Regulacja kotła Easypell

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Did67 » 10/01/19, 18:19

1) Nie. Musi istnieć „wariator” czy 3-biegowe wybieranie? Sterowanie za pomocą regulacji jest włączone / wyłączone (w przypadku braku żądania ogrzewania, w celu ograniczenia zużycia energii elektrycznej)

2) No. Kocioł utrzymywany jest w minimalnej temperaturze 60 °. Normalnie, jeśli jest sparametryzowany, to 65 to 75 lub 78 ° C

Na poziomie powrotu znajduje się zintegrowany system „odczytu temperatury”: zimna woda dopływa z zewnątrz, miesza się z wodą gorącą, powiedzmy 65 ° ... Powierzchnie stykające się ze spalinami powinien pozostawać powyżej 60 °. W przypadku peletów skrapla się w najgorszym przypadku przy 55 °, więc jest nawet margines.
0 x
Thomas80
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/12/18, 08:13

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Thomas80 » 10/01/19, 22:35

Doskonały. Dziękuję.
0 x
Thomas80
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/12/18, 08:13

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Thomas80 » 10/02/19, 20:38

Bonjour à tous

Czy istnieje sposób na zobaczenie średniego czasu trwania cykli grzewczych w Easypell? Nie mogę znaleźć informacji w dokumencie, ale byłoby to zaskakujące, gdyby nie zostało gdzieś zapisane. Myślę, że mam bardzo krótkie cykle (około 20 minut powiedziałbym).

Merci d'Avance
Thomas
0 x
Thomas80
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/12/18, 08:13

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Thomas80 » 10/02/19, 22:05

Odpowiadam sobie i czy może się to przydać innym Brak informacji o przepisach ale trzeba wejść na ekran kotła wciskając jednocześnie klawisze "dół" „i„ w górę ”przez 3 sekundy. Mamy wtedy dostęp do interesujących informacji.
Z mojej strony, palnik okazało 66 360 minut od końca października 2 764 zacząć średnio 24 minut na cykl. Nie wiem, czy istnieje możliwość zwiększenia długości tych cykli (mój kocioł jest 16kw)?

Jeśli ktoś ma odpowiedź ...
dziękuję
0 x
zeehood
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 08/04/19, 13:48

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez zeehood » 08/04/19, 14:17

Bonjour à tous,

Przeczytałem ten wątek uważnie, odkąd na początku zimy zainstalowałem w domu w Beaujolais Easypell. Uważam, że działa dobrze, a mój dom jest stosunkowo dobrze ocieplony, nie napotykam problemów, o których czasami mówi się, trudności z ogrzewaniem (chociaż chodzi bardziej o problemy z regulacją, niektórzy muszą prosić o 21, aby mieć 19 stopni) . Z drugiej strony mam poważne wątpliwości co do prawidłowego funkcjonowania, a dokładnie mojej regulacji. Wyjaśnię: mam konfigurację na czujnik zewnętrzny + termostat pokojowy i głowice termostatyczne, a kocioł produkuje CWU. W czasie upałów (8 stopni i więcej) kocioł kieruje się mniej więcej ustawioną temperaturą (proszę o 19 w dzień, w nocy o 16; mam 19, ale nigdy 16, zawsze więcej). Dlatego wydaje mi się, że moim problemem jest „obniżona” nastawa temperatury, której nigdy nie mogę uzyskać, szczególnie w zimne dni (5 stopni i mniej). Tam kocioł już nie działa (normalnie, powiesz mi), nadal mam dzienną nastawę przez nadmierne zużycie (nadal normalne), ale temperatura prawie nie spada w nocy! Cały czas mam 19 stopni, co wywołuje nadmierne zużycie granulek i wpływa na mój komfort (lubię 16 do spania). Przed wypróbowaniem forumPoprosiłem o radę instalatora, który pogratulował mi jakości izolacji i poprosił o zbytnią zmianę ustawień. Tyle że wiem, że izolacja nie ma z tym wiele wspólnego, skoro gdy zabraknie mi pelletu w zimne dni to temperatura rano bez obaw spada do 16-17 stopni ... w związku z tym odpocząć i technika, który zaświadcza, że ​​rozporządzenie działa. Zwracam również uwagę, że korygowałem krzywą grzewczą mając tylko sondę zewnętrzną i głowice termiczne (zawsze pozostawione na 20 °), z trybem „kompensacji” kotła na „0”. Poprosiłem wtedy o instalację termostatu pokojowego i aktywowałem korektę, myśląc, że to rozwiąże problem. Co za płyta! Zawsze wydaje mi się, że instrukcje pocieszenia są szanowane, ale w nocy zawsze jest gorąco. Znowu im cieplej jest na zewnątrz, tym mniej odczuwam to zjawisko, co wydaje mi się logiczne, ponieważ w nocy temperatura spada mniej i normalne jest, że „łatwo” o 19 rano.
Po niezliczonych próbach precyzyjnych regulacji przeszedłem przez ekstremalne poprawki, aby sprawdzić, czy wywołały jakiekolwiek reakcje: obecnie mam prawo wodne na 2, stały punkt na 20, „kompensację” na 10 i proszę o 0 ° w nocy. Zgadnij co ? Nadal mam 19 :), Rozumiem, że kocioł musi być często zapalany, aby utrzymać ciepło i produkować ciepłą wodę użytkową, ale dlaczego w nocy w moich grzejnikach krąży gorąca woda? Jedynym skutecznym rozwiązaniem do tej pory było zamknięcie niewielkich głowic termoelektrycznych w nocy ... widzieliśmy bardziej nowoczesne jako regulację za pomocą krzywych grzewczych.

Dwa pytania i przebaczenie na długość tematu:
- Czy jest jakiś błąd w moim zrozumieniu krzywych grzewczych i co mogę zrobić, aby znaleźć rozwiązanie i obniżyć 3 ° temperaturę nocną?
- Jak mogę się upewnić, że regulacja działa prawidłowo? Został zainstalowany?

Zdaję sobie sprawę, że te pytania powinny zostać wyjaśnione przez instalatora, ale on przybył z daleka i nie jest gadatliwym facetem przez telefon; jednak spróbuję jeszcze raz. Jeśli chodzi o firmę, która zapewniła mi ogólną obsługę, wolę nie wspominać o temacie ...

Z góry dziękuję i życzę miłego dnia!

Beniaminek
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Pilpoill » 29/04/19, 19:21

Witam,

Przede wszystkim, jeśli nie zrozumiałeś źle swoich wyjaśnień, w celu dostosowania krzywej grzewczej należy pozostawić wszystkie zawory termostatyczne w maksymalnej pozycji otwartej.

Następnie (o ile korekta nie jest równa zero), po przełączeniu na tryb zredukowany pompa cyrkulacyjna powinna zatrzymać cyrkulację obiegu grzewczego, jeśli wartość zadana zostanie przekroczona; tak jest w przypadku 19 ° C podczas przejścia w obniżonej.
Na jakiej wartości jest twoja korekta?
Jaka jest wartość histerezy?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 457