Latarka Hho do zbudowania

Pomoc i porady dla wszystkich prac wykonywanych w budynku siebie i prezentacji swojej DIY pracy lub samodzielnej kompilacji. Ponieważ czyni siebie często econological ale uwaga nadmiernej pewności siebie!
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53

Latarka Hho do zbudowania




przez fracass » 05/07/14, 18:26

Witam, nie wiem czy dobrze robię otwierając nowy post, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi gdzie indziej.

Czy ktoś wykonał palnik do elektrolizy do SPAWANIA żelaza/stali nierdzewnej/aluminium? Chciałbym zrobić sobie taki na wymianę mig i tig do niektórych prac, ale fakt że tam jest produkcja wody pozwala na spawanie jakościowe? czy też należy go unikać? oksyacetylen też wytwarza wodę, więc...

jeśli ktoś testował i może mi powiedzieć jaka jest jakość spawów...

Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 05/07/14, 18:36

tlenowo-acetylen był używany do spawania aluminium w czasach wynalezienia acetylenu, kiedy nie było innego rozwiązania, ale jest to bardzo nieefektywne: wymaga dużo topnika, którego składu nie jestem w stanie rozgryźć

duża część techniki polegała na ruchu pręta aluminiowego w celu usunięcia tlenku ze strefy stopionej

technika ta zniknęła, gdy tylko pojawiło się spawanie łukowe i wykazało swoją wyższość nad aluminium

HHO ma jeszcze poważniejszy problem: jest to możliwe tylko dla małych mocy, takich jak latarki jubilerskie: gdy tylko moc zostanie zwiększona, objętość detonującej mieszanki jest zbyt niebezpieczna
0 x
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53




przez fracass » 05/07/14, 19:12

A jeśli z jednej strony produkujemy tlen, a z drugiej wodór, to nie wydaje mi się to dużo bardziej niebezpieczne niż oksybutan?

...Czuję, że nadal będę płacił argonem... lol
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 05/07/14, 19:58

jeśli dobrze oddzielimy 2 gazy, możemy uzyskać dużą moc

Widziałem w starych książkach o elektryczności opisy elektrolizerów do napełniania balonów sterowców, elektrolizery firmy oerlikon... nie ma możliwości zobaczenia tego rodzaju rzeczy w sieci... nie są wystarczająco stare, bo te książki są na gallica.bnf.fr nie są aktualne wystarczy być bezpośrednio w sieci

2 oddzielne gazy mogą być używane do spawania autogenicznego stali ... trochę mniej dobre niż acetylen, ale nadal użyteczne

wodór jest zawsze używany do spawania pod wodą, ponieważ przy ciśnieniu większym niż 2 bary acetylen jest zdolny do samorzutnego rozkładu: czysty acetylen eksploduje! więc nie można używać acetylenu na głębokości większej niż 20 m pod wodą

zabawnie jest widzieć, że zapaloną latarkę acetylenową lub wodorową można zanurzyć w wodzie bez wychodzenia: i pali się w bańce pary...

w przypadku aluminium argon jest niezbędny... ale nie zawsze będzie trzeba za niego płacić: atmosfera zawiera go wszędzie: argon jest najmniej rzadkim z gazów szlachetnych: nie jest niemożliwe wykonanie maszyny do skraplania powietrza, pozwalającej również argon do sortowania

http://www.usinages.com/divers/tres-fro ... 86-30.html
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2




przez cień » 05/07/14, 22:19

Naprawiłem te klejnoty najprostsze i które pozwalają jubilerowi dokonać osobistych wyczynów z najpiękniejszym efektem nie są drogie iz płomieniem, który pozwala na ładne spoiny, aw razie niebezpieczeństwa są zabezpieczenia elektroniczne i które miały ponad 50 lat
dysza lutownicza (prosta końcówka strzykawki)
Jestem na zewnątrz
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: latarka hho




przez Flytox » 05/07/14, 23:24

fracass napisał:Czy ktoś wykonał palnik do elektrolizy do SPAWANIA żelaza/stali nierdzewnej/aluminium? Chciałbym zrobić sobie zamiennik mig i tig do niektórych prac ale fakt że tam jest produkcja wody pozwala na wysokiej jakości spoinę? czy też należy go unikać? oksyacetylen też wytwarza wodę, więc...

jeśli ktoś testował i może mi powiedzieć jaka jest jakość spawów...



W przypadku stali, jeśli spoina nie jest w ogóle naprężona, „działa”. Jeśli musi się wysilać, wodór jest trucizną, która bardzo osłabia złącze spawane. Wodór jest względnie rozpuszczalny w stali w wysokiej temperaturze podczas spawania, ale podczas chłodzenia/krzepnięcia rozpuszczalność staje się bardzo niska powyżej pewnego progu temperatury. W rezultacie wodór gromadzi się w wystarczająco małych otworach, aby spowodować pęknięcie lutu / czasami samoczynne przecięcie.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53




przez fracass » 06/07/14, 09:18

dziękuję, dobrze, oszczędzi mi to marnowania czasu, dziękuję.

Chatelot, szkoda, że ​​projekt skraplania powietrza nie doszedł do skutku...
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re:




przez GuyGadebois » 06/09/19, 21:55

Po 20 latach robienia biżuterii palnikiem „miechowym”, palnik HHO odmienił moje życie na małych powierzchniach (można też topić złoto w małych ilościach w tyglu). Rzeczywiście, jest precyzyjny, rozgrzewa piekło i najczęściej rezygnuje z używania boraksu, aby uniknąć utleniania części.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "DIY i samodzielnej budowy: budynek lub zamontować samodzielnej instalacji"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90