Recenzje sofy w żabińcu wodnym

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13

Recenzje sofy w żabińcu wodnym




przez nonoLeRobot » 29/03/19, 17:28

Witam,

Planuję kupić sofę od firmy pod Grenoble ( https://www.onatureshop.com ), która oferuje ekologiczne kanapki z hiacyntem wodnym. Myślicie, że to ekologiczne czy to zielone pranie?

Hiacynt wodny jest gatunkiem inwazyjnym (https://fr.wikipedia.org/wiki/Jacinthe_d%27eau), więc równie dobrze można go użyć do produkcji mebli. Przywiózł ją jednak z Wietnamu i istnieje ryzyko, że będzie do tego celu uprawiana i tym samym pogłębi zjawisko.

Z drugiej strony szkoda używać drewna (często zmieszanego z klejem), jeśli można zrobić produkty z szybko rosnącymi roślinami, których chcesz się pozbyć.

Czy macie jakieś opinie na temat produktów Onature, jest ich bardzo mało w internecie.

Dzięki,

Arnaud
0 x
Anne42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 25/05/20, 13:46

Re: Opinia na temat sofy w hiacyntie wodnym




przez Anne42 » 25/05/20, 13:53

nonoLeRobot napisał:Witam,

Planuję kupić sofę od firmy pod Grenoble ( https://www.onatureshop.com ), która oferuje ekologiczne kanapki z hiacyntem wodnym. Myślicie, że to ekologiczne czy to zielone pranie?

Hiacynt wodny jest gatunkiem inwazyjnym (https://fr.wikipedia.org/wiki/Jacinthe_d%27eau), więc równie dobrze można go użyć do produkcji mebli. Przywiózł ją jednak z Wietnamu i istnieje ryzyko, że będzie do tego celu uprawiana i tym samym pogłębi zjawisko.

Z drugiej strony szkoda używać drewna (często zmieszanego z klejem), jeśli można zrobić produkty z szybko rosnącymi roślinami, których chcesz się pozbyć.

Czy macie jakieś opinie na temat produktów Onature, jest ich bardzo mało w internecie.

Dzięki,

Arnaud


Wypróbowałem tę kanapę w domu mojej córki. Szczerze mówiąc, jest całkiem fajny. Dość czysty i płynny projekt jest bardzo ładny.

Jeśli chodzi o ekologię, trudno powiedzieć, nie ma wystarczającej perspektywy czasu. To wciąż bardziej ekologiczne niż skórzane sofy. Właściwie możemy ją porównać do skandynawskiej sofy z tkaniny i drewna. Jedynym ograniczeniem jest cena. Nadal nie jest podane. Dla wygody jest w porządku bez bycia bardzo wygodnym.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Juju64
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 24/04/20, 09:31
Lokalizacja: IDF
x 4

Re: Opinia na temat sofy w hiacyntie wodnym




przez Juju64 » 19/06/20, 13:30

Cześć, tak, rzeczywiście, jeśli pochodzi z Wietnamu, nie jest zbyt zielony. We Francji mamy len, w szczególności konopie. To już dobrze znane i opanowane, jak jest dobrej jakości to na całe życie.

Myślę, że mamy tam zielony start-up myjący.

EDIT, nie zdawałem sobie sprawy, że to dla struktury. W tych przypadkach, wykonanych we Francji, używamy wikliny lub bambusa.
1 x
: Arrow: : Chichot: : Arrowl:
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Opinia na temat sofy w hiacyntie wodnym




przez GuyGadebois » 19/06/20, 13:38

nonoLeRobot napisał:Witam,

Planuję kupić sofę od firmy pod Grenoble ( https://www.onatureshop.com ), która oferuje ekologiczne kanapki z hiacyntem wodnym. Myślicie, że to ekologiczne czy to zielone pranie?

Okazalo sie, ze ja u nich kupilem... to kompletna bzdura: siedzisko za pionowo i za nisko, poduszki w piance sojowej (wyglada na to, ze zrezygnowali z tego), ktore nic nie amortyzuja, siedzisko w tej samej piance co boli w c..., cena. Wyrzucę go na werandę albo spalę następnej zimy, już go nie zobaczę.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13

Re: Opinia na temat sofy w hiacyntie wodnym




przez nonoLeRobot » 06/02/21, 13:20

Dziękuję GuyGadebois, nagle nie kupiłem tego na szczęście. Wziąłem jeden w La Camif, podobno zwracają uwagę na ekologię ze wskazaniem pochodzenia itp. Mam nadzieję, że to jeszcze nie zielone pranie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82