Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 05/01/20, 12:47

Eric Dupont napisał:Electron i ABC, para roku.

Ogień miłości powinien szybko zgasnąć : Lol:
To zmusza mnie do pracy nad swoją wizją rzeczy i dydaktyczną cierpliwością. : Wink:

Jestem nawet gotowy rozważyć azot lub ciekłe powietrze jako dodatkowe źródło energii, ale w tej chwili nie ma czasu na pogłębianie...

Co więcej, na Twojej stronie, w formularzu, konieczne byłoby ponowne przyjęcie pewnych sformułowań pisemnych, jeśli chcesz wyglądać poważnie i wiarygodnie. (tylko przeglądałem, nie mówię o tle, więc)
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez sicetaitsimple » 05/01/20, 14:05

eclectron napisał:Jestem nawet gotowy rozważyć azot lub ciekłe powietrze jako wtórne źródło energii...


Puree ziemniaczane, pachnie zbliżającą się ofertą przejęcia NTERK!
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Eric DUPONT » 05/01/20, 14:16

Patent jest na moje własne nazwisko. (w przypadku wrogiego przejęcia)
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez sicetaitsimple » 05/01/20, 14:33

Uff! Robisz to dobrze.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez GuyGadebois » 05/01/20, 15:40

sicetaitsimple napisał:
eclectron napisał:Jestem nawet gotowy rozważyć azot lub ciekłe powietrze jako wtórne źródło energii...


Puree ziemniaczane, pachnie zbliżającą się ofertą przejęcia NTERK!

Spróbuj suchej wody, jest lepsza niż ciekłe powietrze.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 05/01/20, 23:29

eclectron napisał:Hodowla lub hodowla to zdolność reaktora jądrowego do wytwarzania większej liczby izotopów rozszczepialnych niż zużywa, poprzez przekształcenie izotopów płodnych w izotopy rozszczepialne.
Jedynym izotopem rozszczepialnym dostępnym jako zasób naturalny na Ziemi jest uran 235, który można bezpośrednio wykorzystać w jądrowym cyklu paliwowym. Hodowla teoretycznie umożliwia odzyskanie jako paliwa jądrowego wszystkich materiałów płodnych, takich jak uran 238, który stanowi ponad 99% naturalnego uranu, i tor, który sam w sobie jest trzy razy bardziej powszechny niż uran.
?[/cytat]
cóż... w tym momencie zdaję sobie sprawę, że mówisz o pokoleniu IV jako o cudownym rozwiązaniu, ale niewiele wiesz o hodowli.
To, co cytujesz, jest dokładne, ale hodowla zakłada wcześniej przekształcenie jąder nierozszczepialnych, w rzeczywistości występujących w dużych ilościach (uran 238 lub tor 232), przez dodanie neutronu, w jądro rozszczepialne (odpowiednio pluton 239 lub uran 233)?

Tyle, że nie dzieje się to od razu. Nie wkładasz do reaktora 3 ton uranu 238, czekasz godzinę jak w kąpieli barwiącej i po pluskaniu wychodzisz z 3 tonami plutonu! Oczywiście to nie działa tak prosto. Reaktor potrzebuje neutronów do podtrzymania reakcji, dlatego do transmutacji można wykorzystać tylko niewielką ich część. Ponadto musisz dokładnie kontrolować narażenie, aby paliwo nie uległo rozszczepieniu podczas jego tworzenia, jeśli chcesz je wydobyć. Krótko mówiąc, cały szereg ograniczeń technologicznych, które oznaczają, że szybki producent może wyprodukować jedynie ograniczoną ilość paliwa rocznie i że w związku z tym minie sporo lat, zanim wyprodukuje ilość wystarczającą do zasilania drugiego reaktora, wiedząc, że również musi być ładowany własnym paliwem.

Krótko mówiąc, jest to system, który może się rozwijać, ale powoli. Zatem prawdą jest, że obecnie mamy zapasy plutonu, które umożliwiłyby otwarcie początkowego parku reaktorów powielających, ale w ogóle nie wystarczą do wytworzenia całej potrzebnej nam energii, a późniejszy wzrost byłby dość powolny. Co więcej, ponieważ nie planuje się żadnego programu masowego reaktora powielającego, część tego plutonu jest spalana w MOX, a resztę planuje się zakopać jako odpad... gdzie praktycznie nie będzie go można znaleźć. Krótko mówiąc, obecnie nie kształtuje się żaden scenariusz dotyczący reaktora powielającego, Francja właśnie ogłosiła, że ​​na razie zawiesza badania nad Astrid.

Zatem to, co sobie wyobrażasz, istnieje tylko w snach i z pewnością jest już za późno, aby stawić czoła nadchodzącemu wyczerpywaniu się skamieniałości, nie wspominając już o tym, że wiele procesów wykorzystujących skamieniałości w metalurgii, petrochemii i transporcie absolutnie nie da się łatwo zastąpić energią elektryczną i dlatego energia jądrowa.. w przeciwnym razie minęłoby 30 lat, odkąd Francja dokonałaby już zastąpienia konwencjonalnej energii jądrowej, import ropy i gazu nie jest dla przyjemności!
1 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 06/01/20, 09:46

ABC2019 napisał:.
Krótko mówiąc, jest to system, który może się rozwijać, ale powoli.

Szczerze mówiąc, nie jestem tego świadomy, pierwszy raz to czytam, tylko widziałem, jak to mówisz.
Nigdy nie słyszałem, żeby to był problem.
Jeśli masz źródła… Jestem tu również, aby skonfrontować się ze swoimi pomysłami i uczyć się.

ABC2019 napisał:.
Krótko mówiąc, obecnie nie kształtuje się żaden scenariusz dotyczący reaktora powielającego, Francja właśnie ogłosiła, że ​​na razie zawiesza badania nad Astrid.

Absolutnie prawdziwe. profesjonaliści są wkurzeni tą decyzją, znowu polityczną.... (mądra polityka! : Lol: )

ABC2019 napisał:.
Zatem to, co sobie wyobrażasz, istnieje tylko w snach

Absolutnie prawdziwe. Zawsze zaczyna się tak...

ABC2019 napisał:.
z pewnością jest już za późno, aby stawić czoła nieuchronnemu wyczerpywaniu się skamieniałości,

Ach, tym razem przyznajesz się do tego?
Jestem tego samego zdania, biorąc pod uwagę 2 powyższe „absolutnie” i stąd moja motywacja do znalezienia trwałych rozwiązań.
Idealnie byłoby, gdyby rozwiązania te były trwałe i opłacalne, ale jak już powiedziano, w zasadzie są one w zasadzie niekompatybilne.
Zatem wymrzemy, kto będzie respektował zasadę rentowności pieniądza, naszych narzędzi?, nie! nasz ówczesny mistrz.
W końcu zwyciężymy, bo śmierć jest trwała! (czarny humor)

ABC2019 napisał:.
nie wspominając nawet o tym, że wiele procesów wykorzystujących paliwa kopalne w metalurgii, petrochemii i transporcie absolutnie nie da się łatwo zastąpić energią elektryczną, a co za tym idzie, energią jądrową. W przeciwnym razie Francja zajęłaby już 30 lat, zastępując to konwencjonalną energią jądrową , importuje ropę i gaz nie dla przyjemności!

W szczególności konieczne byłoby wprowadzenie węgla we wszystkim, o czym pan mówi, aby ropa nie mogła zostać zastąpiona wodorem, który sam powstaje w wyniku obfitości energii elektrycznej.
twoja argumentacja powtarzający się (na które odpowiadam w równie powtarzający się sposób) stwierdzenia „gdyby było tak genialnie, już byśmy to zrobili” nie polega na genialnym charakterze czy nie, ale na różnicy w kosztach między istniejącym sektorem a sektorem o ugruntowanej pozycji: olej przeciwko sektorowi, w którym konieczne jest zbudowanie wszystkiego : Jądrowy IV – wodór.
Jest oczywiste, że to nasze poddanie się pieniądzom (zasadom gry) doprowadzi nas do śmierci.

Imperatywy ekonomiczne, pod którymi się podpisujemy i przyznaję, że trudno się im przeciwstawić, nie płacąc w pewnym momencie ceny, powodują, że nie wybieramy inteligencji, ale najtańszy wybór. To jest nasz mózg...

Droga ropa, nikt jej nie kupuje (przynajmniej nie na długo, bo to oznacza światowe kryzysy gospodarcze, a nawet wojny…) cena ropy pozostanie raczej niska, do ostatniej kropli, albo prawie, bo producenci też są uzależnieni od tej gratki finansowej czyli olej. Drogi olej, który się nie sprzedaje, jest dla nich bezużyteczny.

Gdy dziób znajdzie się w wodzie, to znaczy bez oleju lub zbyt drogiego oleju, co sprowadza się do tego samego, nie będziemy już mieli fizycznych możliwości przejścia do czegokolwiek innego.
Najlepszym rozwiązaniem energetycznym będzie wówczas: nauczenie się obyć się bez niej z towarzyszącym chaosem, wręcz barbarzyństwem.
Szukajmy więc realnych rozwiązań, prawda?

Budowanie jest trudniejsze niż krytykowanie lub niszczenie. (też dobry francuski sport)
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Eric DUPONT » 06/01/20, 10:14

realnym rozwiązaniem nie jest energia jądrowa 4 z wodorem, jest to wybór polityczny kierowany ekonomią.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 06/01/20, 10:45

Eric Dupont napisał:realnym rozwiązaniem nie jest energia jądrowa 4 z wodorem, jest to wybór polityczny kierowany ekonomią.

Przyznajmy.
Czy przechowujesz ciekły azot?
Dlaczego nie ciekłe powietrze?
jaka jest różnica w użytkowaniu?
Zadałem Ci już pytanie, ale nie odpowiedziałeś...
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez izentrop » 06/01/20, 11:08

eclectron napisał:ABC2019 napisał: Krótko mówiąc jest to system, który może się rozwijać, ale powoli.

Szczerze mówiąc, nie jestem tego świadomy, pierwszy raz to czytam, tylko widziałem, jak to mówisz.

Halo
Rysunek ilustruje możliwy scenariusz uruchomienia reaktora torowego. Po lewej stronie rdzeń reaktora powielającego wypełniony jest paliwem wzbogaconym w pluton i otoczony warstwą żyznego toru. Taki reaktor wytwarzałby około 200 kg uranu-233 rocznie. Osiągnięcie 6 tony uranu-1,2, ładunku rozszczepialnego uznanego za niezbędny do uruchomienia drugiego reaktora torowego na stopioną sól, zajęłoby około 233 lat.
Obraz http://www.laradioactivite.com/site/pag ... horium.htm
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106