Nowa technologia turbin hydraulicznych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez izentrop » 27/06/19, 08:06

makadam24 pisze:Cóż, przynajmniej mogę wyrobić sobie opinię na temat tego typu urządzenia, które dla takiego neofity jak ja może wydawać się cudem.
Skontaktowałem się również z firmą, która sprzedaje ten produkt, a biorąc pod uwagę charakterystykę mojej witryny, powinna ona pokrywać się z najmniejszą z turbin (minimum 0,5 l/s).
Problem w tym, że urządzenie nie może być sprzedawane bez falownika, a zatem kosztuje od 2 do 000 € bez kosztów wysyłki (eksport z Miami).
To będzie drogie Wh nan?
Jest to tym bardziej oszustwo, ponieważ wytwarzane napięcie nie jest wskazane, a przetwornica napięcia poniżej 10 W nie kosztuje tak dużo.
Wyobrażam sobie faceta na plaży, na leżaku, cierpliwie czekającego, aż gołąb połknie przynętę. : Mrgreen:

W rzeczywistości dla kaplana 3 kW to około 70l/s... 0.5 l/sekunda to naprawdę mało. Wolałbym raczej zobaczyć zakopaną rurę, w której można częściowo opróżnić górną misę na żądanie, aby osiągnąć wystarczający przepływ : Wink:
załączniki
kaplan.gif
kaplan.gif (31.15 KiB) Wyświetlono 2857 razy
1 x
makadam24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 20/06/19, 10:05
x 1

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez makadam24 » 27/06/19, 11:24

izentrop napisał:
makadam24 pisze:Cóż, przynajmniej mogę wyrobić sobie opinię na temat tego typu urządzenia, które dla takiego neofity jak ja może wydawać się cudem.
Skontaktowałem się również z firmą, która sprzedaje ten produkt, a biorąc pod uwagę charakterystykę mojej witryny, powinna ona pokrywać się z najmniejszą z turbin (minimum 0,5 l/s).
Problem w tym, że urządzenie nie może być sprzedawane bez falownika, a zatem kosztuje od 2 do 000 € bez kosztów wysyłki (eksport z Miami).
To będzie drogie Wh nan?
Jest to tym bardziej oszustwo, ponieważ wytwarzane napięcie nie jest wskazane, a przetwornica napięcia poniżej 10 W nie kosztuje tak dużo.
Wyobrażam sobie faceta na plaży, na leżaku, cierpliwie czekającego, aż gołąb połknie przynętę. : Mrgreen:

W rzeczywistości dla kaplana 3 kW to około 70l/s... 0.5 l/sekunda to naprawdę mało. Wolałbym raczej zobaczyć zakopaną rurę, w której można częściowo opróżnić górną misę na żądanie, aby osiągnąć wystarczający przepływ : Wink:



Istnieje już proces opróżniania zbiornika wodnego: „zawór spustowy”.
Ale nigdy nie próbowałem go aktywować.
Nie wiem, jak działa ten odpływ, ani gdzie płynie woda.
Jeśli przejdzie przez dziobek przelewowy, może to być rozwiązanie.

Dziękujemy za twój powrót.
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Nowa technologia turbin hydraulicznych




przez Bardal » 27/06/19, 13:42

Nie trzeba za bardzo szukać, stawy są najczęściej projektowane na tym samym planie, a zawór spustowy jest chyba w tym samym miejscu co przelew (ta praca nazywa się w moim regionie „mnichem”).
Tak naprawdę można w tej łopacie (najczęściej drewnianej) wywiercić otwór o odpowiedniej wielkości, np. metr pod powierzchnią wody, i umieścić rurę z zaworem zasilającym małą turbinę Kaplana o mocy 500 lub 1000 W. turbina z 3-metrową rurą tłoczną, nadal będziesz miał 4 metry różnicy wysokości, ale z dużo większym regulowanym przepływem, odpowiadającym Twoim potrzebom.

Wada, a raczej ograniczenia tego zestawu: będziesz mógł zużyć tylko tyle wody, ile stanowi pierwszy metr stawu, a na jej odtworzenie trzeba będzie długo czekać. Ale jest odpowiedni, jeśli twoje potrzeby są tylko okazjonalne i niezbyt częste...

Zasadniczo przechodzi się od „elektrowni przepływowej” do „elektrowni zaporowej”, działającej przez śluzy. Przede wszystkim masz tę zaletę, że masz sprzęt dostępny bezpośrednio na rynku (za około 1 do 2 tysięcy euro).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 192