Fontanna Herona

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 03/04/10, 16:02

dziękuję za ciekawe wideo

To jest filmik pokazany przez Oli 80, wcale nie mój.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

rysunek odręczny




przez oli 80 » 30/05/10, 15:47

witam, oto odręczny szkic stałej fontanny czapli, tutaj ten model jest wykonany z jak najmniejszej liczby rur, poprzez połączenie dwóch zbiorników ze sobą, krótko mówiąc, jak we wszystkich obszarach, musisz zrobić jak najprościej
https://www.econologie.info/share/partag ... gyr85x.pdf

Wiem, że można zwiększyć ciśnienie, mając jeden zbiornik większy od drugiego, stosując zasadę działania prasy hydraulicznej, ale tutaj, ponieważ jest to powietrze, nie wiem, który zbiornik powinien być mniejszy, a który większy
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 30/05/10, 18:31

cześć

łatwy do powtórzenia eksperyment

Obraz

Jeff
Ostatnio edytowane przez coucou789456 31 / 05 / 10, 16: 20, 1 edytowany raz.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 31/05/10, 14:55

witam, oto odręczny szkic stałej fontanny czapli, tutaj ten model jest wykonany z jak najmniejszej liczby rur, poprzez połączenie dwóch zbiorników ze sobą, krótko mówiąc, jak we wszystkich obszarach, musisz zrobić jak najprościej
https://www.econologie.info/share/partag ... gyr85x.pdf

Wiem, że można zwiększyć ciśnienie, mając jeden zbiornik większy od drugiego, stosując zasadę działania prasy hydraulicznej, ale tutaj, ponieważ jest to powietrze, nie wiem, który zbiornik powinien być mniejszy, a który większy

Jestem zakłopotany, ponieważ mam problem ze zrozumieniem, jak ten szkic działa, aby odnowić się z zaworami, bez powrotu (co za sens) i jak szanuje Archimedesa, aby utrzymać ciśnienia robocze przekazywane z B na dole do A na górze twój szkic, aby umożliwić wyższe rozładowanie.
W jaki sposób zawór spustowy na dnie B jest opróżniany, gdy B jest pełny, biorąc pod uwagę jego kierunek i B pusty na początku, musi opierać się wnikaniu wody pod ciśnieniem z basenu z kierunkiem tego zaworu, który umożliwia wlot wody z początek.
Uczynienie wieczystej fontanny czapli jest bardzo trudne, ponieważ nie można całkowicie opróżnić dna na końcu bez wyjęcia jej z wody i trzeba ponownie napełnić górną, pozwalając jej później na zwiększenie ciśnienia, aby mogła się cofać.
Wykonanie tego automatycznego z samą wodą jest bardzo trudne.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

Re: szkic >>>>




przez oli 80 » 31/05/10, 19:02

jcv napisał:Obraz

witam faktycznie jcv wszystko wytlumaczyl na poczatku tematu jego schemat byl z przewodami i zaworami zwrotnymi, w skrócie moze byc tak ze mi sie tez pomylily z przewodami i zaworami zwrotnymi

należałoby zaproponować coś w rodzaju „ekonologii konkurencji:
realizacja stałej fontanny czapli "Jestem pewien, że gdyby było więcej ludzi na miejscu, to powinniśmy coś wymyślić, musimy się tym jeszcze zainteresować

diagram odręczny, który zrobiłem jest mniej wyraźny, chciałem zastosować zasadę, ale inaczej, nie wahaj się podzielić swoimi sugestiami, osiągnięciami i obserwacjami
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 01/06/10, 19:35

Ten schemat nie może działać, ponieważ Archimedes narzuci wyrównanie ciśnień w pojemnikach na różnych wysokościach przez rurki napełniające i wszystko zablokuje!
Musimy zaprojektować automatyzację kranów i zaworów, które będą robić to, co robimy na starcie, z pływakami i zaworami w stylu stosowanym w toaletach!!
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

stała fontanna czapli




przez oli 80 » 01/06/10, 20:16

dobry wieczór, w rzeczywistości tutaj chcieliśmy spróbować zrobić tę fontannę czapli na stałe i użyć jej jako systemu pomp, który mieściłby się w kategorii siłownika hydraulicznego, syfonu windy, pompy impulsowej i innych, jeśli to konieczne, jestem pewien inni w przeszłości już próbowali

ale hej myślę że czasami trzeba się poddać i powiedzieć że pewnych rzeczy nie da się zrobić nawet jeśli spróbujemy je poprawić, ale hej nie mówię że to niemożliwe
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/06/10, 01:52

być bardziej dokładnym :
W B nadciśnienie pochodzące z A będzie wpychać wodę do syfonu od samego początku, opróżniając wszystko, a ciśnienie powietrza nigdy nie wzrośnie w kierunku C, aby jechać z powrotem!
Można to zautomatyzować, ale montując zawory lub zawory sterowane pływakami, które otwierają się lub zamykają w zależności od poziomu wody w B i C, podobnie jak spłuczki z pływakiem odcinającym dopływ wody. Tutaj opróżnianie B, jeśli jest pełne i napełnianie C, jeśli jest puste, z dodatkową histerezą (drugi pływak), aby dać czas na całkowite opróżnienie lub napełnienie
Jest to możliwe bez dramatycznego skomplikowania i zadziała, gwarantowane!

Héron, 1940 lat temu prawie wynalazł silnik parowy jednym uderzeniem, aby otworzyć drzwi!!!
http://fr.wikipedia.org/wiki/H%C3%A9ron_d%27Alexandrie
http://prof.carbon.free.fr/spip.php?article89
http://www.mlahanas.de/Greeks/HeronAlexandria.htm
http://www.mlahanas.de/Greeks/HeronAlexandria2.htm
W Pneumatica opisuje system automatycznych drzwi, które otwierają się, gdy na ołtarzu rozpala się ogień; ogień, podgrzewając objętość wody, tworzył parę, która wprawiała w ruch drzwi świątyni.

Gdyby praca nie była wykonywana przez niewolników, era industrialna zaczęłaby się 2000 lat wcześniej!!

Nie znałem tego wielkiego faktu historycznego:
Wyznacza więc zasady odbicia światła, kierując się zasadą, że natura zawsze wybiera najkrótszą drogę.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hero_of_Alexandria
Ta zasada, często nazywana zasadą Fermata, pozostaje zawsze prawdziwa, niezmienna, nawet bardziej fundamentalna, w obecnym postępie naukowym, w szczególności w mechanice kwantowej, gdzie cząstki są również falami, które badają wszystkie możliwe ścieżki i historie, a przez interferencje wybierają najkrótszą drogę !!
Jest filarem współczesnej nauki.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

zestaw zaworów




przez oli 80 » 04/06/10, 21:55

dobry wieczór, myślę, że możemy coś zrobić z systemem zaworów pływakowych typu toaletowego, jc i byłem przekonany, że to proste, ale w rzeczywistości wydaje się o wiele bardziej skomplikowane
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

Re: Czaplowa fontanna




przez oli 80 » 28/07/19, 21:24

Dobry wieczór, oto film z eksperymentalnej fontanny czapli


w przypadku econhote możesz kontynuować w tym istniejącym temacie

dobry wieczór
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148