Film dokumentalny „Woda w oleju napędowym” o wtrysku wody, producenci samochodów wiedzą!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Film dokumentalny "Water in Gasoil" o wtrysku wody, producenci samochodów wiedzą!




przez Flytox » 02/07/19, 19:54

yoann65 napisała: Jaką przestrzeń pozostawiłbyś pomiędzy 2 rurkami ze stali nierdzewnej, aby zapewnić cyrkulację ldr?
10mm na średnicę rurki wylotowej pary wystarczy?? Myślałem o włożeniu 16 lub 18mm, czy to nie za duże?


Odpowiedź będzie łatwiejsza dzięki zwymiarowanemu rysunkowi....
Dla wyjścia 10 mm, jeśli tubus jest stosunkowo krótki (< 500 mm?) powinien zadziałać.
Jeśli rura jest „za” długa na 10 mm, spadek ciśnienia staje się „zbyt” duży… może zacząć ograniczać przepływ.
Przy większej średnicy zwalnia mniej, ale za to bardziej się skrapla. Musimy znaleźć kompromis.
Jeśli rura ma „zbyt” dużą średnicę, zwiększa to powierzchnię chłodzącą, a tym samym kondensację.
i ryzyko dużych spadków...

Optymalizacja długości, średnicy, materiału i izolacji rur parowych jest niezbędnym krokiem w Gillier Pantone.
Aby wiedzieć, o czym myślisz, musiałbyś zmierzyć temperaturę jak najbliżej miejsca, w którym wchodzi ona do wlotu.

W każdym razie izolacja termiczna rury wylotowej pary poprawia drogę pary.
Należy upewnić się, że na trasie przewodów parowych nie może znajdować się najniższy punkt (syfon), w którym mogłaby gromadzić się skroplona woda.
Inaczej podczas dobrego przyspieszania/hamowania/skręcania można połknąć niezły strzał floty....
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
yoann65
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 28/02/11, 16:02
x 1

Re: Film dokumentalny "Water in Gasoil" o wtrysku wody, producenci samochodów wiedzą!




przez yoann65 » 14/07/19, 20:49

Dzień dobry. Narysuję diagram.
Znalazłem potencjalną lokalizację bełkotki, jednak zdałem sobie sprawę, że reaktor będzie umieszczony bardzo daleko. Rzeczywiście, na wylocie turbo mam katalizator, a potem fap. Dlatego będę miał niedaleko 1 m pomiędzy barbotażem a reaktorem!!!!! Lub 2 m węża (reaktor bełkotkowy i wlot reaktora). Wydaje mi się, że jest ogromny.
Nawet podczas izolowania rur wystąpią straty ciepła i wysokie ryzyko kondensacji.

Istnieje rozwiązanie polegające na wymianie wszystkiego, fapa i katalizatora na rurkę ze stali nierdzewnej z kopią ecu, umieszczenie reaktora w pobliżu wylotu turbosprężarki. Zaletami tego rozwiązania jest zmniejszenie odległości barbota-reaktor o połowę lub nawet więcej i brak obawy, że mój fap będzie zatkany i będę musiał wydać znaczną sumę na jego wymianę, ale wadą jest inwestycja w rurę ze stali nierdzewnej i replika ecu.

Co myślisz??
dziękuję

wiadomość wyjaśniona przez Remundo
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Film dokumentalny "Water in Gasoil" o wtrysku wody, producenci samochodów wiedzą!




przez Flytox » 16/07/19, 17:04

yoann65 napisała:Dzień dobry. Narysuję diagram.

Tak! :P

Znalazłem potencjalną lokalizację bełkotki, jednak zdałem sobie sprawę, że reaktor będzie umieszczony bardzo daleko. Rzeczywiście, na wylocie turbo mam katalizator, a potem fap. Dlatego będę miał niedaleko 1 m pomiędzy barbotażem a reaktorem!!!!! Lub 2 m węża (reaktor bełkotkowy i wlot reaktora). Wydaje mi się, że jest ogromny.
Nawet podczas izolowania rur wystąpią straty ciepła i wysokie ryzyko kondensacji.

Musisz znaleźć coś znacznie krótszego/bliższego.

Istnieje rozwiązanie polegające na wymianie wszystkiego, fapa i katalizatora na rurkę ze stali nierdzewnej z kopią ecu, umieszczenie reaktora w pobliżu wylotu turbosprężarki.

Gillier Pantone nie zastępuje katalizatora + fap, ale poprawia redukcję istniejących emisji poprzez połączenie się z nim.
Zamienna rurka ze stali nierdzewnej to po prostu bzdura/zanieczyszczenie/zużycie i absolutnie nie przechodzi Kontroli Technicznej.
Przeprogramowanie ecu generalnie nie ma na celu zmniejszenia zanieczyszczenia, ale zwiększenie wydajności (zużycie/moc); ci, którzy to robią, zwykle nie mają nawet sprzętu do pomiaru zanieczyszczeń, które dodają.... Pomiar lambda umożliwia regulację bogactwa/zużycia, ale nie mierzy tego, co dzieje się po stronie NOx, cząstek itp....
Krótko mówiąc, jest to sprzeczne z trzeźwością, której wymaga Gillier Pantone.


... i nie boję się już, że mój klaps będzie zatkany i będę musiał wydać znaczną sumę, aby go wymienić

Nawet jeśli jesteś fanem ekonomicznej/łagodnej jazdy, aby zoptymalizować zużycie paliwa itp... od czasu do czasu (regularnie) musisz jechać autostradą w stałym tempie, aby wyczyścić DPF. Zamiast jechać z prędkością > 130 km/h, wolę postawić nogę na nieco stromym podjeździe. To mniej podnieca policję potrzebującą werbalizowania. : Mrgreen:
1 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
yoann65
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 28/02/11, 16:02
x 1

Re: Film dokumentalny "Water in Gasoil" o wtrysku wody, producenci samochodów wiedzą!




przez yoann65 » 18/07/19, 17:17

Niestety nie mam rozwiązania.
Albo stawiam reaktor za klapą i w tym przypadku mam 2 dobre metry węża, albo zakładam rurkę ze stali nierdzewnej i znacznie zmniejszam długość węży.
Usunięcie fapa i egr sprawi, że zmniejszę zużycie i nie jestem pewien, czy będę zanieczyszczał znacznie bardziej. Przeprowadziłem test na starym pojeździe, przechodząc przez stronę zanieczyszczeń z EGR i bez niego, a wynik był budujący. Egr, podobnie jak zatkany fap, prowadzi do nadmiernego zużycia i zanieczyszczenia. Przeprogramowanie ma na celu jedynie uniknięcie uszkodzenia ECU. W żadnym wypadku nie szukam większej mocy.
Krótko mówiąc stoję przed dylematem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Film dokumentalny "Water in Gasoil" o wtrysku wody, producenci samochodów wiedzą!




przez Flytox » 21/07/19, 22:52

podszewka
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Film dokumentalny "Water in Gasoil" o wtrysku wody, producenci samochodów wiedzą!




przez Flytox » 21/07/19, 22:55

yoann65 napisała:Niestety nie mam rozwiązania.
Albo stawiam reaktor za klapą i w tym przypadku mam 2 dobre metry węża, albo zakładam rurkę ze stali nierdzewnej i znacznie zmniejszam długość węży.

Reaktor za FAP, znajdujący się na końcu kotła, daje prawo do „bardzo” niskich temperatur gazów spalinowych. Jest więc całkowicie nieskuteczny w szerokim zakresie obrotów (z wyjątkiem pełnego otwarcia przepustnicy?). Pełny garnek to zaprzysiężony wróg konsumpcji.... też wydaje się ślepym zaułkiem.


Wymontowanie fapa i egr sprawi, że zmniejszę spalanie i nie jestem pewien bardziej zanieczyszczać.

Będziesz musiał rozwiać wątpliwości, wykonując rzeczywiste pomiary porównawcze. W przypadku conso z przeprogramowaniem jest to możliwe.
Ze względu na zanieczyszczenie proszę zobaczyć. Producentom nie jest zabawne dodawanie zaworów EGR dla zabawy, jeśli nie udaje im się spełnić norm EuroX

Przeprowadziłem test na starym pojeździe, przechodząc przez stronę zanieczyszczeń z EGR i bez niego, a wynik był pouczający.

Niektórzy wątpią, czy manipulacja porównuje to, co porównywalne...

Egr, podobnie jak zatkany fap, prowadzi do nadmiernego zużycia i zanieczyszczenia.

Jasne, w takich przypadkach jest to kompletne delirium... : Mrgreen:

Przeprogramowanie ma na celu jedynie uniknięcie uszkodzenia ECU.

Może trochę więcej, po przekręceniu FAP spadek ciśnienia w naczyniu zmienia się całkiem sporo, musi to mieć wpływ na wszystko po trochu (napełnienie, przepływ powietrza, soczystość itp.)
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169