Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 31/12/18, 18:25

Did67 napisał:
Moindreffor napisał:znowu w pięknym reportażu, jeże jedzą więcej robaków niż ślimaków, wydaje mi się, że to wiedziałem, byłem uzależniony od życia zwierząt, gdy byłem młody


Bardzo piękna ilustracja, jeszcze raz, mojego słynnego: „Nic nie jest idealne na tym świecie!” Nawet legendarny jeż!!!

Przykro mi z powodu ślimaków, ale może dlatego mam ich tak dużo!

Myślę, że jeśli jesteś bogaty w robaki, to jesteś bogaty w ślimaki z tych samych powodów, właściwa równowaga natury, robaki pomagają mieć piękne warzywa, które dobrze odżywiają ślimaki...
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 01/01/19, 10:16

Absolutnie.

Moja uwaga była skierowana bardziej do „bigotów”, dla których rozwiązania „organiczne” (tu jeż) byłyby bez zarzutu…

Istnieją przypadki biokontroli z użyciem bardzo specyficznych środków pomocniczych... Tam faktycznie środek pomocniczy wymiera wraz z zarazą, którą kontroluje... Nie jest to regułą ogólną.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Adrien (były nico239) » 01/01/19, 17:58

Did67 napisał:Absolutnie.

Moja uwaga była skierowana bardziej do „bigotów”, dla których rozwiązania „organiczne” (tu jeż) byłyby bez zarzutu…

Istnieją przypadki biokontroli z użyciem bardzo specyficznych środków pomocniczych... Tam faktycznie środek pomocniczy wymiera wraz z zarazą, którą kontroluje... Nie jest to regułą ogólną.


Obraz Bigos mnie? Nigdy Obraz

To po prostu próba ponownego wprowadzenia odrobiny życia, gdy schroniska są pełne... i to dotyczy wszystkich gatunków.

Nie marzymy o tym, aby jeże pozbyły się ślimaków z prostego powodu: wybraliśmy rozwiązanie, które utrzyma je przy życiu... to znaczy: żadnych szkodliwych produktów Obraz
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 01/01/19, 18:24

nico239 napisał:Nie marzymy o tym, aby jeże pozbyły się ślimaków z prostego powodu: wybraliśmy rozwiązanie, które utrzyma je przy życiu... to znaczy: żadnych szkodliwych produktów Obraz

Nie sądzę, że pozbawienie ich pożywienia przy jednoczesnej ochronie sadzonek utrzyma je przy życiu : Mrgreen: zagłodzić wszystkie te biedne ślimaki : Twisted:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Adrien (były nico239) » 01/01/19, 19:20

Moindreffor napisał:
nico239 napisał:Nie marzymy o tym, aby jeże pozbyły się ślimaków z prostego powodu: wybraliśmy rozwiązanie, które utrzyma je przy życiu... to znaczy: żadnych szkodliwych produktów Obraz

Nie sądzę, że pozbawienie ich pożywienia przy jednoczesnej ochronie sadzonek utrzyma je przy życiu : Mrgreen: zagłodzić wszystkie te biedne ślimaki : Twisted:


: Mrgreen: ufamy, że żywią się RESZTĄ... i tego właśnie brakuje
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 06/01/19, 20:48

rewolucja w PP Moinderffor!!!
zniknie ścieżka z granicami i małymi kamieniami, a na jej miejsce pojawi się trawiasta ścieżka, która będzie koszona...

Co więcej, właśnie zarejestrowałem swój ogródek warzywny jako schronienie w LPO, niech żyje rozwój i powrót różnorodności biologicznej, będzie trochę pracy

cóż, na razie zamieniam pokój w biuro gier dla mojego syna i tak, nastolatki rosną, cóż, biorę to powoli, godzinę dziennie, w małych dawkach, chemia nie pomaga
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 31/01/19, 20:54

mała wizyta w moim centrum ogrodniczym, sklep Asortyment niedojrzały : Mrgreen: , ten sklep dokłada wszelkich starań, aby dywersyfikować, jest świetny w nieco opuszczonym terenie...

Kupiłam nasiona pomidorka koktajlowego, niedługo zaczynam wysiewać, na opakowaniu nie jest to wcześnie zaznaczone, ale w tej kwestii ufam słowom Didiera : Mrgreen: W głowie dojrzewa mi projekt konserwowania pomidorów, kupiłem coś na początek, ale syn mi ukradł korki, muszę uzupełnić zapasy

Chciałem kupić szalotkę do posadzenia, ale kierownik sklepu kazał mi przyjść jutro, bo będzie taniej, fajnie, że nie ::

więc biznes do naśladowania : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 31/01/19, 22:17

A mnie w tym czasie torturuje mój fizjoterapeuta!!! Ale prawą ręką umiem czesać włosy, robimy postępy.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 02/02/19, 10:09

Did67 napisał:A mnie w tym czasie torturuje mój fizjoterapeuta!!! Ale prawą ręką umiem czesać włosy, robimy postępy.

szaleje na Z, wydaje się, że na włosy od czasu do czasu dobrze, a na problemy z czesaniem jest radykalne : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Adrien (były nico239) » 03/02/19, 01:28

No cóż, widzę, że biznes ma się dobrze... mimo "pasożytniczych" placów budowy...

Trochę podobnie jak ja, widzę siebie, jak znowu rezygnuję z poważnego sezonu zupowego i odkładam go na 2020 rok... a priori wciąż za dużo pasożytniczych zmian, z chęcią poczytam od czasu do czasu, zostawiając Mme do pracy jego strona.

W tym roku powinien już działać do warzywniaka...więc będziemy jeździć na 1 cylindrze.. Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 215