Solar: podstawowe pytania!

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez sicetaitsimple » 29/05/19, 11:25

Did67 napisał:..... a na koniec, w latach 10 lub 15, dlaczego nie zapłacona cena większa niż umorzenie niż ta, której dotknie sprzedaż, nie jest nielegalna!


Przepraszam, nie rozumiesz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez Gaston » 29/05/19, 11:37

Did67 napisał:Ale obawiam się, że masz rację: systemy kontroli ładowania EV nie mogą lubić zmiennych mocy ...
Tak, jeśli ... możemy bez problemu zmieniać moc w czasie rzeczywistym.
Z drugiej strony istnieje minimalna moc, poniżej której obciążenie zatrzymuje się całkowicie (zależy od producentów, często 6A w fazie jednofazowej, tj. W przybliżeniu 1300W).
Według producentów obciążenie może rozpocząć się ponownie, gdy dostępna moc wzrośnie powyżej limitu ... lub nie ... lub tylko ograniczoną liczbę razy podczas tego samego ładowania.


Did67 napisał:A może nawet nie obsługuje przybliżonych fal?
Zależy to całkowicie od producentów pojazdów elektrycznych.
Niektóre są bardzo tolerancyjne, inne natomiast dokonują pomiaru zniekształceń i odrzucają obciążenie na długo, zanim stanie się prawdziwym problemem dla elektroniki ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez Grelinette » 29/05/19, 11:38

Witam,

Wszystkie pytania, które zadaję, zadaję im regularnie, gdy w moim mieście odbywają się spotkania informacyjne i konferencje na temat energii słonecznej. Ostatnio podczas prezentacji Citizen Solar Project w moim mieście zadałem te pytania, a odpowiedzi i wyjaśnienia, zwykle informacje zwrotne, są raczej zagmatwane. Krótko mówiąc, bardzo trudno jest zaufać w tej sprawie.

Nie wspomnieliśmy jeszcze o tym produkcie, ale widzimy coraz więcej komercyjnych propozycji gotowe instalacje fotowoltaiczne, które po prostu podłącza się do gniazdka woltowego 220 w domu... (Według niektórych twierdzeń miernik Linky pozwoliłby na tego typu połączenie)

PV - 220.jpg
PV - 220.jpg (49.33 KB) Oglądano razy 1715

Wydaje się tak jasne i proste, że wydaje się wątpliwe! w porównaniu do splątanych debat i rozmytych danych na temat tradycyjnych indywidualnych układów słonecznych, o których mówimy.
Byłaby to również bardzo demokratyczna koncepcja w zasięgu każdego: nawet na balkonie instalujesz swoje PV, aby zmniejszyć zużycie.

Czy te instalacje słoneczne z [url] po prostu podłączają się do sieci [/ url] są naprawdę interesujące?

Jeśli możliwa jest zasada bezpośredniego podłączenia fotowoltaiki do sieci za pomocą prostego gniazdka, czyż nie jest to bardzo interesujący i mało ryzykowny (finansowo) sposób na zrobienie kroku w kierunku energii słonecznej bez poparzenia skrzydła, jak Ikar!

(NB: To powiedziawszy, jeśli jest to interesujące dla podstawowego konsumenta, z pewnością nie jest to dla dostawcy ... i musimy spodziewać się przeszkód administracyjnych).
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez Perseusz » 29/05/19, 11:55

Witam,

Wydaje mi się, że taryfy gwarantowane były początkowo dość hojne w porównaniu ze standardowymi taryfami na energię elektryczną. Jednak bariera wejścia na rynek ze względu na koszty instalacji i obowiązki administracyjne pozostaje bardzo ograniczona.

Wyobrażam sobie, że jest to celowe i że w ten sposób operator zachowuje to, co najważniejsze: pełną kontrolę nad swoją siecią i wystarczająco ciężką barierę wejścia.

Naprawdę myślę, że w dłuższej perspektywie istnieje realny potencjał w produkcji własnej i konsumpcji własnej, a nawet zastrzyku, zwłaszcza biorąc pod uwagę francuską specyfikę silnej dominacji indywidualnych / podmiejskich rezydencji. Ale to wymaga jakiejś formy „liberalizacji” lub otwarcia rynku, a ramię operatora sieci musiałoby zostać wypaczone.
Po pewnym czasie, jeśli pewnego dnia dojdzie do ekonomicznie wiarygodnej przerwy technologicznej w zakresie magazynowania energii elektrycznej, perspektywy byłyby bardzo szerokie.

@+
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez sicetaitsimple » 29/05/19, 12:37

Perseusz napisał:Wyobrażam sobie, że jest to celowe i że w ten sposób operator zachowuje to, co najważniejsze: pełną kontrolę nad swoją siecią i wystarczająco ciężką barierę wejścia .......
Ale to wymaga jakiejś formy „liberalizacji” lub otwarcia rynku, a ramię operatora sieci musiałoby zostać wypaczone.


Nie chcąc zakładać żółtej kamizelki, wciąż pamiętam (powiedziałem powyżej), że przy obecnych cenach zakupu pełnej sprzedaży (120 do 190 EUR MWh), odpowiadające koszty energii elektrycznej od 3 do 4 razy więcej niż jest to warte na rynku. Krótko mówiąc, ten, kto płaci, jest sąsiadem (-ami) tego, który instaluje ...
Z mojego punktu widzenia nie ma wiele wspólnego z ruchem ręki operatora sieci, zwłaszcza że to nie on ustala ceny zakupu, ale rząd na wniosek organu regulacyjnego. (CRE).

PS: „sąsiad” byłby obrazem, bardziej odpowiedni byłby „współobywatel”.
0 x
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez Perseusz » 29/05/19, 14:00

Witam,


sicetaitsimple napisał:
Nie chcąc zakładać żółtej kamizelki, wciąż pamiętam (powiedziałem powyżej), że przy obecnych cenach zakupu pełnej sprzedaży (120 do 190 EUR MWh), odpowiadające koszty energii elektrycznej od 3 do 4 razy więcej niż jest to warte na rynku. Krótko mówiąc, ten, kto płaci, jest sąsiadem (-ami) tego, który instaluje ...
Z mojego punktu widzenia nie ma wiele wspólnego z ruchem ręki operatora sieci, zwłaszcza że to nie on ustala ceny zakupu, ale rząd na wniosek organu regulacyjnego. (CRE).

PS: „sąsiad” byłby obrazem, bardziej odpowiedni byłby „współobywatel”.


Zgadzam się, to współobywatele ponoszą dodatkowy koszt wykupu. Z drugiej strony uważam, że operator bardzo dobrze dostosowuje się do zakupu nieco droższego, o ile wie, że wymagania administracyjne i techniczne ograniczają liczbę osób, które mogą zaangażować się w ten sposób i że utrzymuje całkowita kontrola nad siecią.
Kiedy mówię o skręceniu ramienia operatora, mam na myśli fakt, że aby w pełni wykorzystać potencjał własnej produkcji / własnej konsumpcji / wtrysku, należy uwolnić dostęp do sieci i zwiększyć płynność.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez sicetaitsimple » 29/05/19, 14:26

Perseusz napisał:Kiedy mówię o skręceniu ramienia operatora, mam na myśli fakt, że aby w pełni wykorzystać potencjał własnej produkcji / własnej konsumpcji / wtrysku, należy uwolnić dostęp do sieci i zwiększyć płynność.


Co w praktyce oznacza „uwolnienie i olbrzymia fluidyzacja” w odniesieniu do małych instalacji PV w domach prywatnych, kogo dotyczy?
Nie mówimy o morskich farmach wiatrowych ani urządzeniach do fermentacji beztlenowej.
0 x
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez Perseusz » 29/05/19, 15:05

sicetaitsimple napisał:Co w praktyce oznacza „uwolnienie i olbrzymia fluidyzacja” w odniesieniu do małych instalacji PV w domach prywatnych, kogo dotyczy?
Nie mówimy o morskich farmach wiatrowych ani urządzeniach do fermentacji beztlenowej.


Oznacza to, że jeśli uznamy, że uogólnienie instalacji fotowoltaicznych jest elementem, który należy opracować, powinniśmy ułatwić i wyjaśnić wszystkie wymagania, pozwalając tym, którzy chcą produkować, konsumować, a nawet ponownie wprowadzać energię elektryczną. ,
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez sicetaitsimple » 29/05/19, 15:20

Perseusz napisał:
sicetaitsimple napisał:Co w praktyce oznacza „uwolnienie i olbrzymia fluidyzacja” w odniesieniu do małych instalacji PV w domach prywatnych, kogo dotyczy?
Nie mówimy o morskich farmach wiatrowych ani urządzeniach do fermentacji beztlenowej.


Oznacza to, że jeśli uznamy, że uogólnienie instalacji fotowoltaicznych jest elementem, który należy opracować, powinniśmy ułatwić i wyjaśnić wszystkie wymagania, pozwalając tym, którzy chcą produkować, konsumować, a nawet ponownie wprowadzać energię elektryczną. ,


„Powinniśmy ułatwić i wyjaśnić”… Tak naprawdę posunęliście debatę do przodu! Moje pytanie brzmiało „w praktyce?”
0 x
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez Perseusz » 29/05/19, 16:33

sicetaitsimple napisał:
„Powinniśmy ułatwić i wyjaśnić”… Tak naprawdę posunęliście debatę do przodu! Moje pytanie brzmiało „w praktyce?”


O jakiej debacie mówimy?
Przepraszam, ale wydaje mi się, że jesteś trochę agresywny, co bardziej przypomina uwagę wygłoszoną na początku rozmowy. Wydaje mi się, że nie szanowałem nikogo w tej dyskusji (no cóż, mogę mieć trochę głośnego Enedisa : Chichot: )

Podzielam pytania Grelinette. Poza tym istnienie tego drutu i innych pokazuje, że laikowi nadal bardzo trudno jest znaleźć drogę między materiałami, dostawcą fotowoltaicznym, instalatorami, rodzajami i procedurami. połączenia, umowy wykupu bez mówienia o innych punktach, takich jak ubezpieczenie lub pozwolenie na budowę. Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo związane z elektrycznością, bardzo zrozumiałe jest, że istnieją zasady, normy i inne procedury bezpieczeństwa. Ale jeśli prawodawca naprawdę chciałby zachęcić do powstania produkcji indywidualnej i / lub konsumpcji własnej, myślę (może niesłusznie), że z pewnością byłoby wykonalne, na przykład niezależne kompleksowe zarządzanie zarządzaniem aktami, weryfikacja instalacji i jej połączenia.
Po tym nie jestem specjalistą od energii i nigdy nie twierdziłem, że jestem. Mogę całkowicie się mylić i wyobrazić sobie, że mam prawo się mylić, ale w tym przypadku szczegółowo i oświeć mnie, zamiast szukać retorycznej debaty.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 308