Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez izentrop » 05/12/19, 08:53

Witam,
Bardal, w niskoemisyjnej kontrolowanej energii jest tylko hydraulika i energia jądrowa. Hydraulika ma znacznie poważniejsze konsekwencje ekologiczne niż nuklearne, zobacz, co dzieje się w Kambodży. Prawie nie ma miejsc, w których można by zainstalować nowe tamy. Ponadto możliwości magazynowania zmniejszą się wraz z globalnym ociepleniem.

Droga do zmniejszenia zużycia paliw kopalnych jest obecnie iluzją. Propozycja Jancovici to sytuacja nadzwyczajna, która nie interesuje nikogo oprócz mnie i Eclectron, nawet „Transition 2030”. Roll:
1 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez eclectron » 05/12/19, 09:18

bardal napisał:Czy naprawdę sądzisz, że energia jądrowa jest jedyną energią wykorzystywaną do transformacji energii? Czy uważasz, że hydraulika, biomasa, wiatr i fotowoltaika są dyskredytowane we wszystkich krajach świata?

Cóż, nie sądzę i wierzę, że wszystkie dekarbonizowane energie mają swoje miejsce; pozostaje znaleźć go w jak najbardziej odpowiedni sposób.

Czy jest to bardziej realistyczne niż korzystanie z energii jądrowej, kiedy uwzględniamy parametry takie jak koszt materiału, zarządzanie sporadyczne, ilość faktycznie dostępnej energii?

O ile mi wiadomo, tylko hydraulika ma jeszcze pole manewru na świecie (nie we Francji) i jak dotąd nie spełnia światowych potrzeb.
Solar z magazynowaniem termicznym na noc, być może w krajach pustynnych.
Wciąż nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na naszą prośbę tutaj: mówię Francji, że mógłbym powiedzieć o Europie
Dzięki ENR zostajemy (ra) w gadżecie.
Kiedy dochodzimy do punktu, w którym gadżet jest najważniejszy, nie chcę tego widzieć ... Roll:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez GuyGadebois » 05/12/19, 13:35

eclectron napisał:O ile mi wiadomo, tylko hydraulika ma jeszcze pole manewru na świecie (nie we Francji) i jak dotąd nie spełnia światowych potrzeb.

I przypływ energii silnika?
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez eclectron » 05/12/19, 16:08

GuyGadebois napisał:I przypływ energii silnika?

Problemem wszystkich odnawialnych źródeł energii jest mobilizowana powierzchnia na ziemi lub morzu, ilość mobilizowanej materii związana z produkowaną energią, sporadyczność (oprócz hydrauliki) i wreszcie objętość ostatecznie dostępna energia w porównaniu z tym, co wytwarzają skamieliny węglowe lub jądrowe.

Zawsze istnieją konkretne przypadki geograficzne, które mogą być 100% ENR przy wystarczającej wielkości produkcji, ale nie można tego uogólnić na naszą masę.
Przejście na 100% ENR jest drastycznym spadkiem konsumpcji, a zatem i standardu życia.


Możemy być autonomiczni w domu, ale tylko w domu ... Dom zużywa stosunkowo mało i może pomieścić infrastrukturę, która zajmuje miejsce na dachu, w ogrodzie ... i znowu zajmie dodatkowe ogrzewanie, z wyjątkiem domu pasywnego, który oczywiście każdy ma! : Lol:
co ze starym mieszkaniem?
W nowym możemy również robić rzeczy, ale nie widziałem budynku 100% ENR w mieście.

Problem w tym, że z jednej strony firma „planowała” marnotrawstwo (w rzeczywistości nic nie planowano! : Twisted: ), az drugiej strony energia, która byłaby wyczerpana.

Wydaje mi się, że najlepszym kompromisem między wysiłkiem a ceną jest nuklearna generacja 4eme, nawet jeśli nie jestem fanem ryzyka w razie wypadku lub odpadów. Generowanie jądrowego 4eme wydaje się mniej gorsze pod względem marnotrawstwa.
Cons janco ogłasza + 30 lat za skuteczne wdrożenie, co oznacza dodatkowo 30 lat GHG ...
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9773
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez sicetaitsimple » 05/12/19, 18:46

GuyGadebois napisał:I przypływ energii silnika?


Miałoby usta! Ale nie mogę sobie wyobrazić, że dziś jest bardzo dobrze przyjęty ......

https://www.ina.fr/video/I06215507
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez GuyGadebois » 05/12/19, 19:10

sicetaitsimple napisał:
GuyGadebois napisał:I przypływ energii silnika?


Miałoby usta! Ale nie mogę sobie wyobrazić, że dziś jest bardzo dobrze przyjęty ......

https://www.ina.fr/video/I06215507

Na terenie Mont Saint Michel jest pewne, że obawiał się trochę ... ale z (+ lub -) 4000km wybrzeża poddanego fali, byłoby możliwe uśrednienie, prawda?
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9773
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez sicetaitsimple » 05/12/19, 19:20

GuyGadebois napisał: Na terenie Mont Saint Michel jest pewne, że obawiał się trochę ... ale z (+ lub -) 4000km wybrzeża poddanego fali, byłoby możliwe uśrednienie, prawda?


Nie ma mowy Według mojej wiedzy (mogę się mylić) nie ma prawdziwego projektu na poważnym etapie rozwoju na świecie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez GuyGadebois » 05/12/19, 19:22

sicetaitsimple napisał:
GuyGadebois napisał: Na terenie Mont Saint Michel jest pewne, że obawiał się trochę ... ale z (+ lub -) 4000km wybrzeża poddanego fali, byłoby możliwe uśrednienie, prawda?


Nie ma mowy Według mojej wiedzy (mogę się mylić) nie ma prawdziwego projektu na poważnym etapie rozwoju na świecie.

Naprawdę nie rozumiem dlaczego.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9773
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez sicetaitsimple » 05/12/19, 19:29

Ponieważ wymaga to zablokowania zatoki lub ujścia rzeki przez głęboką modyfikację całego jej ekosystemu. Nie ma mowy, żebym ci powiedział .....
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez GuyGadebois » 05/12/19, 20:08

Tak, kiedy myślisz o dużych gospodarstwach, wpływ na środowisko musi być ogromny. Pomyślałbym o wyposażeniu grobli przy wejściu do portów w duże koła łopatkowe, co byłoby fajne i mogłoby generować dużo soku dla małych nadmorskich wiosek. To samo dotyczy dróg wodnych, gdzie małe kanały częściowo przechwytują flotę i zaopatrują małe kompleksy mieszkaniowe. Przyszłość może leżeć w fragmentacji i proliferacji operacji związanych z energią elektryczną, przy jednoczesnej dywersyfikacji technologii, aby uczynić je „lokalnymi”. Możemy marzyć.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 229