Retargeting remarketingowy: Amazon wymienia Twoje dane z Facebookiem i Google?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Retargeting remarketingowy: Amazon wymienia Twoje dane z Facebookiem i Google?




przez Christophe » 06/04/17, 15:38

Wczoraj wieczorem kupiłem małą wagę pocztową na Amazonie (oczywiście po przeszukaniu Google) w mojej przeglądarce Firefox, której używam w 90% przypadków...

Dziś rano łączę się na Facebooku z inną przeglądarką (nie lubię wszystkiego mieszać....ale reszta da mi błąd, ale raczej przeczytam), a mianowicie Internet Explorer...

Ale widzę ukierunkowane reklamy „saldo na Amazon” na moim koncie na Facebooku w IE, więc…wiedzieliśmy już od dawna, że ​​po wyszukaniu w Google w przeglądarce, w ciągu najbliższych kilku dni reklama Google była celem, ale tutaj mówimy o innej przeglądarce i innym systemie reklamowym!

Zatem 2 opcje (jeśli widzisz jakieś inne???):

a) Przeglądarki wymieniają informacje o plikach cookie... co nie byłoby zbyt normalne???

b) To mój adres IP (niezmieniony od wczoraj), który był celem i który został „przesłany/sprzedany” do Facebooka przez Amazon lub Google... (adres e-mail mojego konta Amazon jest inny niż ten z FB... ale Google prawdopodobnie wie, że są one powiązane przez nie wiem, jakie kliknięcie zrobiłem pewnego dnia...)

c) Windows śledzi nasze wyszukiwania?

Krótko mówiąc, ma to duży wpływ na marketing internetowy Cóż, musiałem go tam umieścić, biorąc pod uwagę mój zakup :D

Sieć staje się naprawdę, naprawdę pięknym gównem do życia prywatnego i po to, żeby „więcej konsumować”!!! : Evil:

1984, nadchodzimy!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Remarketing remarketingowy: Amazon udostępnia Twoje dane Facebookowi i Google?




przez Christophe » 15/11/19, 18:07

2 i pół roku później...

Wczoraj pod koniec wieczoru wyszukuję na moim tablecie Apple... dziś rano na moim komputerze pojawia się reklama odpowiadająca tym wyszukiwaniom...

Ale pozostaje przesyłanie danych z Google do Google… poprzez adres IP… który nie mógł ulec zmianie z dnia na dzień…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Remarketing remarketingowy: Amazon udostępnia Twoje dane Facebookowi i Google?




przez Christophe » 12/04/20, 12:03

Mała aktualizacja w związku z koronawirusem :)
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Remarketing remarketingowy: Amazon udostępnia Twoje dane Facebookowi i Google?




przez ENERC » 12/04/20, 18:12

Nie jest łatwo tego uniknąć.
Prawie na każdej stronie internetowej znajdują się moduły śledzące. Klasyczne nazwy to:
- googleads.g.doubleclick.net
- bs.serving-sys.com
- facebook.com
- ads.sportslocalmedia.com
- api.dailymotion.com
-adservice.google.com
- prof.estat.com
- aut.estat.com
- .....

Oprócz modułów śledzących istnieją pliki cookie stron trzecich. Jeśli posiadasz konto na Facebooku, na dowolnej stronie internetowej możesz połączyć się ze swoim kontem i poprosić o swój profil „komercyjny”.
Jak to działa? na stronie internetowej masz żądanie dotyczące API FB. Twoja przeglądarka wyświetla plik cookie FB, który odblokowuje dostęp, a w JavaScript pobieramy całą Twoją historię przeglądania widzianą przez FB. Dla programistów dokument jest tutaj: https://developers.facebook.com/docs/marketing-apis
Google ma to samo tutaj: https://support.google.com/dcm/answer/2835059?hl=en (Kierownik kampanii = policja)

Rozwiązałem problem w ten sposób:
- Nie mam żadnych kont w mediach społecznościowych
- Umieściłem powyższe adresy URL w moim pliku etc/hosts (C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts w systemie Windows). Na przykład
127.0.0.1 www.facebook.com
127.0.0.1 googleads.g.doubleclick.net
I BASTA : Chichot:

Ponieważ FB niczego nie usuwa, przechowuje historię przeglądania od momentu utworzenia konta. : Evil:

Więc kiedy ktoś umieści link do FB na ten temat forum, zamiast linku lub filmu pojawia się błąd :? .

Prawie już nie używam Firefoksa, używam Brave (https://brave.com), co jest bardzo rygorystyczne w zakresie zarządzania reklamami. Wracam do FF, kiedy nie działa pod Brave (zwykle bardzo drogie formularze na niektórych stronach sprzedawców).

Odpocznij w systemie Windows: samo w sobie nie jest to niebezpieczne, ale istnieje mnóstwo złośliwego oprogramowania, które instaluje się i odzyskuje schowek. Kopiujesz/wklejasz hasło i masz nadzieję, że bouzin wyśle ​​je do Internetu. Od 10 lat korzystam z Linuksa lub Maca i nie tęsknię za Windowsem. Kiedy muszę korzystać z Windowsa w pracy, jestem jak idiota, który nie może już znaleźć nazw programów do uruchomienia : Mrgreen:
1 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 212