GENEROWANIE WYBORU DLA MAŁYCH TURBIN WIATROWYCH

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Kirika
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/06/19, 17:58

GENEROWANIE WYBORU DLA MAŁYCH TURBIN WIATROWYCH




przez Kirika » 26/06/19, 18:05

Witam,

Prosiłbym o opinie i pomysły na wybór generatora (lub generatora : Chichot: ) dla mojej turbiny wiatrowej: ta pracuje pusta między 50 a 80 obr./min przy przeciętnym wietrze!
średnica turbiny wiatrowej około 68 cm, oś pozioma!
Nie wykluczam systemu zwielokrotniania prędkości osi turbiny wiatrowej, aby dostosować się do generatora
Mógłbym zrobić generator, ale chciałbym wypróbować gotowy model ^^

Moją uwagę zwróciły 2 silniki (generator):

1) Silnik 24 v 300 w do roweru elektrycznego

https://www.ebay.fr/itm/24-Volts-300-Wa ... SwBLlVcco6

Zakładam, że ten silnik jest odwracalny (w tym sensie, że może wytwarzać prąd, jeśli jego oś jest obrócona), więc staje się generatorem?
Chyba trzeba zbliżać się do 2650 obr/min żeby mieć "najlepszą" moc?
Co się stanie, jeśli silnik/generator obraca się tylko z prędkością 1000 obr./min? jaka byłaby moc dostarczana i szacowana?

2) Silnik bezszczotkowy 12 - 24 v i 1800 W do hulajnogi elektrycznej:

https://www.ebay.fr/itm/Moteur-sans-Bro ... 0005.m1851

odwracalny silnik do generatora?
Nie rozumiem danych technicznych
Wartość KV: 270rpm/v
czy to oznacza, że ​​za pobrany 1 wolt silnik kręci się z prędkością 270 obr/min??
lub jako generator, jeśli uruchomimy silnik z prędkością 2700 obr./min, uzyskamy wtedy napięcie 10 woltów?
Dlaczego są 3 przewody wyjściowe/wejściowe silnika?

Dziękuję, jeśli możesz poświęcić czas, aby pomóc mi zrozumieć
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 362