Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez lilian07 » 25/12/19, 19:28

Bogaci mają środki (dodałbym również „obowiązek”), aby być legalnym, a nie niektórzy biedni


Myślę wręcz przeciwnie, że tego rodzaju analiza jest szkodliwa zarówno dla biednych, jak i dla bogatych ... biedny, jeśli ma kulturę oszukiwania, najprawdopodobniej pozostanie w swoim ubóstwie, ponieważ przede wszystkim oszukiwanie jest kradzieżą w przebraniu, a zatem forma intelektualnej nieuczciwości.

Biedna jak bogata sama walka. Prawdopodobnie wykluczę potrzeby przetrwania biednych, jeśli istnieją one we współczesnym społeczeństwie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez GuyGadebois » 25/12/19, 19:48

lilian07 napisał:
Bogaci mają środki (dodałbym również „obowiązek”), aby być legalnym, a nie niektórzy biedni


Myślę wręcz przeciwnie, że tego rodzaju analiza jest szkodliwa zarówno dla biednych, jak i dla bogatych ... biedny, jeśli ma kulturę oszukiwania, najprawdopodobniej pozostanie w swoim ubóstwie, ponieważ przede wszystkim oszukiwanie jest kradzieżą w przebraniu, a zatem forma intelektualnej nieuczciwości.

Biedna jak bogata sama walka. Prawdopodobnie wykluczę potrzeby przetrwania biednych, jeśli istnieją one we współczesnym społeczeństwie.

Bogaty czy biedny, jeśli masz „kulturę oszukiwania” (sic!), To niczego nie zmienia. Z drugiej strony, niektórzy biedni ludzie są zmuszeni oszukiwać, aby PRZETRWAĆ, co NIGDY nie dotyczy bogatych. Czy widzisz różnicę?
2 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez Christophe » 26/12/19, 05:45

Rozumiem różnicę ... ale niektórzy bogaci ludzie zawsze będą musieli oszukiwać ... aby zmiażdżyć innych!

Czasami wstydzę się należeć do gatunku ludzkiego!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez Christophe » 26/12/19, 05:51

lilian07 napisał:Myślę, że te bardzo duże wymykają się regule, ponieważ mają tendencję do jej zmieniania za pomocą ciężkich środków prawnych


Mam nadzieję, że zdałeś sobie sprawę, że po prostu zaprzeczyłeś sobie w ciągu 2 wiadomości? : Chichot:
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez lilian07 » 26/12/19, 09:51

Do bardzo dużych zaliczam gigantów ... więc duże grupy i inni szefowie GAFAM często nie są oszustami, ale „graczami” prawa… co nie jest tym samym rzecz.
Kiedy małych oszustów wykluczam tych bardzo małych, niezdolnych do pracy lub wnoszenia jakiejkolwiek formy życia społecznego.
Największymi oszustami nie są ci, którzy przeżyją (ci często nie kosztują społeczeństwa nic w kategoriach korzyści społecznych).
Hojny świat, który był hojny wobec wszystkich, już się skończył, liderzy, którzy byli inicjatorami tego złożonego, nieczytelnego, niekontrolowanego systemu, są dobrze obsługiwani.
Nikt nie powinien oszukiwać, a przede wszystkim nie uważam tego, co uważamy we Francji za tych, którzy są na progu ubóstwa ...
Kiedy bogaci, którzy oszukują, to na pewno nie jeść, zgadzam się.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez Grelinette » 26/12/19, 11:38

lilian07 napisał:Kiedy bogaci, którzy oszukują, to na pewno nie jeść, zgadzam się.

„Zabił mnie homar”, powiedział De Rugis… To tylko pokazuje, że nawet bogaci potrafią oszukiwać i podejmować nierozważne ryzyko, aby tylko zjeść!
Homar zabił mnie.jpg
Lobster zabił mnie.jpg (38.33 KiB) Oglądano 5643 razy
2 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez Remundo » 31/12/19, 21:45

Croncron w swoich pracach, przemówieniach, kontr-przemówieniach ...

0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez Adrien (były nico239) » 01/01/20, 13:33

zdesperowany
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Reforma emerytalna - urodziłeś się w 1960 (lub później), będziesz pracować więcej




przez Remundo » 01/01/20, 14:34

Croncron, mała ryba z Gujany

0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124