Mężczyzna zjadł ziemię

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Mężczyzna zjadł ziemię




przez GuyGadebois » 02/12/19, 20:50

Grelinette napisał:Film dobrze wyjaśnia to przejście między tramwajami elektrycznymi porzuconymi na rzecz samochodu i powody: aby cysterna mogła przejąć kontrolę nad transportem. Co więcej, w USA porzucenie to nastąpiłoby częściowo dzięki machlojkom politycznym i finansowym oraz odwołaniu się do organizacji mafijnych.

Kiedy byłem dzieckiem, w Nicei jeździły trolejbusy (a wcześniej były tramwaje). Bez hałasu (bez szyn, ale opony, silnik elektryczny). Usunęli wszystko i przerzucili się na autobusy z silnikiem diesla, hałaśliwe i bardzo zanieczyszczające środowisko; skończyć, 50 lat później, odbudową drogiego i hałaśliwego tramwaju (ach, tory!)…
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mężczyzna zjadł ziemię




przez Did67 » 02/12/19, 23:20

Nie mam wątpliwości, że tramwaj elektryczny zostanie zastąpiony samochodem. Jednak nadal mam mały problem z manichejskim sposobem przedstawiania tego jako czystej logiki kapitalistycznej. Ale to jest osobiste. Każdy może „teoretyzować” fakty. Z natury jestem bardziej biegły w złożonych analizach systemowych.

Moje pytanie do Ahmeda było konkretne: czy doszło do przejęcia przedsiębiorstw tramwajowych w Europie przez przedsiębiorstwa powiązane z ropą naftową, aby je przebić... Nie mam odniesienia, a chciałbym tylko wiedzieć.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Mężczyzna zjadł ziemię




przez Ahmed » 03/12/19, 08:29

przepraszam Zrobił, częściowo przeoczyłem Twoje pytanie. Moja poprzednia odpowiedź opiera się właśnie na złożonym podejściu systemowym, a nie na aspektach psychologicznych. Nie mam jednak danych dotyczących Europy, ale a priori nie ma zbyt wielu powodów, dla których ta sama logika* nie ma tam zastosowania, zwłaszcza że nasz kontynent kopiuje ** chętnie, z opóźnieniem...

* Nawet jeśli ta logika nie jest dobrze postrzegana, ponieważ wymaga ogólnej wizji, która rzadko jest obecna opinii publicznej.
** Reprodukcji sprzyjają interesy dużych amerykańskich firm w Europie, które są zainteresowane importem modelu.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mężczyzna zjadł ziemię




przez Did67 » 03/12/19, 12:55

Tyle że „stara Europa” ma pod pewnymi względami swoje osobliwości. Zwłaszcza w przypadku usług publicznych. Szczególnie dla zdrowia. Szczególnie dla edukacji.

Ale jeśli nawet na tych obszarach nie można odmówić pewnej „amerykanizacji” (liberalizacji/prywatyzacji), byłbym bardziej ostrożny i niekoniecznie „modelował” mechanizmy amerykańskie (czy kapitalistyczne) w niektórych obszarach.

Ale to tylko moja opinia.

Chciałem wiedzieć, czy nie przegapiłem jakiegoś momentu w historii naszej komunikacji miejskiej.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Mężczyzna zjadł ziemię




przez Ahmed » 03/12/19, 13:15

Oczywiście istnieją także siły, które czasami przeciwstawiają się tym trendom „amerykanizacji”. *
W transporcie obecnie dąży się do intensyfikacji przepływów; w tym sensie wysiłki w zakresie ścieżek rowerowych lub linii tramwajowych należy interpretować jako dodatek do samochodu, a nie jako stopniowe substytut. Jest to zasada nasycenia, którą obserwujemy również w polu energii.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Mężczyzna zjadł ziemię




przez Exnihiloest » 04/12/19, 18:42

Ahmed napisał:Oczywiście istnieją także siły, które czasami przeciwstawiają się tym trendom „amerykanizacji”. *
W transporcie obecnie dąży się do intensyfikacji przepływów; w tym sensie wysiłki w zakresie ścieżek rowerowych lub linii tramwajowych należy interpretować jako dodatek do samochodu, a nie jako stopniowe substytut. Jest to zasada nasycenia, którą obserwujemy również w polu energii.

Cześć Ahmed. Naprawdę nie rozumiem, jak nie miałaby to być próba zastąpienia, gdy redukujemy pasy dla samochodów, tworząc ścieżki rowerowe.
W dwóch miejscowościach, po których regularnie podróżuję, obszary, gdzie jeździło się dość słabo samochodem po 2 pasach ruchu, zostały zredukowane do jednego pasa, gdzie jeździ się bardzo słabo, natomiast ponad półgodzinna obserwacja mija tylko trzy obrane i jeden skoszony na ścieżce rowerowej .
Jest to równoznaczne z konfiskatą przestrzeni publicznej na rzecz niewielkiej mniejszości, podczas gdy penalizacja przemieszczania się większości prowadzi również do nadmiernego zanieczyszczenia! Jest to zatem postawa ideologiczna przynosząca efekt przeciwny do zamierzonego, jak prawie wszyscy zwani ekologami.
Pragmatyzm to odpowiadanie na potrzeby ludzi, których nie powinniśmy brać za idiotów (jeśli jeżdżą samochodem, to dlatego, że mają ku temu dobre powody) i dbanie o płynność ruchu, co zmniejsza zanieczyszczenia i, co ważniejsze, oszczędza ludzkiego życia, które mogą spędzić bardziej pożytecznie w pracy lub z rodziną, a nie w korkach.
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Mężczyzna zjadł ziemię




przez dede2002 » 04/12/19, 19:44

Exnihiloest napisał:...oszczędza czas życia człowieka, który można spędzić bardziej pożytecznie w pracy lub z rodziną, niż w korkach.


W korkach możesz słuchać muzyki lub rozmawiać z (ewentualnie) pasażerami : Mrgreen:

W przeciwnym razie tak, w niektórych centrach miast próbuje się „edukować” użytkowników, odradzać im korzystanie z samochodu, dając pierwszeństwo komunikacji miejskiej.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Mężczyzna zjadł ziemię




przez Janic » 04/12/19, 19:53

W przeciwnym razie tak, w niektórych centrach miast próbuje się „edukować” użytkowników, odradzać im korzystanie z samochodu, dając pierwszeństwo komunikacji miejskiej.
przykład Holandii i jej kultu roweru.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Mężczyzna zjadł ziemię




przez dede2002 » 04/12/19, 20:02

Tak, jest łatwiej, gdy nie ma podjazdów!

Elektryfikacja rowerów zmienia zasady gry :P
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 256