Kocioł na pelet, który gaśnie ...

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Phil532140
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 01/03/18, 14:49

Kocioł na pelet, który gaśnie ...




przez Phil532140 » 18/05/19, 15:52

Bonjour à tous
Wydaje mi się, że jest zgodna :płakać: ale to nie pierwszy raz, kiedy zauważam, że mój kocioł na pellety „gaśnie”, gdy wchodzę do jego pomieszczenia: czy otwarcie drzwi powoduje podciśnienie w pomieszczeniu lub powietrze, które mogłoby spowodować zgaszenie kominka? Dzieje się tak często, gdy kocioł pracuje przy 25 lub 30% swojej mocy ... Czy wlot powietrza jest za mały? Z czego to może pochodzić?
Dziękuję za opinię.
Philippe.
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Odp: Kocioł na pelet, który gaśnie ...




przez Bardal » 18/05/19, 21:40

To jest psychosomatyczne ... Oczekiwałbyś więcej i lepiej z twojego kotła, zapewniłoby to trochę więcej i trochę lepiej ... powiedział, że jesteśmy na 18 May, to więcej niż czas, że wychodzi na kilka miesięcy ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Kocioł na pelet, który gaśnie ...




przez Did67 » 23/05/19, 09:28

Mało prawdopodobne, aby to była historia wlotu powietrza: otwarcie drzwi powoduje napowietrzenie, a nie odwrotnie; jednakże „presostaty” zapewniają wystarczającą ilość powietrza (jeśli Twój model jest w nie wyposażony); Jest to więc wykrywana depresja ... Ogólnie, zmiany są „wygładzane” w ciągu jednej minuty (na przykład), aby uniknąć przedwczesnych wyłączeń w przypadku burzy powodującej „oscylacje” ciśnień ...

Z drugiej strony, tak, to normalne, że kocioł na pelety włącza się i wyłącza przez cały czas, gdy jest miękki na zewnątrz: utrzymuje temperaturę na ogół między 60 ° a 75 °. Poniżej może skraplać się i rdzewieć. Powyżej spada jego wydajność, a potem trochę więcej niż 100 °, zaczyna się gotować ... Gdy popyt jest niski, nie ma innego wyjścia, jak zatrzymać się, aby ponownie uruchomić, jak tylko 60 ° został osiągnięty. Aby wyłączyć, gdy tylko osiągnie 75 °. Te temperatury są konfigurowalne i mogą się różnić w zależności od modelu lub ustawień. Ale zasada pozostaje! Wszyscy to robią!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Kocioł na pelet, który gaśnie ...




przez Did67 » 23/05/19, 09:32

PS: może być istotne ustawienie trybu „lato” (przygotowanie ciepłej wody), aby automatyzacja nie uruchomiła go 3 razy bez przerwy wczesnym rankiem, tylko dlatego, że temperatura przekroczyła 0,5 ° pod zaprogramowanym mini, a po 3 godzinach słońce „przegrzewa” dom!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Odp: Kocioł na pelet, który gaśnie ...




przez Christophe » 23/05/19, 12:47

Czy po otwarciu drzwi lub włączeniu świateł zgaśnie?

Rurki neonowe mogą poważnie zakłócać silniki zapłonowe: mam specjalną obudowę w mojej piwnicy, mały wentylator wyciągowy odcina 1 2 sekund po zapłonie ...
0 x
Phil532140
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 01/03/18, 14:49

Odp: Kocioł na pelet, który gaśnie ...




przez Phil532140 » 25/05/19, 16:12

Christophe napisał:Czy po otwarciu drzwi lub włączeniu świateł zgaśnie?

Rurki neonowe mogą poważnie zakłócać silniki zapłonowe: mam specjalną obudowę w mojej piwnicy, mały wentylator wyciągowy odcina 1 2 sekund po zapłonie ...


Nie głupie to odbicie Christophe ... Właściwie otwieram drzwi i ... Włączam neony ... Jak to może wpłynąć na wentylator?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Odp: Kocioł na pelet, który gaśnie ...




przez Christophe » 27/05/19, 07:03

Cóż, myślę, że mamy rozwiązanie twojego problemu ... 8)

Neony silnie zakłócają sieć elektryczną podczas uruchamiania z powodu ich złych Cos phi i innych subtelności elektrycznych, które działają na wirujące pola.

Widziałem rzędy neonów (kilkadziesiąt) zatrzymujących generator przemysłowy ... 40 kva ...

Więc rozwiązanie dla Ciebie: popraw to.

Zacznij od nieużywania neonów, aby zobaczyć, czy pochodzi z tego (90% szansa, że ​​tak)

Następnie zmniejsz moc neonu (1 / 2 ??), aż problem przestanie się pojawiać.

Jeśli nawet ostatni neon nadal dmuchnie w kotle, spróbuj statecznika elektronicznego lub całkowicie zmień system oświetlenia ... Na przykład taśmy LED?

Czy Twój elektryk lub instalator zasugerował to? A priori nie, gdzie twoje pytanie tutaj ...

ps: jeśli to rozwiązało twoje zmartwienia, pomyśl o napiwku ... w końcu ... https://fr.tipeee.com/econologie-com
0 x
Phil532140
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 01/03/18, 14:49

Odp: Kocioł na pelet, który gaśnie ...




przez Phil532140 » 27/05/19, 16:21

Teraz, gdy myślę, że od zmiany jednego z neonów problem się wydarzy ... Zamienię go na lampy LED (nie ma z nimi problemu?) I wiesz jesienią, kiedy kocioł wróci na drogę.
0 x
Phil532140
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 01/03/18, 14:49

Odp: Kocioł na pelet, który gaśnie ...




przez Phil532140 » 01/04/20, 21:28

Bonjour à tous
Dla informacji jest to kawałek wełny szklanej (lub coś, co wygląda jak ;-), który otacza kocioł, który wisiał w pobliżu wlotu powietrza, który poruszał się, kiedy wchodziłem do pokoju, a który następnie zamykał wlot powietrza ... Płomień powinien zgasnąć : Evil: ... Nigdy więcej problemów, odkąd poprawnie zamocowałem izolację ... To pozwoliło mi zmienić neony na lampy LED ;-)
Dziękuję wszystkim ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Odp: Kocioł na pelet, który gaśnie ...




przez GuyGadebois » 01/04/20, 21:30

Phil532140 napisał:Zamienię to na lampy LED (czy nie ma z tym problemu?)

Mogą wystąpić problemy, jeśli weźmiesz najtańsze.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 380