Projekt hydrauliczny Pico

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
jeanluc1102
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 21/07/19, 20:19
Lokalizacja: niezbyt daleko

Projekt hydrauliczny Pico




przez jeanluc1102 » 03/08/19, 13:46

witam, planuję stworzyć prototyp uproszczonego układu elektrowni hydraulicznej obracającej generator typu „pigott”, pomysł polegałby na obracaniu koła łopatkowego przez zbiornik wody, który napędzałby go generator, rekuperator poniżej, umożliwiając magazynowanie wody, a następnie za pomocą pompy motocyklowej zasilanej fotowoltaiką umożliwiłoby ponowne napełnienie górnego zbiornika
dobry szkic jest wart długiej przemowy, przepraszam, muszę być małą blondynką, jak najlepiej wstawić obraz z mojego komputera?
A ++
JLUC
0 x
Avatar de l'utilisateur
Alfybe
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 07/07/19, 19:49
x 1

Re: PROJEKT HYDROLICZNY




przez Alfybe » 03/08/19, 15:45

Witam,
Krótko mówiąc, chcesz magazynować energię poprzez magazynowanie hydrauliczne.
Jest to technika, która sprawdza się już od dłuższego czasu, ale nie jestem pewien, czy nadaje się do małych instalacji.
W moim regionie (Trois-Ponts, Belgia) znajduje się zbiornik wodny z 2 zbiornikami. W ciągu dnia górny zbiornik wpada do dolnego za pośrednictwem generatora, który zapewnia zasilanie sieci w okresach szczytowego zużycia. W okresach pozaszczytowych pompa podnosi wodę.
Technika ta sprawdza się także w elektrowniach jądrowych, w których wahania mocy są powolne i wykorzystują tę technikę do zapewnienia płynnej pracy reaktorów.
Tylko ta technika jest nieopłacalna (w zasadzie bez danych liczbowych). Sporo inwestycji i niezbyt duży zwrot, jeśli dodając wydajność generatora i pompy (przyjmijmy 80% dla każdego), wychodzimy na 64%. nie wspominając już o 15% wydajności najlepszych paneli słonecznych.
Alfybe
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: PROJEKT HYDROLICZNY




przez izentrop » 03/08/19, 19:22

Witam,
Oczywiste jest, że mały system będzie miał katastrofalną wydajność.
Temat omawiany niedawno energie-odnawialne/projekt-hydroelektryczny-t16039.html#p361065
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Projekt hydrauliczny Pico




przez Christophe » 12/09/19, 12:09

jeanluc1102 napisał:dobry szkic jest wart długiej przemowy, przepraszam, muszę być małą blondynką, jak najlepiej wstawić obraz z mojego komputera?
A ++
JLUC


Użyj funkcji załączników nad oknem edycji...
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Projekt hydrauliczny Pico




przez Bardal » 13/09/19, 07:23

Zwróć szczególną uwagę na rozmiary w tego typu projektach:

- 1 Wh (czyli bardzo mało) to 360 litrów wody spadającej z jednego metra

- 1 kWh to 360 M3 wody spadającej z jednego metra, czyli 36 M3 spadającej z 10 m (co jest już kolosalną instalacją dla pojedynczego człowieka)

Nie wiem, ile energii planujesz magazynować, ale pierwsze obliczenia, jakie należy wykonać, są następujące.

Jeśli chodzi o baseny budowane w celu optymalizacji energii elektrowni jądrowych, są to STEP, które nie są budowane (są to baseny na wysokości utworzonej przez tamy), a ich objętość wyrażana jest w km3, różnica wysokości w setkach metrów ; nic w zasięgu amatora…

Oczywiście potrzebny jest basen na górze i basen na dole, oba o odpowiedniej objętości obliczonej powyżej.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 200