samochód elektryczny i transport, aktualności drutu

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Adrien (były nico239) » 06/01/20, 19:28

Forhorse napisał:
Remundo napisał:tak, rzeczywiście, możemy posunąć refleksję dalej.

w ten sposób stare Renault 5 wyprodukowane we Francji i przystosowane do etanolu na umiarkowanych trasach może mieć znacznie lepszy ślad CO2 niż zakup nowego samochodu elektrycznego, który dużo jeździ. Ale PKB (międzynarodowe zanieczyszczenie brutto) nie wzrośnie! : Idea:


Wiemy to od dawna, ale oczywiście nie jest to opinia naszych przywódców (prawdopodobnie zaślepionych słowami niektórych bardzo potężnych grup lobbystycznych).
Osobiście nigdy nie rozumiałem, jak bardziej ekologiczna może być wymiana starego samochodu, który bardzo dobrze działa, na nowy, który zużywa niewiele mniej, może z nieco lepszymi osiągami i systemem „oczyszczania”, kiedy ten składa się z znacznie większej liczby części (a więc bardziej zanieczyszczających w produkcji, a często produkowanych daleko, w samą porę itp.) i że stary będzie musiał zostać poddany recyklingowi, kiedy można nim jeszcze jeździć… wszystko po to, aby zużyć? 0.5 l/100 km mniej? Chciałbym, żeby ktoś mi pokazał ślad węglowy całej operacji, mam duże wątpliwości co do środowiskowej „opłacalności” tej rzeczy.
W każdym razie finansowo dla właściciela samochodu jasne jest, że nie jest to opłacalne.


Całkowicie się zgadzam
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez sicetaitsimple » 06/01/20, 19:28

Forhorse napisał:Wiemy o tym od dawna, ale oczywiście nie jest to w opinii naszych przywódców......
......
W każdym razie finansowo dla właściciela samochodu jasne jest, że nie jest to opłacalne.


Naprawdę nie rozumiem, co w tym robią nasi przywódcy… niezależnie od tego, skąd pochodzą.
Co powstrzymuje Cię przed jazdą R5, jeśli przejdzie badanie techniczne (którego progi emisji zależą od daty oddania pojazdu do użytku)?
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez GuyGadebois » 06/01/20, 19:38

Remundo napisał:tak, rzeczywiście, możemy posunąć refleksję dalej.

w ten sposób stare Renault 5 wyprodukowane we Francji i przystosowane do etanolu na umiarkowanych trasach może mieć znacznie lepszy ślad CO2 niż zakup nowego samochodu elektrycznego, który dużo jeździ. Ale PKB (międzynarodowe zanieczyszczenie brutto) nie wzrośnie! : Idea:

Znalazłem to, wydaje mi się szczególnie kuszące:
https://www.jre85.fr/prestations/carburation/
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez sicetaitsimple » 06/01/20, 20:05

W każdym razie te „otrzymane pomysły” obalają statystyki:

Prawie 9 lat to średni wiek samochodów we Francji. Komitet Francuskich Producentów Samochodów (CCFA) opublikował w tym tygodniu swoje najnowsze dane na temat francuskiej floty samochodowej. A średni wiek samochodów na drogach, wynoszący dokładnie 8,9 roku, ponownie wzrósł od ubiegłego roku. 5 lat temu park miał jeszcze średnio zaledwie 8,2 roku. Wracając do roku 1992, we Francji samochód miał średnio zaledwie 6,7 roku…

https://auto.bfmtv.com/actualite/les-vo ... 00981.html

Zrozumieją ci, którzy kupili samochód w latach 70./80., który 5 lat później zaczął gnić od rdzy. Nie mówiąc już o serwisowaniu co 5000 km....I wszystkim innym (tapicerka...), która ulegała zniszczeniu przy dużej prędkości.
Mam Clio benzynowe 1,2 l, które mając 8 lat, nie jeżdżę dużo, to prawda, ma przejechane 82000 1 km, zawsze stoi na zewnątrz. Właśnie zmieniłem (pierwszy raz) opony i akumulator (też pierwszy raz). Wygląda prawie jak nowy. W porównaniu do R1 mojego przyszłego partnera zakupionego w 5 roku (samochód, nie partner!), nie ma zdjęcia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Forhorse » 06/01/20, 21:55

sicetaitsimple napisał:Co powstrzymuje Cię przed jazdą R5, jeśli przejdzie badanie techniczne (którego progi emisji zależą od daty oddania pojazdu do użytku)?

Coraz bardziej restrykcyjne zasady przeglądów technicznych... w szczególności korozja, która nieuchronnie zawodzi w każdym nieco starszym pojeździe, nawet jeśli nie ma to wpływu na konstrukcję pojazdu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez GuyGadebois » 06/01/20, 22:04

Forhorse napisał:
sicetaitsimple napisał:Co powstrzymuje Cię przed jazdą R5, jeśli przejdzie badanie techniczne (którego progi emisji zależą od daty oddania pojazdu do użytku)?

Coraz bardziej restrykcyjne zasady przeglądów technicznych... w szczególności korozja, która nieuchronnie zawodzi w każdym nieco starszym pojeździe, nawet jeśli nie ma to wpływu na konstrukcję pojazdu.

Ponieważ nadwozia są w większości samonośne, korozja oddziałuje przede wszystkim na konstrukcję (a tym samym na sztywność) pojazdu, chyba że mówimy o błotnikach, tylnej klapie lub drzwiach. Model 2CV będący „nadwoziem na podwoziu” nie ma tej wady, chyba że jest skorodowany.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez moinsdewatt » 08/01/20, 00:26

Chiny: Elon Musk wita pierwszych nabywców Tesli produkowanej przez gigantyczną fabrykę w Szanghaju

AFP opublikował 07 stycznia 2020 r

Elon Musk, ekscentryczny dyrektor generalny Tesli, przekazał we wtorek chińskim klientom pierwsze pojazdy elektryczne, które opuściły jego gigantyczną fabrykę w Szanghaju, otwartą w zeszłym roku, jako jedyny producent samochodów działający obecnie poza Stanami Zjednoczonymi.

Pierwsze samochody, które zjechały z linii montażowej, zostały przekazane pod koniec grudnia kilku pracownikom, którzy złożyli zamówienia, ale dotychczas żaden zwykły klient nie mógł ich wziąć w posiadanie. Z tej okazji uśmiechnięty Elon Musk próbował zaimprowizować kilka kroków tanecznych przed gigantycznym ekranem, na którym prezentowano Model 3, podstawowy pojazd grupy. Jego cena fabryczna wynosi 299 000 juanów (38 500 euro).

Fabryka w Szanghaju, otwarta w styczniu 2019 r., produkuje już ponad tysiąc samochodów tygodniowo, ale Tesla ma nadzieję, że w przyszłym roku wyprodukuje dwukrotnie więcej, pomimo całkowitego spadku chińskiego rynku samochodowego. „Będziemy nadal inwestować i zwiększać te inwestycje w Chinach” – zapewnił Elon Musk przed przekonaną publicznością.

48-letni przedsiębiorca obiecał także, że centrum inżynieryjne w Chinach zaprojektuje lokalnie pojazd na rynek światowy. Nie podał jednak żadnego harmonogramu.

Pierwotnie gigantyczna fabryka w Szanghaju miała umożliwić amerykańskiej firmie obejście skutków zaciętej wojny handlowej między Waszyngtonem a Pekinem poprzez lokalną produkcję pojazdów, a nie ich import.

Tesla jest właścicielem całej fabryki w Szanghaju i skorzystała z nowego chińskiego ustawodawstwa: Pekin w 2018 roku zniósł obowiązek zagranicznych producentów zawierania sojuszu z lokalną firmą w zakresie produkcji pojazdów elektrycznych lub hybrydowych.

Jednak od 2018 r. na największym na świecie rynku motoryzacyjnym obserwuje się spadek sprzedaży – w tym w obiecującym segmencie pojazdów elektrycznych – w kontekście spowolnienia gospodarczego i napięć handlowych ze Stanami Zjednoczonymi. W ponurej sytuacji gospodarczej główni producenci samochodów zostali zmuszeni do obniżenia cen.


https://www.connaissancedesenergies.org ... ine-200107
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez plasmanu » 08/01/20, 09:38

Ogromny. Miliarder tańczy (dziś rano w wiadomościach) Zamierza zainstalować TikTok.
Tej jesieni w Mandelieu spotkałem szczęśliwego posiadacza motocykla zerowego o wartości 125.
Zasypywałem go pytaniami. Biedny chłopak, nie mógł wyjechać.
Zaczynał od Hondy XR, tak jak ja.
Autonomia (dobra), chip do oczyszczania rany (bezużyteczny),
Wykończenie (wspaniałe), obsługa (na najwyższym poziomie).
Dostał go od znajomego dealera, model wystawowy, więc śmieszny przebieg.
Rabat 4000 EUR od ceny katalogowej.
4000€ premii ekologicznej/zielonej (nie znam dokładnego terminu)
Wymiana poprzedniego motocykla za 4000 €.
W końcu zapomniałem, czy kosztowało go to 4000 euro, czy w ogóle nic…
Za dużo liczb, zabij liczby, ale uśmiech faceta mówił wszystko.
Będę nadal korzystać z mojej małej potrójnej prędkości 140 KM za 5 l/100, czekając na zakończenie przywracania akumulatora mojej hulajnogi elektrycznej Matra e-mo
załączniki
Screenshot_2020-01-08-09-20-37_1.jpg
Screenshot_2020-01-08-09-20-37_1.jpg (104.11 KB) Oglądano 1870 razy
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Gaston » 08/01/20, 10:35

Forhorse napisał:Osobiście nigdy nie rozumiałem, jak bardziej ekologiczna może być wymiana starego samochodu, który bardzo dobrze działa, na nowy, który zużywa niewiele mniej, może z nieco lepszymi osiągami i systemem „oczyszczania”, kiedy ten składa się z znacznie większej liczby części (a więc bardziej zanieczyszczających w produkcji, a często produkowanych daleko, w samą porę itp.) i że stary będzie musiał zostać poddany recyklingowi, kiedy można nim jeszcze jeździć… wszystko po to, aby zużyć? 0.5 l/100 km mniej? Chciałbym, żeby ktoś mi pokazał ślad węglowy całej operacji, mam duże wątpliwości co do środowiskowej „opłacalności” tej rzeczy.
Słowo „ekologiczny” jest zbyt niejasne i obejmuje zbyt wiele tematów.
Ślad węglowy (bezpośrednio powiązany z globalnym ociepleniem), zużycie energii (niekoniecznie węgla), zanieczyszczenie (między innymi drobnymi cząsteczkami) to różne tematy i to, co zmniejsza jeden z trzech, musi (często) zwiększać (przynajmniej) jeden z pozostałych.

Na przykład: Wymiana starego diesla z pompowtryskiwaczem na nowoczesny silnik znacznie zwiększa ogólne zużycie energii, (nieznacznie) zmniejsza zużycie paliwa przez pojazd i znacznie zmniejsza emisje (NOx, cząstki stałe).
Ogólny bilans jest ujemny dla CO2, ale pozytywny dla zdrowia mieszkańców...
Czy jest to mniej lub bardziej „ekologiczne” :?
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Janic » 08/01/20, 10:58

żaden silnik, ani cieplny, ani elektryczny, nie jest z natury przyjazny dla środowiska. Co najwyżej jest mniej zanieczyszczający w użyciu niż inne. Nie możemy jednak zapominać, że prawdziwe zanieczyszczenie zaczyna się od wydobycia jego składników, ich przetworzenia, wykorzystania, a następnie recyklingu i tam czekają nas niespodzianki. :zmarszczyć brwi:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158