Śmieciowe jedzenie

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Śmieciowe jedzenie




przez moinsdewatt » 30/05/19, 10:14

Nadużywanie „ultra przetworzonej” żywności zwiększa ryzyko chorób układu krążenia i śmiertelność

AFP • 30 / 05 / 2019

Nadużywanie „ultraprzetworzonych” posiłków przemysłowych zwiększa ryzyko chorób układu krążenia i śmierci, sugerują dwa europejskie badania przeprowadzone na ponad 120.000 XNUMX osób i opublikowane w czwartek.
.......

„Nie wolno nam wpadać w panikę i mówić, że jeśli od czasu do czasu zjemy potrawę ultraprzetworzoną lub napój gazowany, ryzyko zawału serca zwiększa się o 12%. Liczy się regularne spożywanie” – podkreśla dr Touvier, która podobnie jak ona współpracownicy, zaleca spożywanie surowej żywności (warzywa, owoce, ryby, soczewica, orzechy itp.)



https://www.boursorama.com/actualite-ec ... d6cbf97e3f

Osobiście jestem bardzo ostrożny i ćwiczę to, co zaznaczyłem na czerwono na końcu artykułu. :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Śmieciowe jedzenie




przez Sen-no-sen » 30/05/19, 12:00

Cóż, to niezła zdobycz! : Lol:
1 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Śmieciowe jedzenie




przez moinsdewatt » 30/05/19, 12:26

Sen-no-sen napisał:Cóż, to niezła zdobycz! : Lol:


Biorąc pod uwagę ilość sprzedawanej przetworzonej żywności, dla niektórych osób nie ma to sensu.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Śmieciowe jedzenie




przez izentrop » 30/05/19, 13:43

moinsdewatt napisał: zaleca spożywanie surowej żywności (warzywa, owoce, ryby, soczewica, orzechy)....) https://www.boursorama.com/actualite-ec ... d6cbf97e3f
Osobiście jestem bardzo ostrożny i ćwiczę to, co zaznaczyłem na czerwono na końcu artykułu.
Podobnie jak większość posiłków przygotowanych na rynku.
Jeśli jesz rybę z frytkami, to jesteś w złej kategorii : Mrgreen:
Według naukowców mają one na ogół wyższą zawartość soli, tłuszczów nasyconych, cukru i mniejszą zawartość witamin i błonnika.
To jest problem.

W artykule narzucają sedno, dodając dodatki, ale większość z nich nie generuje problemów zdrowotnych, a wtedy sposób gotowania często chroni witaminy bardziej niż osoba, która nie zawsze ma możliwość posiadania bardzo świeżych owoców i warzyw.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Śmieciowe jedzenie




przez Janic » 30/05/19, 17:53

W artykule narzucają sedno, dodając dodatki, ale większość z nich nie generuje problemów zdrowotnych, a wtedy sposób gotowania często chroni witaminy bardziej niż osoba, która nie zawsze ma możliwość posiadania bardzo świeżych owoców i warzyw.
gotowanie, nawet w niskiej temperaturze, nie tylko niszczy dużą część witamin, ale przede wszystkim niszczy kompleks enzymatyczny, który umożliwia dobre trawienie (bez reakcji leukocytów), ale także lepsze przyswajanie składników odżywczych. :(
co do stwierdzenia, że ​​dodatki, ale które tak naprawdę nie generują problemów zdrowotnych, to tylko wyjątkowo są przedmiotem długotrwałych badań zdrowotnych, więc w sumie nie wiemy, czy generują problemy zdrowotne. 8)
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Śmieciowe jedzenie




przez Bardal » 30/05/19, 18:08

Dlatego nie gotuję już ziemniaków ani szparagów, ani rzepy, ani pieczeni wieprzowej, ani ryb, ani kawy, ani czekolady, ani pszenicy, ani żyta na chleb, a także wszelkiego rodzaju produktów i składników, których dokładnego wykazu nie znam. dłużej pamiętać.

Potrójna zaleta: jest zdrowszy, bardziej ekonomiczny (odsprzedawałem kuchenki i kuchenki) i zdecydowanie odstrasza pasożyty nazywające siebie „przyjaciółmi”, które przyzwyczaiły się przychodzić do mnie do domu i jeść na mój koszt.

uwaga: lepiej czytać takie bzdury, niż być analfabetą...
2 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Śmieciowe jedzenie




przez Janic » 30/05/19, 20:08

Dlatego nie gotuję już ziemniaków ani szparagów, ani rzepy, ani pieczeni wieprzowej, ani ryb, ani kawy, ani czekolady, ani pszenicy, ani żyta na chleb, a także wszelkiego rodzaju produktów i składników, których dokładnego wykazu nie znam. dłużej pamiętać.

Hej, panie Nuk, który się angażuje! Jako że w dodatku musisz być zaciekłym ewolucjonistą, wyjaśnij nam jak i czym żywili się Twoi przodkowie przed użyciem ognia. Więc nie gotowali. ani moje ziemniaki, ani moje szparagi, ani rzepa, ani pieczeń wieprzowa, ani ryby, ani kawa, ani czekolada, ani pszenica, ani żyto na chleb, a także wszelkiego rodzaju produkty i składniki, których dokładnego wykazu już nie pamiętam. »

Uwaga: lepiej być analfabetą, czekając na swoje bzdury!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Śmieciowe jedzenie




przez Bardal » 01/06/19, 06:10

Znałem ich niewiele, moich przodków przed udomowieniem ognia... Umarli młodo, zanim się urodziłem...

uwaga: lepiej to słyszeć niż być głuchym...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Śmieciowe jedzenie




przez Janic » 01/06/19, 07:19

Umarli młodo, zanim się urodziłem...
gdyby umarli przed twoimi narodzinami, podejrzewalibyśmy to. A co do ich wieku w chwili śmierci, to powtarzasz tylko mantrę, która ma wmówić ludziom, że dzięki ogniu żyjemy od nich starsi, jest to skrajnie kulawe i antyfizjologiczne.
uwaga: lepiej to słyszeć niż być głuchym...
Lepiej więc to przeczytać, niż być ślepym! : Chichot:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot], Remundo i goście 403