Czy Linky jest dokładniejszy?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 36

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez PVresistif » 29/03/19, 16:34

Resistive PV cytuje bardzo niedawny prywatny artykuł z lutego 2019 r
Wątpię, że mówią tak bez poważnych podstaw?
każdy może wierzyć lub nie wierzyć w to, co zostało powiedziane; ale jest to gazeta raczej zorientowana na konsumenta, przynajmniej mamy taką nadzieję.
Trzeba być trochę naiwnym, żeby sądzić, że ten licznik jest instalowany dla dobra i interesu konsumentów....?
załączniki
artykuł 20 02 19.pdf
(1.08 mln) Pobrane razy 248
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez Exnihiloest » 29/03/19, 21:16

PVresistif napisał:...
Trzeba być trochę naiwnym, żeby sądzić, że ten licznik jest instalowany dla dobra i interesu konsumentów....?

Wierzyć, że jest inaczej, jest równie naiwne. Gdyby nic nie zostało zrobione w interesie konsumenta, konsument przestałby konsumować! Interesy biznesu i klientów są ze sobą powiązane.
W tym przypadku korzyść jest oczywista: dostawca zna zużycie każdego dnia i bez konieczności podróżowania. Oszczędność personelu oraz ułatwienie i większa dokładność fakturowania.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez izentrop » 30/03/19, 07:40

Tak, a znajomość codziennego zużycia pozwala dystrybutorowi energii (RTE) na szybsze przewidywanie zużycia i awarii. Sterowalny wyłącznik daje również możliwość zrzucania sektorów (po uzgodnieniu) w celu uniknięcia bardzo kosztownego black-outu...
A więc w końcu oszczędności, z których korzysta również konsument.

Na razie tego nie widzimy, bo na wysokich stanowiskach zdecydowaliśmy, że ENP powinny być finansowane z energii elektrycznej.
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez Piotr » 31/03/19, 18:50

Exnihiloest napisał:Gdyby nic nie zostało zrobione w interesie konsumenta, konsument przestałby konsumować! Interesy biznesu i klientów są ze sobą powiązane.
LOL!
Zrób test, wyłącz prąd w domu, a przekonasz się, czy tak łatwo jest się bez niego obejść.

izentrop napisał:Tak, a znajomość codziennego zużycia pozwala dystrybutorowi energii (RTE) na szybsze przewidywanie zużycia i awarii. Sterowalny wyłącznik daje również możliwość zrzucania sektorów (po uzgodnieniu) w celu uniknięcia bardzo kosztownego black-outu...
A więc w końcu oszczędności, z których korzysta również konsument.
Nie rozumiem, dlaczego miałoby to wymagać wymiany liczników na poziomie mieszkań, równie dobrze moglibyśmy to zrobić na poziomie osiedlowych transformatorów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tonycomics
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/05/09, 23:43
Lokalizacja: Grasse

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez tonycomics » 03/04/19, 19:27

Właśnie otrzymałem wiadomość e-mail od EDF dotyczącą mierników LINKY:

Witam Panie Jonesie

Licznik Linky™ wkrótce zastąpi licznik energii elektrycznej w Twoim domu przy rue Hugo 1 - 06130 GRASSE.
Enedis wyśle ​​ci list ze szczegółami instalacji licznika.
Kilka tygodni po tej instalacji licznik Linky™ poinformuje o zużyciu energii elektrycznej firmę Enedis*, która prześle je do nas w celu przygotowania rachunku.
Możesz wtedy skorzystać z tych zalet:
Coraz łatwiejsze procedury
Na przykład możesz zmienić siłę swojego kontraktu dystansowego bez przesuwania Technik Enedis.

Uczciwe rozliczenia

Nigdy więcej szacunków, rachunek jest obliczany na podstawie zestawienia zużycia.
Coraz bardziej spersonalizowane wsparcie ze strony EDF
Monitorując swój budżet, zmniejszając zużycie, wszystkie nasze porady dotyczące oszczędzania energii można znaleźć na stronie edf.fr oraz w aplikacji EDF & MOI.
EDF pozostaje po Twojej stronie, aby Cię wspierać i odpowiadać na Twoje pytania.
Do zobaczenia wkrótce, Twój doradca EDF
* Enedis jest operatorem sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej.


DODATKOWY! Jestem za remontem. Ale, do cholery, ENEDIS?? Chciałbym się z tego śmiać, ale EDF przekroczyło swoje możliwości przystosowania się do naszej FRANCJI. Dziś Ci Panowie po 32 godziny w tygodniu, siedząc na KOPALNI ZŁOTA energii są najbardziej spokojni :zaszokować:
0 x
Gotowy do tłumaczenia cywilizacji firmy Maxproducts!
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez sicetaitsimple » 08/05/19, 13:04

sicetaitsimple napisał:Jeśli PVresistif mówi, że „większość ludzi” będzie musiała zwiększyć swoją subskrybowaną moc, to z konieczności opiera się to na poważnych danych do tego stopnia, że ​​prawie połowa gospodarstw domowych / drobnych specjalistów (w skrócie do 36 kVA) jest już wyposażona w Linky dzisiaj..
Dobra, wciąż na nie czekamy ... (poważne postacie).
Więc PVresistive? Spraw, by proszek zaczął mówić! Przyklej swoich przeciwników do ściany!


Tak dla informacji, ostatnio widziałem, że konkurent EDF oferuje teraz osobom wyposażonym w Linky abonament w krokach 1kVA, a nie 3kVA jak wcześniej.
Moim zdaniem istnieje znacznie więcej osób, które prawdopodobnie obniżą swoją subskrybowaną moc szczytową (a tym samym stały koszt abonamentu) dzięki tej możliwości kroków 1 kVA niż „ofiary”, według PVresistif, „większość osób, które będą musiały zwiększyć subskrybowane władzy". Nadal czekamy na dane liczbowe dotyczące liczby tych ofiar, ale wydaje się, że jest to "większość"....
To nie jest reklama i pozwalam oglądać każdemu, kto jest zainteresowany. W każdym razie wyobrażam sobie, że rozprzestrzeni się to na innych dostawców, w tym EDF.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez Christophe » 26/11/19, 19:48

Przeczytaj historię Gilberte, którą sąd orzekł na korzyść podwyższenia (x5) jej rachunków EdF po przeliczeniu (dokładniej? buggy?) przez Linky'ego:



Dobre 100 € rocznie energii elektrycznej... To wciąż bardzo mało... przy 0,15 €/kWh, czyli 667 kWh/rok...

Jak Gilberta się rozgrzewa? A jego ECS?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez Christophe » 26/11/19, 19:56

Gilberte ona daje radę! : Chichot:

(...) w lutym 2017 r., po zainstalowaniu podłączonego licznika energii elektrycznej Linky, roczny rachunek tej Arrageoise wzrósł pięciokrotnie, ze 100 euro do prawie 500 euro.

„To było szalone… Mam tylko małą lodówkę, telewizor i pralkę. Żyję trochę staroświecko” – przyznaje. Następnie kontaktuje się z EDF, która jest głucha: „Powiedzieli mi, że oszukiwałam, manipulując moim starym licznikiem, jest oburzona. Zaprosiłem ich, żeby przyszli i zobaczyli, że mam mało urządzeń, ale nikt nie przyszedł i kazali mi zapłacić…”.

„Naciskam wyłącznik przed pójściem spać”

„To była kwestia zasad! Nadal płaciłem taką samą kwotę jak wcześniej”. Jego wytrwałość się opłaciła. Wspierany przez dwa kolektywy, ACCAD i CALGEA62, osiemdziesięciolatek właśnie potępił EDF i Enedis, zmuszając go do zapłacenia mu 1500 euro odszkodowania i 800 euro pomocy prawnej.

Uspokojona tym zwycięstwem, po kilku niespokojnych nocach, Gilberte Morel nie jest jednak spokojna. Arrageoise nadal monitoruje swój miernik Linky rano i wieczorem. „Nawet wyłącznik włączam przed pójściem spać, żeby nie mieć przykrych niespodzianek…”


Wciąż się zastanawiam, jak ona się myje... 1 prysznic to 2 kWh...
1 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez thibr » 26/11/19, 20:15

zaskakuje mnie to, że w artykule nie ma cytowanej ekspertyzy technicznej :zaszokować:
Czy był jakiś?

byłaby tylko relacja porównawcza przed/po przecięciu linky

Gilberte będzie pozbawiona prądu przez ponad dwa miesiące, do 4 listopada 2018 r. Sąd w swoim wyroku uznał, że wzrost zużycia mierzony licznikiem Linky „wskazuje na problem z tym licznikiem, firma Enedis nie jest w stanie następnie po prostu wskazać, bez przedstawiania najmniejszego elementu, jakim jest protokół wizytacji, że oględziny nie wykazały żadnej usterki i spowodowały jakąkolwiek rzeczywistą interwencję, mającą charakter wyłącznie wizualny”.

Sąd wskazuje również, że nadkonsumpcja ustała po sprawdzeniu licznika Linky Gilberte Morel w kwietniu 2018 r., co „bezpośrednio zaprzecza hipotezie o wadliwym działaniu poprzedniego licznika”.

https://france3-regions.francetvinfo.fr ... 53195.html

to dziwne… i niepokojące, czy linky mogą zabugować : Mrgreen:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez izentrop » 26/11/19, 23:11

Tu jest raport https://www.franceinter.fr/emissions/de ... embre-2019

409 € rocznie, gdy masz starą lodówkę i stary podgrzewacz wody, to wydaje się normalne.
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 490