Między snami a rzeczywistością w Niemczech

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Pomiędzy marzeniami a rzeczywistością w Niemczech




przez sicetaitsimple » 19/05/19, 11:35

Tak, oglądałem wczoraj. Uznałem, że jest mniej wpływowy niż zwykle, zwłaszcza na początku, czasami trochę „niechlujny”. Mówi też w pewnym momencie „Nie skończyłem drzemki”!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Pomiędzy marzeniami a rzeczywistością w Niemczech




przez izentrop » 19/05/19, 12:09

sicetaitsimple napisał:Tak, oglądałem wczoraj. Uznałem, że jest mniej wpływowy niż zwykle, zwłaszcza na początku, czasami trochę „niechlujny”. Mówi też w pewnym momencie „Nie skończyłem drzemki”!
To prawda, że ​​jąkał się bardziej niż zwykle, ale czy słuchaliście, jak z godziny na godzinę mówi o obfitości punktów, które pokazują, że im więcej energii wiatrowej produkuje i tym bardziej spada cena rynkowa, aż do ujemne podczas wysokich produkcji.
Nie należy też liczyć na to, że energia wiatrowa zrekompensuje większy popyt ze strony sąsiedniego kraju, ponieważ pogoda jest prawie taka sama w całej Europie.
załączniki
VentVoisin.gif
VentVoisin.gif (213.22 KiB) Wyświetlono 2841 razy
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Pomiędzy marzeniami a rzeczywistością w Niemczech




przez sicetaitsimple » 19/05/19, 12:46

izentrop napisał:
sicetaitsimple napisał:Tak, oglądałem wczoraj. Uznałem, że jest mniej wpływowy niż zwykle, zwłaszcza na początku, czasami trochę „niechlujny”. Mówi też w pewnym momencie „Nie skończyłem drzemki”!
To prawda, że ​​jąkał się bardziej niż zwykle, ale czy słuchaliście, jak z godziny na godzinę mówi o obfitości punktów, które pokazują, że im więcej energii wiatrowej produkuje i tym bardziej spada cena rynkowa, aż do ujemne podczas wysokich produkcji.
Nie należy też liczyć na to, że energia wiatrowa zrekompensuje większy popyt ze strony sąsiedniego kraju, ponieważ pogoda jest prawie taka sama w całej Europie.


Tak, ale właśnie to wydało mi się najmniej skuteczne! Nawet trochę znając temat, stwierdziłem, że jego slajdy nie były zbyt demonstracyjne i moim zdaniem obecni członkowie niczego nie rozumieli. Poza tym zauważysz, że powiedział prezydentowi „tak, wyślę ci jeszcze jeden”.
Wybrałby dwa reprezentatywne tygodnie lub miesiące i po prostu pokazałby dodane krzywe produkcji dla Niemiec i Francji, co moim zdaniem byłoby dużo bardziej wymowne.
Zasadniczo oczywiście zgadzam się, czy to ekspansja, czy wpływ na ceny rynkowe.
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Pomiędzy marzeniami a rzeczywistością w Niemczech




przez Eric DUPONT » 19/05/19, 15:57

Pan Jancovichi zapomina dodać, że Niemcy będą produkować energię elektryczną z wiatraków w powietrzu po kosztach 3 razy niższych niż epr.


https://www.ampyxpower.com/ap3/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Pomiędzy marzeniami a rzeczywistością w Niemczech




przez Sen-no-sen » 19/05/19, 22:26

Eric Dupont napisał:Pan Jancovichi zapomina dodać, że Niemcy będą produkować energię elektryczną z wiatraków w powietrzu po kosztach 3 razy niższych niż epr.


https://www.ampyxpower.com/ap3/


Siła wiatru w powietrzu? Szczerze, czy to jest naprawdę poważne? Roll:
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Pomiędzy marzeniami a rzeczywistością w Niemczech




przez izentrop » 19/05/19, 22:55

sicetaitsimple napisał:
izentrop napisał:
sicetaitsimple napisał:Tak, oglądałem wczoraj. Uznałem, że jest mniej wpływowy niż zwykle, zwłaszcza na początku, czasami trochę „niechlujny”. Mówi też w pewnym momencie „Nie skończyłem drzemki”!
To prawda, że ​​jąkał się bardziej niż zwykle, ale czy słuchaliście, jak z godziny na godzinę mówi o obfitości punktów, które pokazują, że im więcej energii wiatrowej produkuje i tym bardziej spada cena rynkowa, aż do ujemne podczas wysokich produkcji.
Nie należy też liczyć na to, że energia wiatrowa zrekompensuje większy popyt ze strony sąsiedniego kraju, ponieważ pogoda jest prawie taka sama w całej Europie.
Tak, ale właśnie to wydało mi się najmniej skuteczne! Nawet trochę znając temat, stwierdziłem, że jego slajdy nie były zbyt demonstracyjne i moim zdaniem obecni członkowie niczego nie rozumieli. Poza tym zauważysz, że powiedział prezydentowi „tak, wyślę ci jeszcze jeden”.
Wybrałby dwa reprezentatywne tygodnie lub miesiące i po prostu pokazałby dodane krzywe produkcji dla Niemiec i Francji, co moim zdaniem byłoby dużo bardziej wymowne.
Zasadniczo oczywiście zgadzam się, czy to ekspansja, czy wpływ na ceny rynkowe.
Prezydent zrozumiał to bardzo dobrze, biorąc pod uwagę zadawane przez niego pytania.
Jak zauważył sprawozdawca, rozszerzenia byłyby wyraźniejsze, gdyby każdy kraj był oznaczony innym kolorem. Szkoda, jeśli ten szczegół uniemożliwia nam poważne potraktowanie jego interwencji.
Oczywiste jest, że ludzie z ADEME, którzy opowiadają się za redukcją energii jądrowej, będą ważyć więcej na szali. :zmarszczyć brwi:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Pomiędzy marzeniami a rzeczywistością w Niemczech




przez sicetaitsimple » 20/05/19, 10:24

izentrop napisał:Jak zauważył sprawozdawca, rozszerzenia byłyby wyraźniejsze, gdyby każdy kraj był oznaczony innym kolorem. Szkoda, jeśli ten szczegół uniemożliwia nam poważne potraktowanie jego interwencji.


???? Absolutnie nie, niemożliwe jest umieszczenie „innego koloru dla każdego kraju”. Co dowodzi, że wykres nie jest zbyt jasny i poglądowy, popełniasz ten sam „błąd” co reporter.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Pomiędzy marzeniami a rzeczywistością w Niemczech




przez izentrop » 20/05/19, 13:02

sicetaitsimple napisał:
izentrop napisał:Jak zauważył sprawozdawca, rozszerzenia byłyby wyraźniejsze, gdyby każdy kraj był oznaczony innym kolorem. Szkoda, jeśli ten szczegół uniemożliwia nam poważne potraktowanie jego interwencji.
???? Absolutnie nie, niemożliwe jest umieszczenie „innego koloru dla każdego kraju”. Co dowodzi, że wykres nie jest zbyt jasny i poglądowy, popełniasz ten sam „błąd” co reporter.
Każdy punkt reprezentuje produkcję na godzinę, wyrażoną jako procent maksymalnej produkcji. Są punkty francuskie i punkty niemieckie, nie rozumiem, dlaczego nie moglibyśmy ich rozróżnić kolorem?
Tutaj zrobili to dobrze:
Obraz https://www.vive-le-nucleaire-heureux.c ... urope.html

Prawdą jest, że widziany w ten sposób jest bardziej wymowny. : Wink:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Pomiędzy marzeniami a rzeczywistością w Niemczech




przez sicetaitsimple » 20/05/19, 13:30

izentrop napisał:Każdy punkt reprezentuje produkcję na godzinę, wyrażoną jako procent maksymalnej produkcji. Są punkty francuskie i punkty niemieckie, nie rozumiem, dlaczego nie moglibyśmy ich rozróżnić kolorem?


Nie, każdy punkt czasowy składa się z niemieckiej odciętej i francuskiej rzędnej, przy czym odcięta i rzędna są odpowiednim współczynnikiem obciążenia wiatrem dla tego punktu czasowego.

Rozumiem, że może stymulować neurony jego studentów inżynierii w Ecole des Mines de Paris (współcześnie MinesParisTech), ale wydaje mi się, że nie pasuje do komisji parlamentarnej, która rzeczywiście będzie znacznie bardziej otwarta na postać taką, jaką proponujesz (lub którą zasugerowałem).

PS: jedyną zaletą tej prezentacji jest to, że normalizuje ona odpowiednią moc farm wiatrowych. Innymi słowy, gdyby na przykład francuska farma wiatrowa podwoiła się, a niemiecka pozostała taka sama, chmura punktów wyglądałaby mniej więcej tak samo.
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Pomiędzy marzeniami a rzeczywistością w Niemczech




przez Bardal » 20/05/19, 13:51

Uch…. Nie, na wykresie zaproponowanym przez Janco nie można umieszczać punktów o różnych kolorach, co byłoby bez sensu (wszystkie punkty niebieskie byłyby na jednej osi, a wszystkie punkty czerwone na drugiej, więc nie ma możliwości interpretacji).

Na tym wykresie punkt reprezentuje godzinę i jest umieszczony na płaszczyźnie ortonormalnej zgodnie z produkcją każdego kraju (jako procent mocy zainstalowanej każdego kraju) w ciągu tej godziny; taki punkt reprezentuje godzinę, w której Niemcy wyprodukowały 60% swojej maksymalnej mocy, a Francja 30% swojej mocy. Ten typ wykresu (znany jako wykres rozrzutu) umożliwia obliczenie korelacji między dwoma zjawiskami, korelację bezwzględnie dodatnią, w wyniku której powstaje linia prosta rozpoczynająca się w punkcie początkowym O i nachyleniu 45°, całkowity brak korelacji, w wyniku której powstaje linia prosta prostopadła do poprzedniej i przechodząca przez średnią produkcji (jest to w pewnym sensie szary pasek diagramu Janco). Taki diagram nie ma sensu i jest trudny do interpretacji dla osób, które nie znają się na rachunku prawdopodobieństwa i statystyce...

Krzywe, które proponujesz izentrop, są znacznie bardziej wymowne, chociaż pokazują to samo, co diagram Janco ...

Ups, grillowane przez sic było proste; z drugiej strony diagram Janco nie ma nawet tej zalety, że jest rygorystyczny, uporządkowane skale odciętych nie są identyczne (co nie jest uzasadnione)…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 297