Palnik pelletowy na kotle olejowym niskotemperaturowym

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Papucza37
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 17/02/19, 21:34
x 2

Palnik pelletowy na kotle olejowym niskotemperaturowym




przez Papucza37 » 18/02/19, 10:26

Witam wszystkich!

To mój pierwszy post tutaj. Bardzo się cieszę, że odkryłam Twoje forum. Posty "piję" od ponad tygodnia.
Moje doświadczenie: kompleksowo remontuję dom. Izolacja jest nowa (bardzo dobra). Dom był wyposażony w kocioł olejowy z lat 80-tych, który zamierzałem wymienić na pellet firmy Froling. Kłopoty finansowe zmuszają mnie do porzucenia marek premium. I tam odkryłem, że można zamienić kotły na olej opałowy na pelety.

1) Czy dobrym pomysłem jest wykorzystanie starego kotła olejowego, który posiadam? Czy od tego czasu elementy grzejne rozwinęły się pod względem wymiany ciepła?

2) Co prowadzi mnie do drugiego pytania. Jeśli kupię dużo nowszy (ale używany - sprzedaje się za grosze), są one niskotemperaturowe. Czy jest problem z przerobieniem go na palnik na pelety? Pytam bo zastanawiam się nad przejściem w kierunku palnika pelasx i jego regulacji. Ale na ich stronie (nie wiem, czy mogę umieścić link) jest wskazane, że nie jest kompatybilny z kotłami niskotemperaturowymi. Ale nie bardzo rozumiem dlaczego?

Dziękuję ci za pomoc.
Miłego dnia
Fred.
1 x
Papucza37
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 17/02/19, 21:34
x 2

Re: Palnik na pellet na niskotemperaturowym kotle olejowym




przez Papucza37 » 18/02/19, 11:10

Zapomniałem wspomnieć o kilku rzeczach:
- Ogrzewana podłoga na parterze na 150m2 oraz kaloryfery na piętrze
- kolektory słoneczne, które pojawią się w niedalekiej przyszłości do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.
- Zasobnik buforowy 500 lub 600 l z dolnym wymiennikiem na solar.
1 x
Justyna10
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/05/19, 10:19

Re: Palnik na pellet na niskotemperaturowym kotle olejowym




przez Justyna10 » 31/05/19, 10:05

Witaj!

(mój pierwszy post tutaj :P)

My też mamy to pytanie, właśnie zrobiliśmy zmianę na frajerstwo, nie wyszliśmy na prowadzenie, tym bardziej, że w końcu przeróbka czasem wraca do tego samego poziomu cenowego. Przyznam, że trochę go testowaliśmy, bo to już właściwie nie sezon, na razie jesteśmy z niego zadowoleni. Aby zobaczyć tę zimę. W najgorszym przypadku, jeśli to nigdy nie wystarczy, będziesz musiał iść do kłoda drewna ha ha!

Powodzenia w instalacji.
0 x
macki28
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 21/01/21, 15:31
x 1

Re: Palnik na pellet na niskotemperaturowym kotle olejowym




przez macki28 » 21/01/21, 16:03

Witam wszystkich

Odkrywam forum poprzez poszukiwanie informacji na temat możliwości i celowości przystosowania palnika na pelety do kotła olejowego.

Dom z 1900 roku, słabo ocieplony, z centralnym ogrzewaniem z lat 80-tych: kocioł na olej dietetyczny z bojlerem / kaloryfery stalowe.

Zastanawiam się nad zmianą trybu produkcji ciepłej wody/ogrzewania. Więc odkopuję post Papuche37, aby uzyskać informacje zwrotne na temat przyczyny palnika.

Z góry dziękuję !
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 238