Kocioł Okofen Pellematic, który nie nagrzewa się wystarczająco

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Syl71
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/12/19, 11:05

Kocioł Okofen Pellematic, który nie nagrzewa się wystarczająco




przez Syl71 » 09/12/19, 08:44

Bonjour à Tous,


Nowość na ten temat forum, ponieważ zakupiliśmy kocioł Okofen Pellematic z regulacją i termostatem pokojowym. Problem w tym, że czasami... tak jak teraz, nie jest mi zbyt gorąco, grzejniki żeliwne (stare), są po prostu letnie, a bojler:

Moment końcowy

Temperatura zasilania CF1:
mierzy 37.6°C
nastawa 8°C

CF 1
mierzy 23.4°C
nastawa 23°C

Muszę zatem otworzyć drzwi do pomieszczenia, w którym termostat ma obniżyć temperaturę do 23°, aby uruchomić pompę obiegową i zawór!
Dziś jest zimniej niż wczoraj, ale bez ogrzewania.


Wczoraj ładna pogoda, słońce..
kocioł pracował cały dzień... zawór i pompa obiegowa otwarte!

tutaj

Temperatura zasilania CF 1:
mierzy 52.1°C
nastawa 51.6°C
CF1
mierzy 24.5°C
nastawa 23°C

To może pomóc Ci lepiej zrozumieć
Nachylenie 1.6
Podstawa krzywej 32.5°C


kolejny problem, zbiornik wyrównawczy spada prawie do 0, gdy kocioł ma niską temperaturę, w odniesieniu do 8°

Tutaj nie wiem, czy możesz nam pomóc, widziałem się z naszym hydraulikiem, ale u niego wszystko jest w porządku, po prostu mi mówi, ona wszystkim zarządza...! a w przypadku wazonu membrana nie jest jeszcze tak naprawdę oderwana. Z góry dziękuję i życzę miłego dnia


syl
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Kocioł Okofen Pellematic nie grzeje wystarczająco




przez Christophe » 09/12/19, 08:58

Cześć Sil,

Pierwsza rzecz do zrobienia: zmień hydraulika... : Mrgreen: jego odpowiedź jest luźna, bo żeby kocioł mógł regulować, montaż musi być dobrze wykonany!

Nie mam bojlera na oekofen, ale kilku członków tutaj ma taki, niektórzy od lat.

Zacznij od wywarcia niewielkiego ciśnienia w obwodzie i napowietrzenia wazonu! Napompuj go do 3 barów... jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze obliczenia, spójrz tutaj: izolacja-cieplna/zbiornik-wzbiorczy-regulacja cisnienia-i-montaz-t9118.html

Reszty nie znam bojlera więc dam znającym odpowiedź!
0 x
Syl71
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/12/19, 11:05

Re: Kocioł Okofen Pellematic nie grzeje wystarczająco




przez Syl71 » 09/12/19, 17:30

Christophe napisał:Cześć Sil,

Pierwsza rzecz do zrobienia: zmień hydraulika... : Mrgreen: jego odpowiedź jest luźna, bo żeby kocioł mógł regulować, montaż musi być dobrze wykonany!

Nie mam bojlera na oekofen, ale kilku członków tutaj ma taki, niektórzy od lat.

Zacznij od wywarcia niewielkiego ciśnienia w obwodzie i napowietrzenia wazonu! Napompuj go do 3 barów... jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze obliczenia, spójrz tutaj: izolacja-cieplna/zbiornik-wzbiorczy-regulacja cisnienia-i-montaz-t9118.html

Reszty nie znam bojlera więc dam znającym odpowiedź!





Dziękuję Krzysztofie....!
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9792
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2648

Re: Kocioł Okofen Pellematic nie grzeje wystarczająco




przez sicetaitsimple » 09/12/19, 18:12

Rzeczywiście dziwne... Nadal wygląda to bardziej na prawdziwą awarię (narząd, który nie działa we właściwym kierunku lub działa źle), niż na problem z regulacją.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz spróbować odwołać się do poprzednich linków, które cytowałem tutaj jakiś czas temu, nigdy nie wiadomo, w tym przypadku zadziałało, stwierdziła Sianure.

Ogrzewanie izolacja / dopasowujących kocioł Firma ÖkoFEN-easypell-t16176.html

Powodzenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe du 16
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 28/10/10, 16:05
Lokalizacja: Charente

Re: Kocioł Okofen Pellematic nie grzeje wystarczająco




przez Philippe du 16 » 09/12/19, 18:57

Dobry wieczór wszystkim,

jak mówi Christophe w swoim poście:
Christophe napisał:Ważna uwaga: konieczne jest wstępne napompowanie (krok 1) zbiornika wyrównawczego, gdy nie ma wody pod ciśnieniem, ponieważ później nieuchronnie następuje ciśnienie wody i równowaga powietrza!
Oto inna reprezentacja tego ustawienia:
Obraz

Źródło: https://www.econologie.com/chauffage-ma ... -4209.html


Bardzo ważne jest, aby wyregulować ciśnienie wstępne zbiornika wyrównawczego za pomocą obiegu wody o zerowym ciśnieniu i w swobodny przepływ (otwarty zawór spustowy obwodu lub dekantera).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Kocioł Okofen Pellematic nie grzeje wystarczająco




przez Christophe » 09/12/19, 21:24

Dziękuję, tak, czasami mówię ciekawe rzeczy! : Mrgreen:

Dodajmy, że zbiornik wyrównawczy, który w ogóle nie jest napompowany, nie jest już zbiornikiem wyrównawczym… to po prostu nic!

Zatem wymówka hydraulika, który twierdzi, że membrana musi lepiej zejść, jest raczej poważna jak na fachowca!
0 x
Syl71
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/12/19, 11:05

Re: Kocioł Okofen Pellematic nie grzeje wystarczająco




przez Syl71 » 10/12/19, 15:03

Philippe du 16 napisał:Dobry wieczór wszystkim,

jak mówi Christophe w swoim poście:
Christophe napisał:Ważna uwaga: konieczne jest wstępne napompowanie (krok 1) zbiornika wyrównawczego, gdy nie ma wody pod ciśnieniem, ponieważ później nieuchronnie następuje ciśnienie wody i równowaga powietrza!
Oto inna reprezentacja tego ustawienia:
Obraz

Źródło: https://www.econologie.com/chauffage-ma ... -4209.html


Bardzo ważne jest, aby wyregulować ciśnienie wstępne zbiornika wyrównawczego za pomocą obiegu wody o zerowym ciśnieniu i w swobodny przepływ (otwarty zawór spustowy obwodu lub dekantera).





dziękuję... ale tutaj muszę przyznać, że jest to trochę zbyt techniczne dla mojego mózgu Roll: : Lol:
0 x
Syl71
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/12/19, 11:05

Re: Kocioł Okofen Pellematic nie grzeje wystarczająco




przez Syl71 » 10/12/19, 15:19

Christophe napisał:Dziękuję, tak, czasami mówię ciekawe rzeczy! : Mrgreen:

Dodajmy, że zbiornik wyrównawczy, który w ogóle nie jest napompowany, nie jest już zbiornikiem wyrównawczym… to po prostu nic!

Zatem wymówka hydraulika, który twierdzi, że membrana musi lepiej zejść, jest raczej poważna jak na fachowca!



Trzeba przyznać, że hydraulik na serio zaczyna nas „karmić” i tak, sezon na indyki i gęsi idzie!!!

Czyli co, żeby ludzie pracowali, o czym wiemy trochę za dużo i nie zawsze jest to najłatwiejsze na później... on musi wrócić, żeby zamontować grzejnik i po tym, jak instalacja będzie wreszcie skończona i myślę, że tam właśnie dotrzemy utknął, dzisiaj kocioł nadal pracuje, więc... przeskok przechodzi w zabezpieczenie przed zamarzaniem przy 8° i trzeba godzinami czekać, aż odesła gorącą wodę z powrotem do grzejników.... to daje mi dużo czasu na kosztorysowanie instalacji ponad 18000 24.5 euro to nienajlepiej!! Może naiwnie myślałam, że bojler zapewnia nam stałą temperaturę, a to raczej jojo... 23°-XNUMX°! Na koniec dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Kocioł Okofen Pellematic nie grzeje wystarczająco




przez Christophe » 12/12/19, 10:49

Stąd zainteresowanie zapłaceniem jedynie salda (2/3) faktury* po jej otrzymaniu jako Pracuje...

Płatności za kocioł można dokonać w ciągu 1, 2 lub nawet 3 miesięcy (więcej po negocjacji) po odbiorze, szczególnie w przypadku kwot rzędu 20 tys. €, wystarczających na przetestowanie działania...

Masz inną opcję: grać na gwarancji... są od tego sądy... Myślę, że ani ty, ani on nie chcecie do tego dojść...

Ale sprzęt zainstalowany przez profesjonalistę musi działać!

* szczególnie prawdziwe w przypadku kosztownych prac na rynku nieruchomości...
0 x
Syl71
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/12/19, 11:05

Re: Kocioł Okofen Pellematic nie grzeje wystarczająco




przez Syl71 » 15/01/20, 10:30

Dzień dobry ...

Więc po wielu lekturach i przeglądaniu instrukcji obsługi, myślę, że w końcu udało mi się znaleźć dobre dane dotyczące „ciągłego ogrzewania”!
Na początek zablokowałem termostat pokojowy, potem popatrzyłem na bok skarpy i krzywą grzewczą...
tam w tej chwili 5,6° rano i w ciągu dnia 13, 16°, ustawienie jest takie

nachylenie: 1.4
krzywa grzewcza: 37.5

W rezultacie grzejniki pozostają ciepłe, a nie zimniejsze przez wiele godzin, jak wcześniej!

Muszę tylko znaleźć odpowiednie nachylenie i zakręt, aby zapewnić chłodną i wilgotną pogodę.


Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili forum ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 286