A warzyw leniwy Sarthe

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Did67 » 17/10/19, 00:08

sicetaitsimple napisał:
Dobra, dzwonię do przyjaciela!



Ale nie wnioskujesz?

Na tej krzywej niepokoi mnie „współczynnik przepływu”. Jestem zbyt zmęczony dzisiejszej nocy, żeby przyjrzeć się jego definicji i spróbować to rozgryźć.

2019-10-16_23h57_44 rendement.png
2019-10-16_23h57_44 performance.png (91.21 KiB) Wyświetlono 2628 razy


Wydajność to dolna krzywa (prawa skala).

To rzeczywiście krzywa dzwonowa. Kiedy natężenie przepływu (dokładnie współczynnik natężenia przepływu) spada w lewo, wydajność spada do zera. I po prawej też...

Twój sposób na kopnięcie cię w kontakt jest elegancki. Nazywa się to paleniem. Dlatego na tym poprzestanę.

Nie dając się przekonać, że się myliłem, kiedy powiedziałem, że gdy zmniejszysz prędkość pompy odśrodkowej, aby zmniejszyć przepływ, wydajność spada (ja, jak już pisałem, może trochę głośno powiedziałem „zawalił się”). Raczej odwrotnie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Did67 » 17/10/19, 00:15

sicetaitsimple napisał:
Stawką jest przyszłość warzyw Steph72! Chociaż mając dwie studnie o głębokości od 1 do 1,5 m, mógłby to zrobić za pomocą konewki i liny, zamiast męczyć mózgi dwóch Gibi!


Nie, nie ma problemu. Nawet jeśli reguluje przepływ zmniejszając prędkość, a wydajność spada, pompowanie w tym przypadku jest tak łatwe, że jego zużycie wzrośnie z 1 l na godzinę do 2 l przy tej samej objętości pompowanej w ciągu 3 godzin. państwo!

Miało to przyspieszyć schmilblick. Na przykład czasami, gdy identyfikuję owada lub roślinę. Tylko po to, żeby podać nazwisko.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Stef72 » 17/10/19, 09:55

sicetaitsimple napisał:
Moindreffor napisał:ja, biedny Shadoks, nie rozumiejąc tyrad tych dwóch Gibisów, widzimy, skąd pochodzi kapelusz Didiera : Mrgreen:


Stawką jest przyszłość warzyw Steph72! Chociaż mając dwie studnie o głębokości od 1 do 1,5 m, mógłby to zrobić za pomocą konewki i liny, zamiast męczyć mózgi dwóch Gibi!


Przepraszam, chłopaki, że odbieram, mam co najmniej 4 strony do tyłu, żeby uważnie przeczytać. Podlewanie ręczne za pomocą liny to to, co robiłem do tej pory, ale jest to zdecydowanie za długie jak na mój gust i nie dość leniwe!
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez sicetaitsimple » 17/10/19, 10:06

Did67 napisał:
Ale nie wnioskujesz?
......
Twój sposób na kopnięcie cię w kontakt jest elegancki. Nazywa się to paleniem. Dlatego na tym poprzestanę.


Ba, jeśli dojdę do wniosku, wyciągnąwszy z dokumentu akapit, w którym jest napisane:

dla operacji w podobieństwie tej samej maszyny przepływowej,strumień objętości qV, użyteczna lub dostępna energia masowa E i wewnętrzna moc Pi są odpowiednio proporcjonalna do prędkości obrotowej, podniesiona do kwadratu i pokrojone w kostkę tej prędkości; ponadto otwór O i sprawność wewnętrzna ηi jest niezmienna :qV = kωE = k'ω2Pi = k''ω3O = k'''ηi= kI

Dokładnie to powiedziałem i zilustrowałem liczbami w moim poście z 16 o 10:13.

Więc żadnego palenia, żadnego kopania, po prostu pomyślałem, że artykuł „technik inżynieryjnych” (ich prawdziwa encyklopedia) poświęcony pompom odśrodkowym przekona cię definitywnie, ale „zostań tam” i wierz w co chcesz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Stef72 » 26/10/19, 13:17

cześć leniuchowie!

poczyniono postępy w kwestii wody w ogrodzie: właśnie odzyskałem z ogrodu 1000-litrowy zbiornik. jeszcze nie zamontowane, muszę zobaczyć rynny, ale to już krok do przodu...

w przeciwnym razie natknąłem się na krótką wycieczkę wideo po moim ogrodzie, zanim cokolwiek tam zrobiłem (luty 2017)… Wkrótce go opublikuję i chciałbym zrobić to samo dzisiaj, abyś mógł zobaczyć zmianę…

Czekam tylko na ładny dzień z pogodą i tego się trzymam...

udanej słonecznej soboty dla wszystkich
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Stef72 » 26/10/19, 22:13

Rzecz obiecana, rzecz do zrobienia, oto film z mojego ogrodu w lutym 2017, zanim cokolwiek dotknę...
Obiecuję, że następny będzie lepszej jakości i w formacie poziomym...



aby zasubskrybować (i otrzymać powiadomienie o następnym), jest tutaj:
https://www.youtube.com/channel/UCfl8kW ... kniHE6hKqA
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez być chafoin » 26/10/19, 23:48

Co za zwiastun!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Stef72 » 28/10/19, 16:40

Oto drugi film, nagrany dziś rano:


Trochę ponad dwa i pół roku między dwoma filmami. I
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Stef72 » 29/10/19, 19:15

Postępuje, mam zbiornik 1000 litrów i właśnie założoną rynnę. Dodam pompę ciepła do napełnienia tego zbiornika i wody bezpośrednio ze studni i powinno mi być dużo lepiej w przyszłe lato!
IMG_20191029_173021.jpg
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: A warzyw leniwy Sarthe




przez Stef72 » 30/10/19, 20:08

Witajcie leniwi,

Zbiornik powoli zaczyna się napełniać, jest fajnie. Ponieważ mam trochę czasu w tym tygodniu, posadziłam czosnek. Tym razem znowu na wideo. Nic nowego od strony technicznej, ponieważ jest to „à la Didier”.
Z pewnością skorzystam z tego formatu wideo, z pomocą mojego przyjaciela Michaela, z którym pomagamy w ogrodzie. Nie krępuj się krytykować, jesteśmy tu dla zabawy!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 335