Leroy Merlin tańszy niż Amazon (Eglo Connect Salobrena)

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Leroy Merlin tańszy niż Amazon (Eglo Connect Salobrena)




przez Christophe » 14/10/19, 11:38

Właśnie kupiłem panel LED Eglo Connect Salobrena od Leroy Merlin i był zdecydowanie [u]tańszy w Leroy Merlin niż w Internecie[/u, a zwłaszcza w „leroy” (głupia gra słów) z e-commerce Amazon. .

Ten podłączony panel LED RGB w rozmiarze 120 x 30 cm można znaleźć w Internecie za maksymalnie 450 EUR! :zaszokować:

Oznacza to, że nawet jeśli chodzi o technologię, Internet niekoniecznie jest najlepszym miejscem i że tradycyjne firmy mogą nadal być konkurencyjne, a to tym lepiej!

Oto omawiany panel:

Eglo_connect.jpg
Eglo_connect.jpg (58.79 KB) Przeglądano 3055 razy


Oraz odpowiednie karty produktów (bezpłatna reklama):

130€ w Leroy Merlin (ceny w sklepie i internecie są takie same):

https://www.leroymerlin.fr/v3/p/produit ... 1500442564

169 € w Amazon (Prime):

0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Leroy Merlin tańszy od Amazona (Eglo Connect Salobrena)




przez GuyGadebois » 14/10/19, 11:57

Rzeczywiście istnieje wiele tańszych produktów gdzie indziej niż na Amazon! Później, jeśli trzeba przejechać 100 km, żeby go odebrać, za 30 centów za kilometr, to jest drogo!
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Leroy Merlin tańszy od Amazona (Eglo Connect Salobrena)




przez Christophe » 14/10/19, 12:03

Tak, problem polega na tym, że wielu obecnie wierzy w coś przeciwnego i kupuje na Amazonie, nawet nie porównując, mówiąc sobie: „porównywanie jest bezużyteczne, Amazon i tak jest tańszy”... Ja byłem pierwszy jeszcze kilka dni! : Mrgreen:

Amazon wyrobił sobie reputację „niskiego kosztu” i teraz wykorzystuje to do zawyżania cen…

Z drugiej strony, Leroy Merlin wydał mi się dość drogi jak na małe narzędzia, krany (nie słuchawkę prysznicową poniżej 20 euro z wyłączeniem promocji) i materiały eksploatacyjne... Potem nie przeglądałem wszystkich działów... .

Krótko mówiąc, porównaj, porównaj i porównaj przed zakupem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Leroy Merlin tańszy od Amazona (Eglo Connect Salobrena)




przez GuyGadebois » 14/10/19, 12:31

Amazon jest tańszy od bardzo długiego czasu. Teraz, gdy udało mu się ugruntować swoje stanowisko, nie jest to już prawdą. Ale to było do przewidzenia i zapowiedziane!
To powiedziawszy, istnieje wiele „sklepów” obsługiwanych przez Amazon, które pobierają żądane ceny i które nie są zbyt konkurencyjne, a inne radzą sobie lepiej niż gigant.
Przykład. Na Amazon właśnie kupiłem dwie żarówki LED o mocy 13 W (odpowiednik 100 W), Philips (sprzedawany przez niemiecki sklep) kosztuje 11.95, „Amazonbasics” (sprzedawany przez Amazon) kosztuje 11.49… musiałbyś być niezbyt prosty zdobyć Amazonkę, prawda?
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Leroy Merlin tańszy od Amazona (Eglo Connect Salobrena)




przez Christophe » 14/10/19, 12:36

Rynki umożliwiają kupowanie bezpośrednio w Chinach lub gdzie indziej... Amazon, cdiscount, a nawet fnac mają swoje rynki...więc kupujesz w Chinach na .fr...ale nikt nie mówi nic o obronie czy oszukaniu internauty!

Trudno znaleźć lepszą cenę, ale uważaj na koszty wysyłki i cła... i bardzo zmienną jakość! Niedawno kupiłem na Amazonie multimetr dostarczony z Chin: sprzedawany za 20A, nie przekracza 6,5A...

Jeśli chodzi o panel LED, wyobrażam sobie, że gdybym uważniej się przyjrzał, mógłbym znaleźć coś lepszego na rynku, ale za coś „bez nazwy”, jak mówisz…

I nie ma prawdziwej gwarancji, gdy kupujesz w Chinach (obsługa klienta Amazon jest świetna… w przypadku produktu zakupionego niedawno, ale na dłuższą metę nigdy nie testowałem… Obsługa posprzedażna Cdiscount to koszmar, który zabiera cię z Kraje wschodnie do Maghrebu)... Elgo jest objęte 5-letnią gwarancją.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Leroy Merlin tańszy od Amazona (Eglo Connect Salobrena)




przez GuyGadebois » 14/10/19, 13:33

Christophe napisał:Obsługa posprzedażowa Cdiscount to horror, który przeniesie Cię z krajów wschodnich do Maghrebu)

Miałem ekspres Bosch, który zepsuł się (po 2 latach) w ramach gwarancji (zawsze dostaję przedłużenie). CDiscount zwrócił mi całość i szybko. Dzięki temu kupiłem... Saeco gdzie indziej (5 lat gwarancji).
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Leroy Merlin tańszy od Amazona (Eglo Connect Salobrena)




przez Christophe » 14/10/19, 14:32

Tak, ponieważ skorzystałeś z gwarancji producenta dużego producenta... za którą swoją drogą zapłaciłeś.

Przez resztę czasu nie jest tak dobrze z obsługą posprzedażową Cdiscount... cóż, z mojego osobistego doświadczenia (tj. niezbyt dobrze, ale wystarczająco, aby nie chcieć się już z nimi kontaktować)
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Leroy Merlin tańszy od Amazona (Eglo Connect Salobrena)




przez GuyGadebois » 14/10/19, 14:48

Christophe napisał:Tak, ponieważ skorzystałeś z gwarancji producenta dużego producenta... za którą swoją drogą zapłaciłeś.

Wydaje mi się, że dodatkowa gwarancja nie jest dziełem Boscha.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Leroy Merlin tańszy od Amazona (Eglo Connect Salobrena)




przez Christophe » 14/10/19, 15:22

Jakakolwiek gwarancja jest ostatecznie, pokrywany przez producenta...cdiscount po prostu wynegocjował z producentem dodatkową umowę gwarancyjną...

Byłem handlarzem, nawet jeśli kupisz od hurtownika, to on odeśle wadliwy materiał do producenta...
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Leroy Merlin tańszy od Amazona (Eglo Connect Salobrena)




przez GuyGadebois » 14/10/19, 19:04

Christophe napisał:Jakakolwiek gwarancja jest ostatecznie, pokrywany przez producenta...cdiscount po prostu wynegocjował z producentem dodatkową umowę gwarancyjną...

Byłem handlarzem, nawet jeśli kupisz od hurtownika, to on odeśle wadliwy materiał do producenta...

Po odrestaurowaniu będzie odsprzedawany jako „odnowiony”.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121