczanie strat domu:
dom zużywa około 15000 XNUMX kWh rocznie, łącznie.
Zostawiliśmy 2/3 ogrzewania, resztę 1/3 wraz z ciepłą wodą użytkową.
W ten sposób dom traci 10 000 kWh na ogrzewanie
Lokalnych dju jest 2500. To jest 2500x24 = 60000 dhu
Dom rozprasza 166 Wh (10 000 K/60000 XNUMX) na stopień odległości od zewnątrz.

Weźmy najgorszy przypadek zimnego grudniowego dnia, gdy na zewnątrz jest -20°C, a wewnątrz - 20°C.
Dom rozprasza 40x166 = 6640 Wh przez 24 godziny, czyli 159 KWh tego dnia.
Pech, jest zima i niebo jest pochmurne. mi słoneczny =100 W/m² przez 8 godzin lub 800 Wh/m²
Wydajność fotowoltaiki wynosi 20%.
Tego dnia możemy uzyskać 160Wh/m² kolektora słonecznego.
Aby zapewnić ogrzewanie na ten dzień, potrzeba prawie 1000 m² (159K/160) czujnika.
Dodaj do tego ciepłą wodę i oświetlenie, telewizor, piekarnik…………….i przekroczysz 1000m² fotowoltaiki

A energię elektryczną wyprodukowaną w ciągu dnia musimy przechowywać w nocy, co równa się magazynowaniu w akumulatorach 16 x 6640 Wh = 106 KWh.
Biorąc pod uwagę samochodowe akumulatory kwasowo-ołowiowe (zły przykład) 12 V 45 Ah, co daje 540 Wh na akumulator.
To w sumie około 200 akumulatorów.

Pomnóż to wszystko przez liczbę domów i firm, a będziesz miał pojęcie o skali zasobów materialnych i przestrzeni, którą trzeba zmobilizować, aby mieć przyjemność zasilać się fotowoltaiką i bateriami.
Chociaż niektóre elektrownie jądrowe/węglowe/gazowe/elektrownie radzą sobie z tym zadaniem znakomicie.

i to właśnie mówiłem: nie jest to technicznie niemożliwe, to tylko kwestia kosztów. Oczywiście nikt nie zmusza Cię do wykorzystywania akumulatorów wyłącznie na dachu i domu, możesz je umieścić gdziekolwiek chcesz w rozsądnym promieniu.

Można powiedzieć, że rozprzestrzenianie się ENR utrudnia kwestia kosztów, ale przede wszystkim ich niska koncentracja energii utrudnia ich wykorzystanie na poziomie, na którym potrzebujemy energii.

To nie jest głupie, pozwala uniknąć niebezpiecznych reaktorów jądrowych, a co więcej jest bardzo trwałe - 1000 lat wystarczy na miliardy lat!
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 13/01/20, 17:53

ABC2019 napisał:
Żyję w konkretnym świecie, w którym koszty i rentowność SĄ problemami, to zwracam uwagę na ciebie, który twierdzi, że tak nie jest. :).

Zamęczasz mnie głupotami. Już wam mówiłem, że po jednej stronie jest obecny świat, w którym pieniądze są priorytetem
az drugiej strony osiągalny ideał, zrównoważony świat, w którym pieniądze nie są już priorytetem, ponieważ pieniądze i zrównoważony rozwój są nie do pogodzenia.
Czy rozumiesz, dlaczego są niekompatybilne, to już inna historia… Roll:

ABC2019 napisał:Opieram się jedynie na TWOJEJ logice (która nie jest moją), gdzie koszt nie stanowi problemu i po prostu mówię, że jeśli nie jest to problemem, to RE, z pewną ilością pamięci masowej ad libitum, jest znacznie prostsze w wykonaniu i dużo lepsze.

Nie, nie umieszczasz się w mojej logice, nie umieszczasz się w paradygmacie ustalania priorytetów dla zrównoważonego świata z ROZUMEM.
Bierzesz mały kawałek, przesuwasz go do granic możliwości, aby zrobić z niego karykaturę.
Już ci mówiłem, nic nie zmusza nas do bycia głupimi, masz prawo myśleć samodzielnie.

ABC2019 napisał:to nie jest głupie,

Jeśli to nawet bardzo, bardzo głupie.
Dla unoszącego się w powietrzu realisty konieczne wydaje się określenie:
We Francji 36.8 miliona domów z 1000 m² PV na dom oznacza 36800 3 km² kolektorów PV, czyli od 4 do XNUMX największych francuskich departamentów, w pełni pokrytych PV.
To ty widzisz znaczenie tej rzeczy….
A mimo to przemysł nie jest zaopatrzony.
Jednak Twoim zdaniem to koszt ogranicza to wspaniałe rozwiązanie techniczne. Och, co za wstyd... : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Exnihiloest » 13/01/20, 19:42

ABC2019 napisał:...
...to nie jest głupie, pozwala uniknąć niebezpiecznych reaktorów jądrowych...

"Niebezpieczny" ? Węgiel i ropa spowodowały znacznie więcej ofiar śmiertelnych niż cywilna energia jądrowa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez GuyGadebois » 13/01/20, 19:49

Exnihiloest napisał:
ABC2019 napisał:...
...to nie jest głupie, pozwala uniknąć niebezpiecznych reaktorów jądrowych...

"Niebezpieczny" ? Węgiel i ropa spowodowały znacznie więcej ofiar śmiertelnych niż cywilna energia jądrowa.

Czytałem bardziej inteligentne i trafne tyrady dotyczące paramecji.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137