Regulacja pokój po pokoju (dla szkoły)

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
PEF
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 02/10/07, 00:48

Regulacja pokój po pokoju (dla szkoły)




przez PEF » 26/11/19, 08:48

Witam,
więc przychodzę tutaj z pytaniem, które niekoniecznie jest oczywiste.

Muszę prawidłowo zarządzać ogrzewaniem bardzo słabo izolowanej szkoły, klasa po klasie, dwa stare kotły olejowe połączone równolegle, są dwa obwody wodne, które zasilają dwa skrzydła szkoły.
Brak zewnętrznej sondy, która koniecznie zarządza temperaturą wody (zarządzamy nią ręcznie w zależności od temperatury zewnętrznej)

Problem w tym, że na razie każdy obwód sterowany jest przez dwa termostaty (po jednym na skrzydło), koniecznie umieszczone w klasie... Wiem, że to odbieganie od normy.
Na każdym grzejniku znajdują się również zawory termostatyczne, dostępne dla dzieci, które za nimi nie tęsknią :joy:.


Dochodzę więc do tego, o czym myślałem.

W końcu niezbyt skomplikowane, poszukaj termostatu różnicowego, który będzie sterował temperaturą wody w zależności od temperatury zewnętrznej (włączony szeregowo z oryginalnym termostatem na kotłach, który byłby ustawiony na wysoką temperaturę).
Aha, dwa kotły w //, a co za tym idzie, jeden termostat na kocioł, który niekoniecznie uruchamia się w tym samym czasie... logiczne [​IMG]

Usuń dwa termostaty i zainstaluj po jednym na klasę, który będzie sterował termozaworami (zaworem sterowanym elektrycznie) tego typu
https://i.imgur.com/lAD3mvV.png

Te termozawory sterowane są za pomocą termostatu PIR https://i.imgur.com/8IJk3i1.png podłączony do programisty, mam wątpliwości co do wykorzystania tej rzeczy przez nauczycieli...
albo „standardowy programowalny” termostat, którym można sterować zdalnie za pomocą aplikacji GSM (przeze mnie, reżysera lub inną osobę…)
Będzie to DIY, w razie awarii mogłoby to zrujnować suk, ale na obecną chwilę trochę utknęliśmy (brak budżetu na zrobienie wszystkiego od nowa).

Zapomniałem doprecyzować, izolacja jest katastrofalna, nadal mamy drewniane ramy, które mają 50 lat z pojedynczymi szybami, nauczycieli/dzieci, którzy zostawiają otwarte drzwi podczas przerwy/lunchu, nie mówiąc już o zapominaniu o przełączeniu w tryb „czuwania”, czasami po prostu jedną noc lub cały weekend (tak jak w ten weekend, od godziny 140:16 w piątek do godziny 8:30 w poniedziałek rano spalono XNUMX litrów oleju opałowego).

Pragnę zaznaczyć, że jestem w Belgii (w związku z tym szkoła także), że pod względem standardów jesteśmy po prostu połączeni z kotłownią, która znajduje się w pomieszczeniu na zewnątrz budynku, pod względem regulacji mamy dużą swobodę robić, co chcemy.


ps: pisałem na innych forum, nie żebym wątpił w Twoje możliwości, wręcz przeciwnie (dlatego przyszedłem tu pierwszy), ale w X głowach zawsze jest więcej pomysłów niż w jednej.


Z góry dziękuję.
0 x
Maxime Shadock: Ze schodami zaprojektowanymi do wchodzenia, często udaje nam się wspiąć niżej, niż schodzilibyśmy ze schodów zaprojektowanych do schodzenia...
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 386