leniwy ogrodnik w Loire Atlantique

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Adrien (były nico239) » 15/01/19, 00:52

Z ciekawości 2 prośby do wermikulturystów o aneksyki... nie sprzedają

Odpowiedź drugiego jest zabawna

Czy sprzedawałbyś robaki, które NIE nadają się na kompost?
To znaczy robaki anekiczne?

Halo
Sprzedajemy tylko robaki kompostowe. Będziesz miał trudności ze znalezieniem robaków kompostowych, one się nie rozmnażają
Cordialement bien


Kiedy twierdzimy, że jesteśmy zwolennikami dżdżownic i mylimy endogezę z anekią, musimy za jednym zamachem przeczytać na głos Ogród warzywny leniwego człowieka za jego pokutę Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Did67 » 15/01/19, 10:22

nico239 napisał:Z ciekawości 2 prośby do wermikulturystów o aneksyki... nie sprzedają


Przynajmniej są szczerzy. Ponieważ sami siebie nazywają „hodowcami robaków”, mogli spróbować zmylić Cię, sprawiając, że ich Eisenie wyglądają jak anekicydy! Ale może dostrzegli, że wiesz za dużo?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Adrien (były nico239) » 17/01/19, 01:13

Did67 napisał:
nico239 napisał:Z ciekawości 2 prośby do wermikulturystów o aneksyki... nie sprzedają


Przynajmniej są szczerzy. Ponieważ sami siebie nazywają „hodowcami robaków”, mogli spróbować zmylić Cię, sprawiając, że ich Eisenie wyglądają jak anekicydy! Ale może dostrzegli, że wiesz za dużo?


Prawo ...
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez phil53 » 18/01/19, 19:27

Tydzień po usunięciu robaków na leczonej powierzchni pozostają już tylko 1 odlewy, co oznacza, że ​​rozcieńczona musztarda dobrze radzi sobie z usuwaniem robaków
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Did67 » 18/01/19, 20:04

O tak.

Myślę, że okres był nadal całkiem dobry i nie były zbyt głębokie... W przeciwnym razie wątpię, czy dokuczliwy roztwór by do nich dotarł...
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez phil53 » 08/04/19, 00:20

Aby walczyć ze ślimakami, minęło 3 tygodnie, odkąd zamontowałem ogrodzenie elektryczne na baterie i działa.
Trzy sałaty posadzone poza bezpiecznym ogrodem zostały zjedzone po tygodniu. Pozostałych 3 nie ma nawet początków ataku. Znalazłem 9 lub 4 małych suszonych ślimaków, te duże się odwróciły.
Po przeszukaniu YouTube zauważyłem, że istnieje taki film i że przynajmniej jedna osoba pomyślała o nim przede mną. Ale ponieważ nigdy nie rozmawialiśmy o tym w forum, sugeruję spróbować. Dziwię się, że nie jest to sprzedawane w handlu, jest super skuteczne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Adrien (były nico239) » 08/04/19, 00:28

phil53 napisał:Aby walczyć ze ślimakami, minęło 3 tygodnie, odkąd zamontowałem ogrodzenie elektryczne na baterie i działa.
Trzy sałaty posadzone poza bezpiecznym ogrodem zostały zjedzone po tygodniu. Pozostałych 3 nie ma nawet początków ataku. Znalazłem 9 lub 4 małych suszonych ślimaków, te duże się odwróciły.
Po przeszukaniu YouTube zauważyłem, że istnieje taki film i że przynajmniej jedna osoba pomyślała o nim przede mną. Ale ponieważ nigdy nie rozmawialiśmy o tym w forum, sugeruję spróbować. Dziwię się, że nie jest to sprzedawane w handlu, jest super skuteczne.


Dlaczego nie?

Jak to działa?

Czy masz zdjęcia?
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Moindreffor » 08/04/19, 09:22

phil53 napisał:Aby walczyć ze ślimakami, minęło 3 tygodnie, odkąd zamontowałem ogrodzenie elektryczne na baterie i działa.
Trzy sałaty posadzone poza bezpiecznym ogrodem zostały zjedzone po tygodniu. Pozostałych 3 nie ma nawet początków ataku. Znalazłem 9 lub 4 małych suszonych ślimaków, te duże się odwróciły.
Po przeszukaniu YouTube zauważyłem, że istnieje taki film i że przynajmniej jedna osoba pomyślała o nim przede mną. Ale ponieważ nigdy nie rozmawialiśmy o tym w forum, sugeruję spróbować. Dziwię się, że nie jest to sprzedawane w handlu, jest super skuteczne.

tak, możesz się rozwijać
dziękuję
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Did67 » 08/04/19, 09:31

O tak, rozwijasz STP ????

[Nawet jeśli ogrodzenie moich 500 m² spowoduje inne problemy: ślimaki, które już tam są! Zestaw mobilnych barierek do tymczasowej ochrony niedawnych plantacji, tak jak mam ramki z siatką do ochrony niektórych sadzonek przed ptakami, czemu nie?]
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez phil53 » 08/04/19, 10:02

Tak w moim zamyśle to nie ochrona całej działki to by się nie sprawdziło. Zastanawiam się nad wykonaniem małych struktur chroniących delikatne deski. Zrobię zdjęcie mojego modelu, w każdym razie lepsze to niż śrut.
Zrobiłem metalową ramę, która zapada się 4 lub 5 cm w ziemię, do której przymocowałem drut na izolowanych podkładkach. Drut znajduje się 2 lub 3 mm od powierzchni ramy. Podłączyłem to do baterii lampy słonecznej.
Dopóki nie ma obrazu, nic nie zużywa.
Ślimak działa jak przewodnik i wysycha, jeśli pozostaje zablokowany. Wielcy się odwracają.
Owady mogą przejść, ponieważ napięcie jest niskie, a ich egzoszkielet izoluje.
Przed ułożeniem ramy usuwam siano i potencjalnie ślimaki na miejscu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 454