Francja, mobilizacja na rzecz klimatu

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Francja, mobilizacja na rzecz klimatu




przez Exnihiloest » 26/09/19, 11:22

Christophe napisał:...
Lub, jak widzę i ubolewam, wszyscy tylko oskarżają, pytają i czekają na rozwiązania innych?[/b]
...

Rzeczywiście. To jest preludium. Drugą fazą będzie ukaranie oskarżonego, gdy oskarżyciele zyskają władzę. Zaczęło się już od zakazów lub podatków na wszystko oraz zubożenia ludności, aby płacić za rozwiązania alternatywne, które są droższe, mniej praktyczne i często równie zanieczyszczające lub nawet bardziej zanieczyszczające niż stare.
Ekologizm nie ma podejścia konstruktywnego, ale destrukcyjnego, mającego na celu poświęcenie człowieka naturze, zaprzeczając wiedzy naukowej, w imię kaprysów przeciwnej natury.
0 x
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Re: Francja, mobilizacja na rzecz klimatu




przez phil12 » 26/09/19, 11:27

Exnihiloest napisał:
Christophe napisał:...

Ekologizm nie ma podejścia konstruktywnego, ale destrukcyjnego, mającego na celu poświęcenie człowieka naturze, zaprzeczając wiedzy naukowej, w imię kaprysów przeciwnej natury.


Cóż, to ekolodzy wynaleźli napalm, pestycydy, bombę atomową, gazy bojowe, flary z gazem łupkowym itp.… to ekolodzy wyruszają na poszukiwanie wody na Marsie, podczas gdy ludzie na Ziemi wciąż głodują?
Ostatnio edytowane przez phil12 26 / 09 / 19, 11: 29, 1 edytowany raz.
2 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Francja, mobilizacja na rzecz klimatu




przez GuyGadebois » 26/09/19, 11:29

Exnihiloest napisał:Ekologizm nie ma podejścia konstruktywnego, ale destrukcyjnego, mającego na celu poświęcenie człowieka naturze, zaprzeczając wiedzy naukowej, w imię kaprysów przeciwnej natury.

Nigdy nie czytaj niczego bardziej fałszywego i głupiego.
2 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Francja, mobilizacja na rzecz klimatu




przez Exnihiloest » 26/09/19, 11:32

GuyGadebois napisał:
Exnihiloest napisał:Ekologizm nie ma podejścia konstruktywnego, ale destrukcyjnego, mającego na celu poświęcenie człowieka naturze, zaprzeczając wiedzy naukowej, w imię kaprysów przeciwnej natury.

Nigdy nie czytaj niczego bardziej fałszywego i głupiego.


Jesteśmy pod wrażeniem siły Twoich argumentów. Daje wyobrażenie o nicości.
Ostatnio edytowane przez Exnihiloest 26 / 09 / 19, 11: 36, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Francja, mobilizacja na rzecz klimatu




przez Exnihiloest » 26/09/19, 11:34

phil53 napisał:...Właściwe postępowanie z poszanowaniem środowiska służy jedynie oczyszczeniu sumienia, jeśli nie zmniejszysz dobrowolnie zużycia energii i produktów zaawansowanych technologii.


Nie widzę potrzeby tej redukcji, z wyjątkiem oczywiście przyjęcia religii tych, którzy przepowiadają apokalipsę, jeśli nie zastosujemy się do ich żądań, i strzelenia sobie w stopę.
Z drugiej strony działacze na rzecz postwzrostu nie mylą się: eliminując miliony, a nawet miliardy ludzi na ziemi i wyrzekając się rozwiązań, które z pewnością zanieczyszczają środowisko, ale które je podtrzymują, planeta będzie w lepszej sytuacji. Ale nie my. Jeśli musimy zniknąć, sugeruję, aby ci aktywiści dawali przykład. :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Francja, mobilizacja na rzecz klimatu




przez GuyGadebois » 26/09/19, 11:39

Exnihiloest napisał:
GuyGadebois napisał:
Exnihiloest napisał:Ekologizm nie ma podejścia konstruktywnego, ale destrukcyjnego, mającego na celu poświęcenie człowieka naturze, zaprzeczając wiedzy naukowej, w imię kaprysów przeciwnej natury.

Nigdy nie czytaj niczego bardziej fałszywego i głupiego.


Jesteśmy pod wrażeniem siły Twoich argumentów. Daje wyobrażenie o nicości.

Być może dlatego, że „te” (powiększone) są argumentami? Dlatego skonsultuj się zarówno z psychologiem, jak i ze słownikiem...
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Re: Francja, mobilizacja na rzecz klimatu




przez phil12 » 26/09/19, 11:47

Exnihiloest napisał:
GuyGadebois napisał:
Exnihiloest napisał:Ekologizm nie ma podejścia konstruktywnego, ale destrukcyjnego, mającego na celu poświęcenie człowieka naturze, zaprzeczając wiedzy naukowej, w imię kaprysów przeciwnej natury.

Nigdy nie czytaj niczego bardziej fałszywego i głupiego.


Jesteśmy pod wrażeniem siły Twoich argumentów. Daje wyobrażenie o nicości.



Jeśli kłótnia oznacza bycie Cesarzem Sofizmu tak jak ty, równie dobrze możesz milczeć!

Celem jest po prostu pochłonięcie watów, aby oczernić tych, którzy to robią, ponieważ rzuca mi to z powrotem w twarz mój bezruch, aby nie wyrazić mojego tchórzostwa, ukrywając się za cennymi słowami, które pozwalają mi wspierać mój burżuazyjny egoizm jako mały pseudo- emeryt naukowy, bo naukowiec, nawet ekspert w swojej dziedzinie, jest technikiem tylko wtedy, gdy nie myśli systemowo!

Życzę miłego weekendu, mam ważniejsze sprawy do załatwienia, idę po truskawki, fasolkę szparagową i trochę brzoskwiń
2 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Francja, mobilizacja na rzecz klimatu




przez eclectron » 27/09/19, 09:54

Odpowiedź trochę spóźniona, staram się zwolnić... : Lol: (Nie mogę już znaleźć mojego modemu 56K)
Ahmed napisał:Czy masz na myśli to, że boisz się poronienia? : Lol:

To trochę tak, biorąc pod uwagę wiedzę naukową.


Dziecko, bo dziecko będzie, na pewno nie będzie energicznym kulturystą, ale trzeba się dobrze przygotować, przewidzieć świat jutra i do tego trzeba zacząć podnosić poprzeczkę od… wczoraj.

Pozostaje cudowne rozwiązanie energetyczne, „czyste” i zrównoważone (przynajmniej przez pewien czas), które zmieniłoby sytuację.
Na razie widzę tylko energię nuklearną, ale nadgenerację, najlepiej powiązaną z formą trzeźwości (w przeciwnym razie nic byśmy nie zrozumieli).
Albo wielka trzeźwość, której doświadczyliśmy... która nie będzie wyborem.

Tak, ludzie, łącznie ze mną, czekają na rozwiązania, istotne zmiany płynące z góry, bo to nie ja sam zainicjuję budowę wytwórni hodowlanej czy też pójdę w stronę wybranej powszechnej trzeźwości.
Nasze społeczeństwo kultywuje indywidualizm i pozbawiliśmy się władzy grupowej.
Dziś trzeba być bogatym, aby mieć wpływ na bieg rzeczy* lub mieć masową obecność, a o tym ostatnim punkcie nieco zapomnieliśmy.
Dlatego mobilizacja klimatyczna, żółte kamizelki itp. to inicjatywy, których nie należy ignorować.

*ma swoją korzyść, a tym bardziej poprzez zorganizowanie zależności, co pozwala nam cynicznie twierdzić, że jest to dla dobra wszystkich, ale w rzeczywistości szczególnie mnie. : Lol:
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 221