VMC przydatne lub nie

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
połknąć
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 30/07/18, 11:43

VMC przydatne lub nie




przez połknąć » 30/07/18, 17:24

Właśnie nabyliśmy stary dom w Ardèche (07). Wszystko jest w czarnych kamieniach (granit), ma część naziemną używaną jako szopa od zawsze, a następnie podłogę, na której chcemy zrobić salon 41m2, a następnie pod okapem, tę samą powierzchnię przeznaczoną na sypialnię i łazienka.
Okna nie są bardzo duże, typowe dla regionu (nie można zmodyfikować sklasyfikowanego serwisu). Bardzo grube ściany.
Rozpoczęły się prace: zadaszenie, watolina celulozowa, paroizolacja ... ściany zostaną pokryte wapnem lub pozostaną w widocznych kamieniach.
Poddasze będzie miało drewnianą podłogę, a salon będzie miał podłogę z glinianego betonu wziętą z „argilusa” (https://www.argilus.fr/produit/beton-d'argile/). Ściany przestrzeni kuchennej są już z bardzo grubym betonowym tynkiem i nie zostaną usunięte (bardzo mała powierzchnia). Pułapy będą w locie.
Zewnętrzne ściany pozostaną odsłonięte z kamienia. Dom położony jest na południu.
Mój mąż i nasz syn przeprowadzają prace konserwatorskie, a powstaje pytanie dotyczące różnicy między nimi: jeden uważa, że ​​konieczne jest zainstalowanie CMV, a drugi nie?
Nie mam umiejętności w tym zakresie, co może pomóc mi argumentami, aby wiedzieć, że byłoby to najodpowiedniejsze rozwiązanie, abym wyjaśnił to „moim ludziom”.
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

Re: VMC przydatne czy nie




przez LOGIC12 » 23/02/19, 05:53

bonjour,

zależy to od tego, czy przywykłeś do otwierania okien i odprowadzania wilgoci tyle razy, ile to konieczne.

Powinieneś wiedzieć, że wytwarzamy parę głównie podczas gotowania, ale także podczas kąpieli pod prysznicem.

Jeśli umieścisz CMV, musisz mieć możliwość wprowadzenia przewodów: jeden do kuchni, jeden do łazienki, drugi do toalety (przepływ mniejszy niż w kuchni i S DE B. Unikaj fałszywych nachyleń więc zagłębienia, w których może tworzyć się kondensacja. Dobrze jest mieć izolowane osłony.

Jeśli instalacja jest zbyt skomplikowana, możemy:
- zainstaluj okap kuchenny (ten, który pozostawia powietrze na zewnątrz) w kuchni. Nie wolno nam zapominać o tym, aby działał podczas gotowania, nawet jeśli wydaje trochę hałasu. Pamiętaj, że istnieje kilka prędkości.

A także dobry ekstraktor w łazience. A w przypadku ekstraktora najmłodsze, które są powszechnie spotykane, nie mają prawie żadnej skuteczności, zwłaszcza, że ​​jeśli prowadzą do rury, prawie nie pozostawia więcej powietrza. Wstawiłem ekstraktor, który sprawia, że ​​180 m3 (wskazany na etykiecie) i upewniłem się, że kanał nie jest spowolniony.
I ekstraktory, nie wystarczy operować nimi na świetle, byłoby to bardzo, bardzo wyraźnie niewystarczające. Musi biec podczas prysznica lub kąpieli i jeszcze przez co najmniej 2 godzin później. (CMV-y działają na 24 / 24 h, więc nie bój się pozwolić, by działało.)

A jeśli wyjdziemy z powietrza, nie możemy zapominać, że należy go wymienić, dlatego musi być dobre przejście pod drzwiami (około 15 mm), co oznacza, że ​​dodatkowo odnawia się powietrze w mieszkaniu.

Jak się mają okna? aby zrobić dobrze, okna tak zwanych suchych pomieszczeń: salon, sypialnie powinny mieć wentylację u góry (jeśli nie ma, należy to zrobić.

Jeśli chodzi o wyciąg, wychodzi on z domu z większą prędkością niż VMC, więc w ciągu dnia możemy sprawić, że będzie działać od 5 mn od czasu do czasu, będzie trochę szybszy niż VMC, ale w bardzo krótkim czasie.

W domu opuszczam maskę do końca, otwieram tylko jedno okno na około 5 minut i pozostawiając otwarte drzwi wewnętrzne, następnie zamykam okno i idę do innego okna i tak dalej.
Drzwi wewnętrzne muszą mieć przejście około 15 mm, aby ułatwić cyrkulację powietrza.

Wszystko to wymaga trochę wysiłku. VMC zapewnia słabą, ale ciągłą odnowę powietrza.

nie tylko usuwa wilgoć, ale także odnawia powietrze. Jeśli zawsze oddychasz tym samym powietrzem, co niektórzy ludzie, jesteś jak ryba w słoiku ze zwietrzałą wodą. Rozumiemy zatem podwójną potrzebę wymiany powietrza.

Dom z odpowiednio odnowionym powietrzem nie „śmierdzi” po wejściu.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Re: VMC przydatne czy nie




przez Denis » 07/07/19, 18:19

kanadyjska studnia jest dobrym rozwiązaniem, aby nie stracić, jeśli dom oddycha, a nie jest paroszczelny, mniej potrzeba wymiany powietrza, co najmniej qmm!
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 339