Ile elektrowni jądrowej + jeździć elektryczne?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Ile jeszcze elektrowni jądrowych będzie napędzać elektryczność?




przez Janic » 16/07/19, 12:35

Z pewnością masz rację, gdyby opady z roku na rok zaczynały stałą tendencję spadkową, powodowałoby to problemy, ale w przypadku elektrowni byłby z pewnością minimalny w porównaniu z innymi sektorami. Pisałem to niedawno w innym wątku, nie możemy winić fotowoltaiki za produkowanie latem, dziś wskaźnik instalacji wynosi około 1000 MW/rok (we Francji), co znacznie przyczyni się do dalszego, aby te letnie epizody były bezbolesne z punktu widzenia dostaw energii elektrycznej.
Tylko z wyglądu! Gdyby fotowoltaika została wyprodukowana we Francji, zużywałaby energię, elektryczną lub inną. Tak więc nie możemy być francusko-francuskim gapieniem się na pępek, ale patrzeć globalnie, globalnie, ponieważ to ocieplenie dotyczy nie tylko naszego kraju, a zatem niedobór wody wpłynąłby na wszystkie sektory życia, takie jak rolnictwo, przemysł, w tym energetyka jądrowa (58 reaktorów), która bez stałej wody chłodzącej grozi poważnymi problemami, w tym ekologicznymi. Dlatego mówiłem o sytuacji słabej, kiedy nie mamy pojęcia, jaka będzie sytuacja ekstremalna w kolejnych latach.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Ile jeszcze elektrowni jądrowych będzie napędzać elektryczność?




przez Janic » 16/07/19, 13:02

Jancovici mówił o chłodzeniu...
Tutaj znowu Jancovici odrzuca hipotezę o zaostrzeniu permanente klimatu, a co za tym idzie znacznego zmniejszenia słodkiej wody na całej ziemi, podczas gdy bierze pod uwagę tylko Francję. Nie znajdujemy się już na granicach, na których zatrzymała się większość radioaktywnej chmury w Czarnobylu (z powodu wirujących wiatrów, które zepchnęły ją na południe, w tym na Korsykę), ale naładowany gaz, który nie przypomina cieczy, którą się kieruje.
Jego przemówienie w sprawie dobrowolnego wyłączenia klimatyzatorów jest w tym przypadku śmieszne, podobnie jak on, jak wszyscy proatomowi obrońcy swojego biznesu i jak sektor chemiczny broniący swoich interesów.
co do reszty, nie jest lepiej, pomimo pewnych aspektów logicznych.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9805
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Ile jeszcze elektrowni jądrowych będzie napędzać elektryczność?




przez sicetaitsimple » 16/07/19, 13:05

Janic napisał: Więc nie musisz być francusko-francuskim wpatrywaniem się w pępek, ale mieć globalny, globalny pogląd, ......


Ach, naprawdę przepraszam za moją wąskość, ale od twojego pytania 6 lub 7 postów powyżej było „Czy w elektrowniach zabraknie wody chłodzącej, gdy klimatyzatory pracują cały czas?”, to jest ten, na który próbowałem odpowiedzieć, głupio myśląc Francja......

Nie zdawałem sobie sprawy, że oczywiście masz globalny, globalny pogląd i że o tym mówisz toutes elektrownie świata. Nie wiem jak odpowiedzieć, jeszcze raz przepraszam.
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Ile jeszcze elektrowni jądrowych będzie napędzać elektryczność?




przez Janic » 16/07/19, 13:45

Janic napisał:
Więc nie musisz być francusko-francuskim wpatrywaniem się w pępek, ale mieć globalny, globalny pogląd, ......
Ach, naprawdę przepraszam za moje ograniczone umysły, ale ponieważ twoje pytanie 6 lub 7 postów powyżej brzmiało „czy w elektrowniach zabraknie wody chłodzącej, gdy klimatyzatory ciągle działają?”, To jest to, do którego próbowałem aby udzielić odpowiedzi, głupio myśląca Francja. . . . . .
rzeczywiście, ale przywoływałem w ten sposób sytuację klimatyczną, która może stać się trwała (według demaskatorów klimatycznych), do której nie jesteśmy przyzwyczajeni ani przygotowani. nie stawia cię to w wątpliwość, ponieważ nie ty decydujesz, podobnie jak ja, o przyszłym klimacie.
Nie zdawałem sobie sprawy, że oczywiście masz globalny, globalny pogląd i że mówisz o wszystkich elektrowniach na świecie. Nie wiem jak odpowiedzieć, jeszcze raz przepraszam.
Ja też nie znam odpowiedzi, ale to nie znaczy, że ktokolwiek pomyślałby o zainstalowaniu elektrowni jądrowych na środku pustyni. Jednak na razie Francja korzysta z klimatu umiarkowanego, oceanicznego (zagrożonego) i jak wszystkie katastroficzne plany wymyślone przez poprzednie pokolenia zawsze były w dużym stopniu przekraczane...!!!![ *] To nie wróży dobrze na przyszłość.

[*] kto na początku ubiegłego wieku wyobrażał sobie, że będzie nas 7 miliardów, a wkrótce 10?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9805
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Ile jeszcze elektrowni jądrowych będzie napędzać elektryczność?




przez sicetaitsimple » 16/07/19, 14:47

Janic napisał: nie stawia cię to w wątpliwość, ponieważ nie ty decydujesz, podobnie jak ja, o przyszłym klimacie.


Jasne, ale to nie było pytanie. Twoje pytanie, kopiuję, brzmiało: „czy w elektrowniach zabraknie wody chłodzącej, gdy klimatyzatory będą pracować na stałe?” Najwyraźniej mówiłeś o francuskich roślinach.

Próbowałem przynieść na to odpowiedź. Pasuje ci czy nie, nie ma problemu... Ale odpowiedź w tonie krótkowzroczności wobec globalnych, światowych problemów, to wciąż pomóż, uciekajmy!

Dla specjalisty od 100-liniowych postów, analizującego krok po kroku słowa swojego rozmówcy, jest to bardzo rozczarowujące!
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Ile jeszcze elektrowni jądrowych będzie napędzać elektryczność?




przez Janic » 16/07/19, 15:41

Dla specjalisty od 100-liniowych postów, analizującego krok po kroku słowa swojego rozmówcy, jest to bardzo rozczarowujące!
czego chcesz, nie możemy być najlepsi (oczywiście z całą skromnością) we wszystkim. Wyrażam punkt widzenia, nie dogmat, ani doktrynę, inni bardziej „kompetentni” robią to lepiej ode mnie! Więc generalnie trzymam się tematów, na których znam się najlepiej!
Jednak i tu masz rację, pytanie było ograniczone do obecnej sytuacji, to jest fakt. Ale z wyjątkiem posiadania tego forum dla jedynego źródła refleksji (co nie ma miejsca) mój umysł, wystarczająco mi to zarzucano, żegluje po różnych aspektach tematu, włączając ten, biorąc pod uwagę różnice punktów widzenia, aby go zrobić, jeśli nie synteza, to przynajmniej osobista opinia, która nie jest warta ani więcej, ani mniej niż inna. Co oczywiście nie wynika z postawionego pytania. Więc mea culpa, następnym razem zadam to samo pytanie za 100 linijek.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Ile jeszcze elektrowni jądrowych będzie napędzać elektryczność?




przez Gaston » 16/07/19, 17:14

Janic napisał:Więc mea culpa, następnym razem zadam to samo pytanie za 100 linijek.
Wystarczyło nie odpowiedzieć niestosowną aluzją do „nombrylizmu” rozmówcy, ale np. wyjaśnić, że pytanie miało być bardziej ogólne…
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9805
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Ile jeszcze elektrowni jądrowych będzie napędzać elektryczność?




przez sicetaitsimple » 16/07/19, 19:11

Gaston napisał:Wystarczyło nie odpowiedzieć niestosowną aluzją do „nombrylizmu” rozmówcy, ale np. wyjaśnić, że pytanie miało być bardziej ogólne…


Nie dałbym się nabrać, ale dla mnie byłoby to bardziej eleganckie i mniej śmieszne dla Janica… Co zostało powiedziane, co zostało powiedziane, nie spędzimy na tym życia, może się też zdarzyć mi wyjść z prawdziwego gówna.

Z drugiej strony chciałbym podkreślić, że główne konsekwencje (we Francji!) ewentualnego rosnącego deficytu opadów w lecie nie będą moim zdaniem dotyczyć produkcji energii elektrycznej (byłyby rozwiązania, w szczególności przyspieszonego rozpowszechnienia fotowoltaiki, o którym mówiłem), ale oczywiście i przede wszystkim na rolnictwie.

Jeśli roślina nie produkuje przez 15 dni, to nie jest tragedia, potem zaczyna się od nowa. Jeśli uprawa cierpi na niedobór wody przez 15 dni w niewłaściwym czasie, rok jest stracony.
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 260