Ciężka droga do mojego hamaka: świetny bronierz w Sarthe

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Trudna droga do mojego hamaka: piękny rzeźbiarz w Sarthe




przez Ahmed » 20/07/19, 16:35

Nico239Piszesz:
Ponieważ nagle zostawiasz miejsce na szybkie chwasty, które zostały ograniczone i zdominowane przez to, co ścinałeś.

Ta refleksja jest słuszna w środowisku, w którym oczekuje się, że nie będzie interweniować: jeżyny nie są zbyt konkurencyjne pod względem wody i minerałów i odgrywają korzystną rolę w zakładaniu roślin drzewiastych: jest to roślina pionierska. W tym przypadku wyeliminowanie jeżyn otworzyłoby drzwi do odwrócenia flory na korzyść traw, gatunków znacznie bardziej chciwych.
Jednak w porównaniu z naszymi warzywami, które są bardzo delikatne, jeżyny nie do końca pasują i strategia musi być inna. Szybko rosnące chwasty muszą być bezwzględnie zwalczane i, o ile nie mówimy o bylinach, jest to zadanie osłony siana.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Trudna droga do mojego hamaka: piękny rzeźbiarz w Sarthe




przez Did67 » 20/07/19, 17:42

Całkowicie zgodni co do roli jeżyn: rozsiewane przez ptaki są to „miękkie” rośliny drzewiaste (opadają w łukach), które jednak założą na danym terenie „drut kolczasty”, który wypuszcza pasących się (będących wielkimi sprzymierzeńcami traw i koniczyny). Tymczasowo ich łuki pozwalają im być pierwszymi, którzy łapią światło ponad trawami i innymi roślinami zielnymi, które cofają się, a nawet znikają pod jeżynami. Jeśli uda ci się wślizgnąć pod to, jest czyste! ! ! A Ziemia jest bardzo dobrze zorganizowana.

Ale nagle przygotowują łóżko pod miękkie drzewa zdrewniałe (brzozy, wierzby, olchy, klony itp.), które bardzo szybko je doganiają, kradnąc im światło... Zasiada las miękkich drzew liściastych.

W domu bardzo szybko przejmują kontrolę drzewa, takie jak szarańcza, które są trochę silniejsze i znacznie wydajniejsze.

Poniżej staje się czysty, ale nie można go uprawiać w ogrodzie: nie ma światła!
0 x
fl78960
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 16/02/18, 13:19
x 24

Re: Trudna droga do mojego hamaka: piękny rzeźbiarz w Sarthe




przez fl78960 » 07/09/19, 22:23

Oczywiście teraz jestem trochę zmęczony, kiedy przyjeżdżam i znajduję moją małą dżunglę, która kwitła pomimo fali upałów i braku podlewania.

2019-09-07 08.54.29.jpg


Ale dzisiaj DreamTeam jest zebrany.

2019-09-07 12.56.16.jpg


i wskakuj!

2019-09-07 17.16.30.jpg

2019-09-07 17.16.19.jpg


Równowaga jest taka, jak sobie życzysz: tak mało za tak wiele roślin lub tak dużo za tak mało pielęgnacji : Mrgreen:

2019-09-07 16.49.05.jpg


więcej szczegółów później, tam jestem zatrzaśnięty Roll:
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Trudna droga do mojego hamaka: piękny rzeźbiarz w Sarthe




przez Moindreffor » 08/09/19, 10:08

po prostu porównaj stan, w którym znajdujesz swoją dżunglę, ze stanem początkowej dżungli i możesz spojrzeć na to z nieco lepszej perspektywy i, jak mówisz, na zapewnioną opiekę

potem zobaczysz, że dobra warstwa siana lub słomy lub ? kto cię zablokuje twoja dżungla znacznie poprawi zbiory, dopiero zaczynasz i okazuje się, że już dużo pracowałeś i że ta ziemia zaczyna wyglądać jak coś na wakacje, więc wyglądanie jak ogród warzywny jest logicznym następnym krokiem
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Trudna droga do mojego hamaka: piękny rzeźbiarz w Sarthe




przez Did67 » 08/09/19, 10:23

Musisz rozróżnić:

a) niektóre prace to karczowanie: to inwestycja, którą podejmujesz raz na zawsze; trzeba sobie wyobrazić, że posłuży 50 lat - więc 1/50 całej tej pracy to niewiele...

Nawet jeśli jesteśmy wyczerpani, tam musimy położyć paczkę bez narzekania. Nawet jeśli uda nam się to zrobić etapami: przez 5 czy 6 lat, na prośbę rodziny, albo z powodu nowych pomysłów, które mi przyszły do ​​głowy, powiększałem, powiększałem, powiększałem... No to już koniec! Odpoczynek !!!!!!!!!

b) inne prace należy powtarzać co roku: okrywanie biomasą, sadzenie/siew, zbiór, pakowanie, jedzenie itp.

Na pierwszym zdjęciu po materiale masz obszar, który bardziej przypomina sad. W przypadku większości warzyw, które są roślinami plenerowymi, zabraknie światła. Im bardziej jesteś w regionie północnym, tym bardziej będzie grał ten argument o „ryzyku braku światła”. Im bardziej jesteś w strefie południowej, a im większy nadmiar światła, możliwe oparzenia, susza może zachęcić do łączenia drzew i warzyw...

Drugi jest bardziej „ogrodnik”. Albo ogródek warzywny. Zidentyfikuj, gdzie rano słońce pada jako pierwsze w strefie pomidorów...
0 x
fl78960
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 16/02/18, 13:19
x 24

Re: Trudna droga do mojego hamaka: piękny rzeźbiarz w Sarthe




przez fl78960 » 09/09/19, 12:23

Did67 napisał:Musisz rozróżnić:

a) niektóre prace to karczowanie: to inwestycja, którą podejmujesz raz na zawsze; trzeba sobie wyobrazić, że posłuży 50 lat - więc 1/50 całej tej pracy to niewiele...

Nawet jeśli jesteśmy wyczerpani, tam musimy położyć paczkę bez narzekania. Nawet jeśli uda nam się to zrobić etapami: przez 5 czy 6 lat, na prośbę rodziny, albo z powodu nowych pomysłów, które mi przyszły do ​​głowy, powiększałem, powiększałem, powiększałem... No to już koniec! Odpoczynek !!!!!!!!!

b) inne prace należy powtarzać co roku: okrywanie biomasą, sadzenie/siew, zbiór, pakowanie, jedzenie itp.

Na pierwszym zdjęciu po materiale masz obszar, który bardziej przypomina sad. W przypadku większości warzyw, które są roślinami plenerowymi, zabraknie światła. Im bardziej jesteś w regionie północnym, tym bardziej będzie grał ten argument o „ryzyku braku światła”. Im bardziej jesteś w strefie południowej, a im większy nadmiar światła, możliwe oparzenia, susza może zachęcić do łączenia drzew i warzyw...

Drugi jest bardziej „ogrodnik”. Albo ogródek warzywny. Zidentyfikuj, gdzie rano słońce pada jako pierwsze w strefie pomidorów...


Doskonale zdaję sobie sprawę, że moja praca porządkowa to inwestycja długoterminowa. Zaczynam szukać m², chociaż mam jeszcze dużo do zrobienia:
1/ trudne z mniej „dostępnymi” obszarami jeżyn
2/ skomplikowane z cedrowym żywopłotem, który był porzucony zbyt długo: nie chcę go ścinać, aby moja przestrzeń była „zamknięta”, ale muszę przywrócić światło.


strefa ogrodowo-warzywna wznowi służbę w przyszłym roku, ale skupię się na uprawach, które nie wymagają mojej obecności w D-dniach (przy pierwszym podejściu: Ziemniaki, dynia, karczochy...).
strefa „sadu” to rzeczywiście… sad! i zamierzam skupić się na ponownym uruchomieniu drzew owocowych, które są bardziej zgodne z naszą okazjonalną obecnością.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Trudna droga do mojego hamaka: piękny rzeźbiarz w Sarthe




przez Adrien (były nico239) » 09/09/19, 22:36

Ahmed napisał:Nico239Piszesz:
Ponieważ nagle zostawiasz miejsce na szybkie chwasty, które zostały ograniczone i zdominowane przez to, co ścinałeś.

Ta refleksja jest słuszna w środowisku, w którym oczekuje się, że nie będzie interweniować: jeżyny nie są zbyt konkurencyjne pod względem wody i minerałów i odgrywają korzystną rolę w zakładaniu roślin drzewiastych: jest to roślina pionierska. W tym przypadku wyeliminowanie jeżyn otworzyłoby drzwi do odwrócenia flory na korzyść traw, gatunków znacznie bardziej chciwych.
Jednak w porównaniu z naszymi warzywami, które są bardzo delikatne, jeżyny nie do końca pasują i strategia musi być inna. Szybko rosnące chwasty muszą być bezwzględnie zwalczane i, o ile nie mówimy o bylinach, jest to zadanie osłony siana.


To już drugi rok, kiedy uprawiam chwasty.

Podobnie jak w zeszłym roku nie wyszło mi to najlepiej: dałam się ponieść emocjom.

W tym roku jest naprawdę świetnie: przypisuję to ograniczonym przestrzeniom, które tworzą skrzynie, które pozwalają mi lepiej zarządzać tymi zmniejszonymi powierzchniami, nawet jeśli jest ich wiele (a będzie ich jeszcze więcej w przyszłym roku), a nie dużą przestrzenią, w której daję się zaatakować.

Pozwoliły mi mieć świeżość na dnie skrzyń (właściwie na ziemi), której bym się nie spodziewał.

Większość upraw letnich jest wysoka, więc naprawdę nie ma zmartwień: chwasty nie są zbyt ciężkie.

Jeśli mogę, naprawdę wolę mieć okładkę na żywo.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Trudna droga do mojego hamaka: piękny rzeźbiarz w Sarthe




przez Adrien (były nico239) » 09/09/19, 23:07

fl78960 napisał:Doskonale zdaję sobie sprawę, że moja praca porządkowa to inwestycja długoterminowa. Zaczynam szukać m², chociaż mam jeszcze dużo do zrobienia:
1/ trudne z mniej „dostępnymi” obszarami jeżyn
2/ skomplikowane z cedrowym żywopłotem, który był porzucony zbyt długo: nie chcę go ścinać, aby moja przestrzeń była „zamknięta”, ale muszę przywrócić światło.


strefa ogrodowo-warzywna wznowi służbę w przyszłym roku, ale skupię się na uprawach, które nie wymagają mojej obecności w D-dniach (przy pierwszym podejściu: Ziemniaki, dynia, karczochy...).
strefa „sadu” to rzeczywiście… sad! i zamierzam skupić się na ponownym uruchomieniu drzew owocowych, które są bardziej zgodne z naszą okazjonalną obecnością.


Cóż, wszystko ma swój początek.

Twoim głównym słabym punktem, jak wiesz, jest twoja nieobecność.

Więc twoje powiązane cele wydają się w porządku ...

Zawsze jest niewiadoma opadów, które równie dobrze mogą pozwolić (lub nie) na prowadzenie pięknych kultur, a priori, bardziej restrykcyjnych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: Trudna droga do mojego hamaka: piękny rzeźbiarz w Sarthe




przez Stef72 » 12/09/19, 11:47

nie zniechęcaj się, jak mówią inni, to normalne, że na początku masz jakieś prześwity.

Twoja ziemia wygląda trochę jak moja. Zaletą energicznego wzrostu tych traw jest to, że twoja ziemia pozostaje zielona i masz wilgoć. Wydaje mi się to ważne w te upały.

z czasem dowiecie się jak chcecie wykorzystać tę ziemię, ja sam stopniowo zmieniam zdanie co do moich terenów i rozplanowania. Dziś wciąż mniej zmagam się z utrzymaniem, ponieważ na starcie oczyściłem też więcej terenu!
odwaga bon
1 x
fl78960
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 16/02/18, 13:19
x 24

Re: Trudna droga do mojego hamaka: piękny rzeźbiarz w Sarthe




przez fl78960 » 21/10/19, 11:44

Witam,

Minęło dużo czasu odkąd cukinie w moim ogrodzie (na przedmieściach Paryża) są gniazdami oidium ... a ja "porzuciłem" tę ziemię na początku września, mówiąc mi, że zostaną tylko jabłka do zbioru , ale ten weekend spędziliśmy ze szwagrem, aby kontynuować niewolniczą pracę ...

i tam niespodzianka! kabaczki i cukinia są w doskonałym zdrowiu, a niektóre okazy cukinii cierpliwie na nas czekały. Trzon zielonego squasha tworzy 4 lub 5 squashów, z których największy jest tak duży jak grejpfrut, więc zostawiłem je, aby zobaczyć ...

2019-10-19 12.23.36.jpeg

2019-10-19 12.25.08.jpeg



sadzonki pomidorów nigdy nie widziały cienia palika, ale to nie powstrzymało ich przed wyprodukowaniem kilku małych pomidorków, które udekorowały nasz piknik.

2019-10-19 12.29.52.jpeg

2019-10-19 12.29.16.jpeg


Poza tym sad wymagający przede wszystkim ujrzenia światła, mój szwagier rozpoczął pierwszą fazę przycinania żywopłotu, podczas gdy ja dokończyłem karczowania końca łąki, czego nie mogłem zrobić ostatnim razem, dobre sto metrów kwadratowych ziemi uwolnionej od cedrów i jeżyn.

2019-10-19 15.11.16.jpg

Na tym zdjęciu widzimy cukinię i dynię na pierwszym planie i za świeżo wykarczowanym terenem, na którym powstanie część ogródka warzywnego 2020. Rolka siana jest w blokach startowych :-) „przechowaliśmy” ją w kącie i zostanie rozwinięta następnej wiosny.

2019-10-19 15.23.03.jpg

To zdjęcie (brzydkie i wzruszone) jest jednak dość symptomatyczne dla sadu ... możemy niejasno odróżnić, jak duchy, pnie drzew owocowych, po prawej na pierwszym planie gałęzie tui ścinających po lewej deszcz jeżyn, które spadają z listowia jabłoni.

... ciąg dalszy nastąpi ...
1 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 362